Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » Pakeliui į 75! (jubiliejų) » Įvadiniai užrašai: dar nearti...


Įvadiniai užrašai: dar nearti...

Сообщений 11 страница 20 из 184

11

Birželis 2014
  teka 04:44
leidžiasi 21:52
ilgumas 17.08

   Priešpilnis (pilnėja)
11 mėnulio diena

9
PIRMADIENIS

Efremas Felicijonas Gintas Gintė Felicijus Vitalija

Dvyniai - Arklys -  160 / 24

0

12

Birželis 2012
  teka 04:43
leidžiasi 21:54
ilgumas 17.11

   Pilnatis
21 mėnulio diena

Šiandien 11°C / 19°C, lietus

11
PIRMADIENIS
Barnabas Tvirmantas Aluona Flora

Beklausydamas apkalbų nepamiršk, kad ir pats esi apkalbamas
Dvyniai -  Drakonas - 163 / 24

1.

          Mintis neišsiplėtė, nes jau ir anksčiau manyta, kad  neblogai  būtų, jeigu sugebėčiau sukaupti  arčiau vienas kitos išmėtytus daiktus, kurie, nepaisant kokia bebūtų jų vertė,  bet jie mano ir todėl, manau, neteisinga paskandinti užmarštyje. Šiandieną ši mintis vėl  šmėstelėjo  ir aš  užrašiau:

                                              PAKELIUI  į 75
                                              (1939 – 2014)                     
   
     O  netrukus  dienos varduvininkas Galindas šyptelėjo:
     – Nieko naujo po šią saulę, bet pirmyn, Pranuci.
     – Sakai, nieko  naujo? Tai kad  ne visai.
     – Ai, taip priimta sakyti. O kas tau užkliuvo mano žodžiuose?
  – Kai po dviejų metų, taigi savo jubiliejiniuose šiukšlinėsiu po birželio 10 d., tai akivaizdu, kad sekmadienio mišios nerūpės. Bus eilinė darbo diena- antradienis . Net ir saulė tekės minute vėliau. Leisis irgi ne kaip šiandien, o anksčiau ir dienos ilgumas  sumažės keliomis minutėmis.
  – Juoktis,  ar ką daryti?- atidžiai į veidą pažvelgė Galindas.
  – Sufleriai, kaip ir  kuštukai, namus  gadina. Elkis, kaip patinka, o  mano reikalas užrašyti, ką  matau. Taip reikalauja  tema:“ Pakeliui į 75“.
   – Betgi iš kur toks įsitikinimas, kad tiek sulauksi?
   – Dėl to nesijaudinki, mielas varduvininke. Kiekvieno žmogaus mirtis irgi tik  pakeliui.
   – Tik?
   – Manau, kad TIK, nes žmogaus kelionė,  susitikus su ja, nesibaigia. 
  – Tai gal netrukdysiu, - užsidedamas ant  galvos lengvą kaip nosinaitė vasaros  kepurėlę, pasakė Galindas ir, padavęs ranką: – Laikykis,  Pranuci. Žinau, kad seni žmonės nerangūs ir net  mirti tingi...

                                                                                                                                        2 m.  birželio 10 d.   

 

2.
 
     
          Jau vakar mintyse bariau save, kad, girti, negerai jog pasidaviau „Rašyk“ dienoraščių įtaigom, ir mano dienoraštis atrodo  ne taip, kokį  norėčiau  turėti... Girdi, senatvė  nuo to ne jaunesne netapusi, o prie jaunimo irgi  nepritapau ir  net tikinėjau save, kad  nuo šiol, tai yra  nuo birželio 10 d. dienoraštį rašysiu  pagal ankstesnį jo suvokimą
   O naktį lijo. Turbūt, kaip  suvokiu, ašaromis  kroatams  pralaimėjusių  škotų futbolininkų.  Atrodo, kad lietaus nepritrūks ir dienai. Dabar  jau po 04:00 valandos, Po pusvalandžio tekės saulė, bet tai padarys už debesų, kurie per  visą  dangų, nepalikę  ne vienos  properšos jos  spinduliams švystelėti..
Dabar gi einu  prie  Harker   eilėraščio „ Pavėlavau“, kuri pirmą kartą perskaitęs  2007 m.  lapkričio  6d. parašiau:
„Va, galvoju, kokia Lietuva  savo atmintimi turėtų būti. Jautru, harker ir labai labai  nuoširdu. Labai.“ 
                                                                                                                                 2012 m. birželio 11 d.

3.

    Prisiminiau sapną. Net du. Abu be didesnio ryškumo. Pirmame susitikau su generolu Pranu Petroniu. Lyg  iš Amerikos sugrįžęs.. Šiltas, geras, nuoširdus kupiškėnas buvo.  Beje, buvo. O gal ir – ne, gal ir dabar yra, nes juk ir pats įsitikinęs, net ir čia  spėjęs užrašyti, kad kiekvieno žmogaus mirtis TIK  įvykis pakeliui, nes jo kelionė, susitikus su ja, nesibaigia.
  Pr. Petronį esu sapnavęs ne vieną kartą. Net ir bandęs parašyti apie jį bet – kaip ir kitais neretais atvejais – irgi nesėkmingai. Bet iš tikrųjų,  ar galiu pasakyti, kad šis žmogus man miręs, jeigu jaučiu jį? Netgi suvokiu, kad reikia padėkoti likimui, jog teko jį pažinti, pabendrauti, dirbti po vienu stogu ir, atsiminus daug ką,  atsiprašyti... O jeigu dar tiesiau ir šviesiau, tai šis žmogus man arčiau dangaus, nesu, sakykim, kardinolas Audrys Juozas Bačkis.
  Keista?
  Bent man – NE.   
  Antras  sapnas toks, kad štai dabar net kilstelėjau pasižiūrėti iš savo Pastriekės  departamento pro pietinį langą viso jo kiemo būtį – su Vydmantu jau nemažai metų esame sodo kaimynai, nutolę  tik per tvorą, bet niekuomet neteko girdėti, kad jis žvejys.  Ir štai sapne matau, kai po nesėkmingo metimo, jo spiningo valas apvijo jį gausiomis vijomis, drūtai pririšdamas prie paežerės medžio.  Smagu, kad tai tik sapnas ir vis dėlto:
  - Vydmantai, jeigu tiki, kad sapnai pildosi, tai pasisaugok, nes besisaugantį ir Dievas saugo, - pašaukiu mintyse, o po kurio laiko, jau suradę Harker eilėraštį „Pavėlavau“, skaičiau:

Ėjau kalbėt, bet ar girdėjai?
aš išsakiau tai,
ką norėjau.
Juk pūtė
vėjas
ten, kur aš stovėjau,
aplink šimtai tylų plazdėjo,
o aš kalbėjau,
man reikėjo...

  „ Močiutei. Vakar aplankiau pirmą kartą, trys vardo raidės ant antkapio. Dabar jau nebeapgaudinėsiu savęs, jau žinau“.
                                                                                                                         harker, 2007 m. lapkričio 3 d.

0

13

Birželis 2012
  teka 04:42
leidžiasi 21:55
ilgumas 17.13

   Delčia (dyla)
22 mėnulio diena

Šiandien 18°C / 27°C, smarki perkūnija, galima kruša ir škvalas
Rytoj 10°C / 22°C, trumpi lietūs, perkūnija

12
ANTRADIENIS

Anupras Ramūnas Dovė Kristijonas Kristis Vilma Kristė
Dieną naktį nemigsi - vis tiek visiem neįtiksi
Dvyniai -  Drakonas - 164 / 24

4.

  Dėl vakar.
  Jis gerokai kitoks, negu pranašauta. O ir saulė pašvietė.
Bet man, atėjus prie užrašų, labiausiai reikėjo rudens. Vėlyvo. To, kuris po Visų šventų ir Vėlinių. Tikėjausi išgirsti kažką savo – nesavo ir, užrašęs, pridėti prie Harker eilėraščių. Tai būtų buvęs aštuntasis. Jie ten tokie, kad vienas iš Ž. Žolės  svetainės kūrėjų, paskaitęs priešpaskutinį „Harker (6)“ pasakė: 
  – Žmogus parašė įdomiai. Apie ką?
  Jam tarstelėjo:
  – Perskaitykit Harker eiles ir bus aišku apie ką rašoma.
  Anas atsiliepė:
  – Perskaičiau kas parašyta, ko dar.
  Ir štai priėjo trečiasis
  – Atleisk jam Viešpatie, jis /vėjas/ nežino ką daro..
  Aš, regis, irgi nevisai  suvokiu, ką darau, bet septyni „parašymai“  jau yra.  Bet svarbiau, kad nuo savęs  jie manęs  neatgraso. Tai gal ne taip svarbu, kai kiekvienas turime svarbesnių ir svarbiausių dalykų. Bet man miela, kad tie „ „užrašymai“  nuo savęs manęs  neatgraso. Todėl ir to rudens, to vėlyvojo,  apie kurį sakiau, reikia.   

Čia jau ne kapinės
Bet vėjas negesina jų –
Visų Šventų ir Vėlinių  švieselių..
Giliai, net po akių  vokais –
Jos dega , mainosi,
Pasiųsdamos į sielą peno...

  Regis, kad taip (ar labai panašiai) atrodys „Harker (8)“ „užrašymo“  pradžia. Beje, jaučiu, kad turint jų daugiau, galima būtų talpinti po antrašte „Harker užrašymai“, šitaip patikinant, kad autorius nepretenduoja į aukštos prabos poeziją, bet ir nenusiteikęs mėtyti į šiukšlių dėžes

5.
    Ir vėl žvilgčioju į laikrodį.
   Kvailybė!
   Per visą  savo „trumputį“ gyvenimą gal du - tris, kartus buvau išbėgęs į futbolo aikštelę ir tiek pat kartų spyręs  į kamuolį, o dabar įsitikinęs, kad  ne viena komanda - jeigu  nori laimėti - negali apsieiti  be manęs. Taip buvo  su Rusija. Laimėjo. Taip buvo su  Ukraina. Laimėjo...  Taip šiandien  bus  su Čekija. Laimės.
   Labai norėčiau padėti Lenkijai, bet... моряки подруг не забывают

0

14

Birželis 2012
  teka 04:42
leidžiasi 21:56
ilgumas 17.14

   Delčia (dyla)
23 mėnulio diena

Šiandien 10°C / 22°C, trumpi lietūs, perkūnija
Rytoj 10°C / 21°C, debesuotumas padidės

13
TREČIADIENIS
Antanas Kunotas Skalvė Akvilina

Šv. Antanas, Šienapjūtė

Gudrus neišjuoks, durnas - nesupras
Dvyniai - Drakonas -  165 / 24

6.

  Nesmagu, bet „Negražios pelėdos“ rašymas dar vis nepajuda iš vietos. Gabrielius dėl to manęs nepagirtų, nes vis dėto tai jo parašyta: Linkiu, kad darbas būtų baigtas, kuo pats - net neabejoju.
  Ech Gabrieliau! Kiek daug žmogaus dienoje dalykų, kuriuos tik pačiupinėjus laiko neužtektų, o aš kasdien po dvi valandas vien tik  futbolą „žaidžiu“. Dar rūpi Sigitos lemties reikalai. Ten irgi skauda.  Šį tą užrašinėdamas skaitau jos „ Pavėlavau“. Net  manau, kad  jį reikia atsinešti čia, kad tarp kitų dienos darbų neužsimestų.   

Ėjau kalbėt, bet ar girdėjai?
aš išsakiau tai,
ką norėjau.
Juk pūtė
vėjas
ten, kur aš stovėjau,
aplink šimtai tylų plazdėjo,
o aš kalbėjau,
man reikėjo..
...
Ėjau gedėt, bet verkti negalėjau.
juk aš žinau,
tu to norėjai,
ir pūtė
vėjas
ten, kur aš stovėjau,
aplink šimtai tylų ilsėjos,
kartu su jom
ir tu ilsėjais.
....
Tarp pirštų šildžiau paslaptis septynias tavo,
kol senos tuopos saulę užliūliavo,
kol geso gaisas paskutinis,
kol tirpo baltas ilgesys krūtinėj,
aš tartum rožinį kalbėjau:
švelnumas,
rūpestis,
ir meilė,
ranka, rykštelės niekad neturėjus,
teisingas žodis,
jei sunku – petys,
ir išmintis 
lyg švyturys,
dar šiandien
kelią rodąs.
....
Ėjau kalbėt, žinau, girdėjai.
Aš išsakiau
tiek, kiek gulėjo
neišsakytos meilės tau,
nes kažkada
skubėjau.
....

Trim lapkričiais
pavėlavau...
--------------------------

  Klausi, ar ilgai dar sklaitysiu?
  Nežinau, Gabrieliau.  Pirmąjį jos "Atsiprašau", skaičiau gal dvi savaites  ar net ilgiau...

0

15

Birželis 2012
  teka 04:42
leidžiasi 21:57
ilgumas 17.15

   Delčia
24 mėnulio diena

Šiandien 10°C / 21°C, debesuotumas padidės
Rytoj 14°C / 21°C, debesuota

14
KETVIRTADIENIS
Rufinas Valerijus Labvardas Almina Bazilijus Digna

Gedulo ir vilties diena
Tarptautinė blogerių diena

Žuvis ir svečias trečią dieną dvokia
Dvyniai - Drakonas - 166 / 24

7.
   
   Tylu  mano horizontuose, o tai reiškia, kad tingėjimo daugiausia. Galbūt ir todėl, kad nepasisekė padėti Olandijai. Bet futbolas dėl to nesibaigia, kas,, beje, labai svarbu, nes jeigu man pasisektų ateiti  75-tuosius, , tad labai įtikėtina, kad savo akimis, padedant  akiniams ir televizijai,  galėčiau pamatyti, kaip į  kovas  dėl  pasaulio stipriausios  komandos  pripažinimo sukyla geriausieji planetos futbolininkai
Taigi, 2014-aisisi...
O šiandien  deja, deja, net  ankstaus ryto gegutės neišgirdau. Šiemet Balsiuose daug, oi daug jos kūkavimų. Prisimenu, pernai ne sykį  net pamanydavęs, kad gal pasitraukė kažkur toliau už miesto teritorijos...

0

16

Birželis 2012
  teka 04:41
leidžiasi 21:57
ilgumas 17.16

   Delčia
25 mėnulio diena

Šiandien 14°C / 21°C, debesuota
Rytoj 9°C / 23°C, saulėta

15
PENKTADIENIS
Jolanta Vitas Tanvilas Bargailė Krescencija

Alytaus miesto diena pasveikink
Okupacijos ir genocido diena

Saulė visiems vienodai šviečia
Dvyniai - Drakonas  167 / 24

8.

  Yra galimybė nuvažiuoti į Subartonis ir Alytų. Ir ten , ir ten  lyg reikėtų: Subartonyse uošvija, deja, jau be uošvių, bet su jų kapais. Alytuje serga švogrius Vladas, bet nusprendžiau nevažiuoti. Matyt todėl, kad jau nelengva ir patį save pakilnoti. Pakeliui į 75 šioje kelio atkarpoje šis dalykas nemenkai jaučiasi. Kita vertus, kai toks esi, po žmonių darbymečius gal geriau nesipainioti su reikalais, kurie  niekuo negali padėti.
    Pats  suvokiu, kad  šitaip bandau pasiteisinti, bet... vis dėlto sprendimas priimtas – pasilieku be išvykos.  Beje, vakar (jau vakarėjant)  susilaukėme sodo apartamentuose  svečių  - visas pakampes  išmatavo. Toks laikas, kad kiekvienas pastatas privalo turėti savo  dokumentus. Sodo apartamentai su juose esančiu Pastriekės  departamentu  jų neturėjo. Argi nesarmata?

0

17

Darbas tavęs neišjuodins, kad ir juodu vadinsis

Birželis 2012
  teka 04:42
leidžiasi 22:00
ilgumas 17.18

   Jaunatis (pilnėja)
5 mėnulio diena

24
SEKMADIENIS

Jonas Eivilitas Eivilitė Eiviltas Janina

Joninės (Rasos)
Vėžys -  Drakonas -  176 / 25

0

18

Gerbk save, ir kiti tave gerbs

Birželis 2012
  teka 04:43
leidžiasi 22:00
ilgumas 17.17

   Jaunatis (pilnėja)
6 mėnulio diena

25
PIRMADIENIS

Vilhelmas Geistautas Geistautė Baniutė Vilius Geisvyda Geisvydas

Vėžys -   Drakonas -  177 / 26

0

19

Ieškodamas ir velnią surasi

Birželis 2012
  teka 04:43
leidžiasi 22:00
ilgumas 17.17

   Priešpilnis
7 mėnulio diena

26
ANTRADIENIS

Paulius Jaunutis Virgilijus Povilas Jaunius Viltautė

Tarptautinė kovos su narkomanija diena
Tarptautinė diena prievartos aukoms paremti

Vėžys -  Drakonas - 178 / 26

0

20

Geriau būti protingam, nekaip turtingam

Birželis 2012
  teka 04:44
leidžiasi 22:00
ilgumas 17.16

   Priešpilnis
8 mėnulio diena

Šiandien 12°C / 19°C, trumpi lietūs
Rytoj 12°C / 22°C, lietus

27
TREČIADIENIS
Ema Kirilas Vladislovas Gediminas Norgailė Vladas

Tarptautinė žvejų diena

Vėžys  Drakonas  179 / 26

===============================================

http://uploads.ru/t/v/U/t/vUtoK.gif

=================================================

Užtvėrė šviesą

Beakėje naktyj
Tamsa užtvėrė šviesą
Ir vėl girdžiu –
Jau trečią syk kažkas atėjo.

Aš:
Sakyki, kas esi?
Man draugas tu ar priešas?
Jaučiu, kad esame čia dviese
Ir suprantu –
Abu be ginklų.
Kalbėk, prašau,
O jeigu – ne,
Atėjusiu keliu sugrįžk atgal.

Jis:
Tik nevaidink.
Nesi toks piktas.
O mano ginklas iš tiesų – naktis tamsi. 
Išvestum ją iš čia,
Aš irgi būčiau pamatytas,
Na, o kol kas
Aš tau esu Kažkas.
Tebūna šitas vardas už visus,
Kuriuos į atmintį  skausmingai šauksi,
Tačiau, kaip suprantu,
Ne tie kiti, o tu turėtumei išlikt svarbiausiu
Herojumi šios savyje tamsos.

Ir aikteliu:
O Jėzau, gal ir tavo kryžius
Toks pat, kaip mano šis,
Nes argi neprikaltas?
Trečia naktis ir nieko naujo.

Jis:
Nelauk, šviesos nebus,
Kol savyje ne Jėzumi,
O savimi
Tamsos nesunaikinsi.

Beakėje naktyj
Tamsa užtvėrė šviesą...
(Iš „Pakeliui į 75“)

0


Вы здесь » Trys pelėdos » Pakeliui į 75! (jubiliejų) » Įvadiniai užrašai: dar nearti...