Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » Pakeliui į 75! (jubiliejų) » Įvadiniai užrašai: dar nearti...


Įvadiniai užrašai: dar nearti...

Сообщений 21 страница 30 из 184

21

Teismuose kas nepakišo, tas prakišo

Birželis 2012
  teka 04:44
leidžiasi 22:00
ilgumas 17.16

   Priešpilnis
9 mėnulio diena

Šiandien 12°C / 22°C, lietus
Rytoj 15°C / 25°C, Šiliau

28
KETVIRTADIENIS

Irenėjus Tulgedas Gaudrė

[Vėžys   Drakonas  180 / 26

]
http://uploads.ru/t/v/U/t/vUtoK.gif

0

22

Per kvailą galvą ir kojom vargas

Birželis 2012
  teka 04:45
leidžiasi 21:59
ilgumas 17.14

   Priešpilnis (pilnėja)
10 mėnulio diena

Šiandien 10°C / 19°C, giedra
Rytoj 12°C / 23°C, mažai debesuota

29
PENKTADIENIS

Paulius Petras Mantigirdas Gedrimė Benita Povilas

Šv. Petras ir Povilas
Lietuvos pasieniečių diena

Vėžys -  Drakonas  -  181 / 26

Tamsa negęsta

Beakėje naktyj tamsa negęsta.
Betgi... mintis – taip pat.
(Dzievuliau, sergėk ją).
Jau suprantu, kad žingsnis po žingsnelio
Ir net maldos išmokti nesuspėsiu,
Bet štai dar vis, dar vis aš kelyje -
Besvoris toks
It vėjuje patekus smilga.
Jau neužkris rasa,
Nežybtelės, atėjęs saulės spindulys.
Bandau dar pasiguosti, kad pavargęs,
Manyyyyyti, kad  pasaulį
Po vooookais užmerktų akių laikau, 
Bet pakrebžda sekundėje ir vėl Kažkas.
Žinau, kalbės,
Nors gal palaukti dar reikės,
Ir darosi baisu, kad tai nedingtų -
Tegu, tegu,  kaip  sakė, vardas  šis
Man būna už  visus,
Kuriuos į atmintį  skausmingai šauksiu...

Skausmingai?

Ir pajaučiu, kaip pasupa lopšys,
Ir kad svarbu iš  jo dabar pajausti,
Kaip kuriasi Žmogus.

Jis:
Turbūt norėjai pasakyti,
Kaip kuriasi  pasaulis?

Aš:
Kuomet tokia tamsi naktis,
Jo būti čia tiesiog negali,
Tačiau nors tu, prašau, nebeišeik.
Ar neatrodo tau,
Kad ir manęs čia be manęs,
Taip pats surasti niekas jau...

Jis:
Negirgždink lopšio.

Aš:
Tai tik vaizduotė mane šitaip supa.
Tokioj tamsoj daiktai nereikalingi.
Ir man smagu net, kad ir tu
Ne Jonas, Mikas ar Motiejus
O tik Kažkas...

Jis:
Tik?
Snargly, į šitą „TIK“
Net armijos įeina tartum blusos,
Laivai skiedrelėmis po vandenynus plauko, 
Ten ir tavęs tik tiek,
Kiek juodoje naktyj šešėlių.
Taip, suprantu,
Betgi sakei, kad nori būti PRADŽIOJE.
Štai ji, Pradžia...
(Iš “Pakeliui į 75“)

2012-06-29 14:11:56
Pelėda

--------------------------------------------------------------------------------
Komentaras:   
Besparnis angelas Parašė komentarų: 3464 2012-06-29 - 20:19:21 
Aš būsiu atvira - kūrinys nėra iš serijos: "lengvi laisvalaikio skaitiniai", bet Jūsų kūryba (ypač proza) tuo mane ir žavi...
p.s. į dialogą grįžau kelis kartus.... 

SVEIKINOM POVILĄ:
http://uploads.ru/t/v/U/t/vUtoK.gifLabas, Poviliuk.

Atsiprašau, Poviliuko laikai baigėsi.
Labas, Povilai tavo ir Šv. Petro vardadieniuose ir beveik tavo gimtadienyje.
Būk drūtas!
Visuomet nuoširdžiai džiaugiamės Tave matydami.

    Bobulė su dzieduliu ir  šunelis Kandžius.
                               Vilnius, 2012m. birželio 29 d.

0

23

Tinginys ir kelią koja rodo

Birželis 2012
  teka 04:46
leidžiasi 21:59
ilgumas 17.13

   Priešpilnis (pilnėja)
10 mėnulio diena

Šiandien 12°C / 24°C, debesuota su pragiedruliais
Rytoj 18°C / 26°C, debesuota su pragiedruliais

30
ŠEŠTADIENIS
Otonas Otas Tautginas Novilė Emilija Liucina

Vėžys  -  Drakonas   182 / 26

======================================
Šnekorius 
PUikiai parašei, bratka, priešpaskutinį (apie "Užtvėrė šviesą" - aš). Ir paskutinis ("Tamsa negęsta" - aš) neblogai, bet čia:
"Nelauk, šviesos nebus,
Kol savyje ne Jėzumi,
O savimi
Tamsos nesunaikinsi." - Šedevras,
2012-06-30 00:17

0

24

Aklam kelio neparodysi

Liepa 2012
  teka 04:46
leidžiasi 21:59
ilgumas 17.13

   Priešpilnis (pilnėja)
12 mėnulio diena

Šiandien 17°C / 27°C, debesuota
Rytoj 21°C / 27°C, debesuota

1
SEKMADIENIS
Julijus Tautrimas Liepa Julius

Tarptautinė architektų diena
Vėžys -  Drakonas  - 183 / 26

====================================

    Europos futbolas baigiasi.
Gera buvo paspardyti. O kai kada net įspyrti.
Liūdniau, kai pats gaudavau į kailį.
Nepykit, ispanai, šiandien būsiu italų rinktinėje.



Pakeliui į 75:

                                                              1. Ar verta?

   Mintis neišsiplėtė, nes jau ir anksčiau manyta, kad  neblogai  būtų, jeigu sugebėčiau surinkti arčiau vienas kito išmėtytus daiktus, kurie, nepaisant kokia bebūtų jų vertė,  bet jie mano ir todėl, manau, neteisinga paskandinti užmarštyje. Šiandieną ši mintis vėl  šmėstelėjo  ir aš  užrašiau:

                               PAKELIUI  į 75
                              (1939 – 2014)                     
   
   O netrukus  dienos varduvininkas Galindas šyptelėjo:
   – Nieko naujo po šia saule, bet pirmyn, Pranuci.
   – Sakai, nieko  naujo? Tai kad  ne visai.
   – Ai, taip priimta sakyti. O kas tau užkliuvo mano žodžiuose?
    – Kai po dviejų metų, taigi savo jubiliejiniuose slampinėsiu, tarkim po birželio 10 d., tai akivaizdu, kad sekmadienio mišios nerūpės. Bus eilinė darbo diena –  antradienis . Net ir saulė tekės minute vėliau. Leisis irgi anksčiau ir dienos ilgumas  sumažės keliomis minutėmis.
   – Juoktis  ar ką daryti?- atidžiai į veidą pažvelgė Galindas.
   – Sufleriai, kaip ir  kuštukai, namus  gadina. Elkis, kaip patinka, o  mano reikalas užrašyti, ką matau. Taip reikalauja  tema:“ Pakeliui į 75“.
   – Betgi iš kur toks įsitikinimas, kad tiek sulauksi?
   – Dėl to nesijaudinki, mielas varduvininke. Kiekvieno žmogaus mirtis irgi tik pakeliui.
   – Tik?
   – Manau, kad TIK, nes žmogaus kelionė,  susitikus su ja, nesibaigia. 
  – Tai gal netrukdysiu, - užsidedamas ant  galvos lengvą kaip nosinaitė vasaros  kepurėlę, pasakė Galindas ir, padavęs ranką: – Laikykis,  Pranuci. Žinau, kad seni žmonės nerangūs ir net  mirti tingi.
      Galbūt, Golindai,  gal, - vangiai pasakiau ir  pamaniau,  kad gal tuos 75 vertėtų išbraukti, o jų vietoje prašyti „?“. Betgi tiek nedaug  belikę iki jų, tai ar  verta tokiu nepasitikėjimu menkinti save...

2012-07-01 14:32:40

Pelėda

--------------------------------------------------------------------------------

Komentaras: 

Ražas Parašė komentarų: 723 2012-07-01 18:48:52 
Baiki, Dzieduli, žaisti tokius išmįslus, labai vaikiška mūsų metuose: laukti ko nelaukiama. Kaip pavyzdį nurodysiu savo senolę, jai daugiau tikrai buvo kaip Tau, tai užsakė mano tėčiui, kad karstą padarytų (tėtis buvo jos mylimas žentas), nes už savaitės mirs. Šis įvykdė jos norą, senolė tikrai mirė, bet ne už savaitės gerokai už 100 sulaukusi...
Kad įtikinamai rašai, tas tiesa, va ir mieląją Tauriją sugraudinai, o ir man neramu tapo su tais skaičiais, jei žinai, kad žmogaus kelias su ja nesibaigia...kam skaičiuoti tuos netikrus gimtadienius, jei tikras buvo tik vienas vienintelis...kurio net prisiminti negali...
Graudulį nubrauksiu pakilojęs klebonišką, koks geras išradimas ir įtikinėti nereikia. Būk, šį sykį įsakmiai.

Taurija Parašė komentarų: 4888 2012-07-01 17:33:40 
Ai, tie metai, tik žmonių išmislas, Pranuli. Bet tos sukaktys jaudina kažkiek...
Geras rašymo stilius. Aiškus mąstymas. Skaitau su malonumu.

0

25

Nedoras žmogus kitų dorybės neišmokys

Liepa 2012
  teka 04:47
leidžiasi 21:58
ilgumas 17.11

   Priešpilnis (pilnėja)
13 mėnulio diena

Šiandien 20°C / 23°C, debesuota su pragiedruliais
Rytoj 15°C / 27°C, debesuota su pragiedruliais

2
PIRMADIENIS
Martinijonas Jotvingas Gantautė Marijonas Martys

Vėžys -   Drakonas  - 184 / 27

PAKELIUI į 75:

  2. Patys  gražiausi...

Šiuos užrašus, kuriuos nusiteikęs sudėti į „Pakeliui į 75" ne tuoj pat apsisprendžiau įvardinti kaip esė. Gali būti, kad šio žanro reikalavimams jie ne visiškai atitiks, tačiau mane guodžia prancūziško žodžio sąvoka (essai = bandymas) ir todėl buvo nebuvo – gerai nusiteikęs, mintyse jau  palaikau nedidelę knygelę ir man smagu, kad dar gyvenu tuo, kas rūpi bent Savęsp(i) mastu, kad nelaikau smegenų kaip konservus, kolei  jų vietoje atsiras kaukulėje tuščia ertmė. Kita vertus, mes daug ką padarome blogiau, negu gebėjome padaryti, kad atrodytume protingesni. Žodžiu, tebūnie ESĖ, tačiau jeigu kam atrodys, kad šie „raštai“ labiau būdingi  atsiminimams,  - prašau, skaitykite  juos (ar neskaitykite) kaip tokius, bet neteiskite melagyste, atskirdami juos nuo išmonės, kurios – bent taip dabar tikiuosi – vis dėlto čia bus.
Vakar ryte parašiau:
   
     „Europos futbolas baigiasi.
Gera buvo paspardyti. O kai kada net įspirti.
Liūdniau, kai pats gaudavau į kailį.
Nepykit, ispanai, šiandien būsiu italų rinktinėje“
   
   Ir kaip tariau, taip padariau – buvau italų komandoje ir nesigailėdamas savęs, siekiau pergalės. Deja, ji šypsojosi ispanams. Pralaimėjimas rezultatu 4:0 labai  skaudus, ir ispanai tikrai nesupyko. Vyr. treneris Visentė del Boskė  mielai spaudė dešinę, lipšniai patapšnodamas per petį. O italai? Neįtikėtina, bet šnairuoja, žvelgia iš padilbų – lyg nemato manęs rinktinės treneris Cesare Prandelli, o žaidėjas Mario Balotelli net vapteli – fui! O ir kone visa Europos sidabrinė komanda įtaria, kad  pralaimėjimo priežastis esu aš. Iš tiesų: Viešpatie, atleisk  jiems, nes jie nežino, ką daro.
   Kita vertus, ir dienoraščiai gali atrodyti įvairiai. Mintyse ne kartą bariau save, jog, girdi, negerai, kad pasidaviau „Rašyk“ svetainės jaunimo dienoraščių įtaigom ir atsitiko taip, kad mano dienoraštis, deja, ne toks,  kokį norėčiau turėti. Senatvė nuo to jaunesnė nepasidaro, o prie jaunimo, regisi, irgi nepritapau, nors va džiaugiuosi, galėdamas išgirsti:
   „Man senatvė kažkuo patinka (bepigu, aišku, man kalbėti, kai iki senatvės dar labai toli). Bet kad pagyvenę žmonės įdomesni už jaunus bendraamžius, tai čia faktas. “
                                                                                       Le Hawk                                       
   
    – Ačiū, Le Hawwk,  tu man irgi padedi apsispęsti, kad nuo šiol ir dienoraštį rašysiu pagal savo suvokimą.
   Bet va priėjo žmogus ir net geriausių futbolininkų veidai su visu  Europos  futbolo čempionatu nutolo, pritilo.
   Montenis?
   - Dabar esė. Dabar tik esė, - ramiai pratarė ir aš suprantu, kad kurį laiką reikia elgtis kaip pagal Dievo priesaką: „Neturėk kitų Dievų, tik mane vieną.
   - Kokias  nesąmones šis ponulis kalba, -  išgirdau pažįstamą kritiką.
   Atsigręžiu jo  pusėn ir rodydamas į Montenį.
   - Pažįstat? Taigi jis taip:
   „Laisviausi ir natūraliausi mūsų sielos veiksmai yra  patys gražiausi“.

2012-07-02 10:41:25
Pelėda

0

26

Baloj gulėjęs sausas nebūsi

Liepa 2012
  teka 04:48
leidžiasi 21:58
ilgumas 17.10

   Priešpilnis (pilnėja)
13 mėnulio diena

Šiandien 15°C / 27°C, debesuota su pragiedruliais
Rytoj 21°C / 28°C, lietus

3
ANTRADIENIS

Anatolijus Leonas Tomas Vaidilas Liaudmina

Vėžys -  Drakonas - 185 / 27

Pakeliui į 75:

                                                                          Trečia diena

   – Kaip sekasi? Berods, jau trečia diena, kai kelyje į 75.
    – Trečia. Pirmosios dvi su esė. Manau, kad gal ir trečioji neapsieis be jos. Beje, Juzė atsišaukė.
    – Juzė?
    –Taip, Juzė Erelickas. Beje, klausė ar tyla spalvota? Kažin, ką tai reiškia?
    Girdėjau, kaip galvoje atsiduso papūga Nadežda. Buvo, kaip žmonėse sakoma, irgi su galva ir retai paskubėdavo atsiliepti į keblokus klausimus. Teko laukti, ką pasakys, bet ją aplenkė jos draugas Eženas

  Tai jau yr paskutinė
    Lemiamoji kova, -

uždainavo iš Internacionalo. „Negi šiandien? “, - toptelėjo mintyse. Žvilgterėjau į ryto dangų ir buvo panašu, kad sinoptikai bus teisus, papranašavę debesuotą padangę su pragiedruliais ir šilumą iki 27 laipsnių Celsijaus. Apie erkes jie nekalba, bet gamtos žmonės žino. kad tokie orai palankūs šiai gyvasčiai ir stengiasi juos apeiti. Ot, ir Plogas Kitkis Nuostanusis:
  – Girioje erkėts, o paznycią ats turiu tsavo, taip! Pim pim..
  Vargšas Nuostabusis! Saugosi girios erkių ir nesuvokia kiek jų čia pat. Smagu, miela būna išgirsti pasakojimus apie žmones - amfibijas, bet bjauru net prasižioti apie  žmones - erkes. Lengviau, žinoma, užsimerkti ir vaizduoti, kad jų nėra. Tačiau ir dabar priverstas pridurti, kad šios kelionės dvi pirmosios dienos ne tik su esė, bet ir su žmogumi – erke.  Atsiminiau ir Viktorą, skaudžiai štarusį: „užkniso juodai tie nematomi aukštalygininkai (atseit).. “
– Nadežda, ko tyli? Kaip manai, ar tyla turi spalvą, – nesulaukdamas atsakymo klausiu papūgos savo galvoje: – O tu, giedoriau, užsičiaupk – nepiktai pabaru Eženą. - Jos, taigi erkės pačios susprogs.
  – Ne, - paprieštaravo Nadežda. - Pačios jos nesusinaikins. Daugėja jų, daugėja, dzieduli. Manau, kad ir Juzė Erelickas  tik todėl ir paklausė, kokios spalvos tyla, kai į mūsų kūną įsiėdusi erkė.
  – Mūsų?.
  – Valio! – tuoj pat, nepaisydamas mano pabarimų, atsiliepė Eženas. Ir vėl iš „Internacionalo“:
   
    Tiek daug mūs krauju tunkančiųjų,
    O trenk, perkūne, trenk smarkiau
 
  – Gerai. Kaip nors iškentėsim, o jūs man labai mielos, – pasakiau papūgoms. Ir buvo gera, kad ir jos nei prašytos, nei kviesto yra kartu su manimi pakeliui į 75.
    – Beje, ir erkės kartu – neužmiršo gnybtelėti Nadežda, – Bet, nepyk, dzieduli. Nereikia pykti. Ir jos nori pasmaguriauti krauju. 
  – Bet ar tu suvoki, kiek daug šioje mažytėje stervoje  bjaurasties?
  – Šiandieną trečioji kelionės diena. O sakoma, kad trejybę ir dievas myli – ramiai nuginklavo Nadežna.
  – Nors mudviem  su Eženu  nelengva, bet... bet iki rytojaus ištversime. . Kaip, manai, giedoriau?
    – Auklėsimės.
    – Tu kur? Kanapėse? Kartu su Pilypu?
    – Ne kanapėse. Ir be Pilypo. Šįkart su Mišeliu Monteniu.
  “Panašiai ir  su žmonėmis: nesunku juos pasėti (kaip grūdus - aš), tačiau vos tik jie pasirodo pasaulyje kai  mus.   
    – Užteks, Eženai. Leisk  man pačiam pagalvoti  apie  tai. Bent iki rytojaus...

KOMENTARAI
2012-07-03 10:59 Gunta 
erkEI (nu ir erkinams - juk neatsirado erkės iš ko?..) šventosios dvasios - iš vyriškos ir moteriškos ląstelės, TAIP?.. ar jūs abejojate Dievu, sakote kad žmonės gali atsirasti iš šventosios dvasios, t.y. tik iš In?..
Įvertinkite komentarą:Geras Blogas Blogas komentaras Rodyti?
2012-07-03 10:49 Gunta 
P.S.

*  *  *
Musę mušiau –
Užgavau netyčia žolėse
Žiedelį gėlės

*  *  *
O vyšnių žiedai!
Nuo žirgo nukeliat
patį valdovą

Issa Kobajaši

ir tai tiesa - matai, koks įžvalgus Issa...
žmogui musė blogis, žiedelis gėlės - gėris, o gėlėms musės nėr blogesnės už žmogų, tačiau visi minta, tik erkiai kraujas Būtinybė, o žmogui - kaip ten kažkas kalbėjo savo rašliavoje? kas ten toks postringavo, kad kraujas - smaguriavimas; erkė smaguriavimo nežino, žmogus ima daugiau nei reikia, tai ir erkes šmeižia, tik pagal savo paveikslą, o Dievą giria, sako "mus sukūrė Dievas pagal savo paveikslą" , o kodėl ne gėles?.. juk žydėjimas vyšnių - gėris... kam trukdo vyšnių žiedai? uogos varnėnus maitina, o koks grožis... Ir rūstų karalių nuo žirgo nukelia... jis suminkštėja, gal ir ašara raukšle nurieda sušildydama įšalu sustingusią veido mimiką... Tai kodėl Žmogų, pagal savo paveikslą, o ne vyšnių žydėjimą, o ne sakuras?.. tai gi...
garsai spalvoti, akordai spalvoti, kompozitoriams kuriantiems muziką... (neprimityvią muziką.)

o asmeniškai jums, atsakau:
Jūs manęs neįkąsite... aš Dievą tikiu...

2012-07-03 10:47 Pranas 
Taip, Gunta, žmogaus pakelės vaizdai labai įvarūs. Tačiau jeigu Tave kada kąsiu, taip nesislapstydamas, kad ta darau aš, Pranas. Arba bent įvardindamas save Pelėdos slapyvardžiu. Žinai gi, kad Ž.Ž.esu Pelėda.
Geros dienos linkiu.

2012-07-03 10:28 Gunta 
Nyčė sako, kad ilgai kovodamas su siaubūnais nepajusi siaubūnu pavirtęs... tad apsižiūrėkite, kaip tame "maištininkas nužudytas, šlovė drakonui", ar jūs, kartais, jau ne erkė?..

kita vertus juk ir erkes Dievas kam tai sukūrė, jei jau ir Dievą pamenate... ar jos pačios susikūrė?.. :D

ir pabaigai - kas toks žmogus (savo veika) žemėje, ar tik ne erkė, arba utėlė, gretinant jį ir palyginant jo veiklą, Gyvoje planetoje, kurią lietuvių kalboje vadiname "Žemė", su kitų gyvybės formų veikla?..

erkė ima tiek kiek jai reikia - Žmogus ima visada daugiau, nei jam reikia, todėl ir pažeistas Žemėje balansas... Žmogus blogiau nei erkė savo veika - žmogaus vis žemas sąmonės lygmuo.
=========
Ražas Parašė komentarų: 725 2012-07-03 11:21:54 
Erkės? — jos gi sielos neturi, kvailai paprieštaravau...jei siurbia kraują, vadinasi, pirmapradis pavyzdys — būtinas, kaip nemirštama idėja. Visai nusišnekėjau. Eženui ir Nadieždai — plamennyj priviet...o Tau, Dzieduli, dar tiek kelelio, kiek dar nesimato...

0

27

Kalnas su kalnu nesueina, o žmogus su žmogum gali sueiti

Liepa 2012
  teka 04:49
leidžiasi 21:57
ilgumas 17.08

   Pilnatis
15 mėnulio diena

Šiandien 17°C / 27°C, debesuota su pragiedruliais
Rytoj 19°C / 27°C, debesuota su pragiedruliais

4
TREČIADIENIS
Berta Elžbieta Ulrikas Skalvis Gedgailė Teodoras Malvina

Vėžys - Drakonas - 186 / 27

Pakeliui į 75:
Te laimina...

Papūgos Nadežda su Eženu mane paliko patį sau, paliko, kaip jų prašau, kad pagalvočiau apie žmogaus sėją. Na taip, Mišelis Montenis ne  naujokas mūsų pabendravimuose, bet atrodė, kad iki šiolei nebuvau girdėjęs apie  ... žmonių sėja. Esą, nesunku, juos pasėti. Būtų moteriškė, šitaip gal nebūtų taręs, bet vis dėlto žmogaus sėjoje daugiau malonumų, negu to juodo, sunkaus  darbo, kuri jis pavadino vaikų auginimų ir auklėjimu.
   Pagalvoju apie save.
   Kada tai buvo, a?“
   Atrodo, jog neblogai suvokiu, kad ir kaip besistengčiau, tačiau ilgos keliones pakelės peizažuose daug vaizdų pradangino atmintis, o pati PRADŽIA...
   - Užmiršai, dzieduli, apie surastą „juodąją dėžę“, - tylai priminė Edenas, bet jį tuoj sudrausmino  Nadežda.
   - Sakė gi, kad nori pats galvoti.
   Nori? Et, Edenai su Nadežda, o Dievas vis dėlto  yra. Taip jau padaryta, kai, regis, esi vienas, o iš tikrųjų niekuomet nė vienas. Net jeigu ir judviejų mano galvoje nebūtų, vis tiek ne vienas. Ir arčiau kitų, regis, dabar yra Gunta. Girdžiu visą sakinį tuo pat metu matydamas visus jo ženklus.

Gunta:
<i>„Nyčė sako, kad ilgai kovodamas su siaubūnais nepajusi siaubūnu pavirtęs... tad apsižiūrėkite, kaip tame "maištininkas nužudytas, šlovė drakonui", ar jūs, kartais, jau ne erkė?..[/i]
Aš:
Taip, Gunta, žmogaus pakelės vaizdai labai įvairūs. Tačiau jeigu jus kada kąsiu, tai nesislapstydamas, kad tai darau aš, Pranas. Arba bent įvardindamas save Pelėdos slapyvardžiu. Žinai gi, kad Žalioje Žolėje esu Pelėda.
Gunta:
[i]Jūs manęs neįkąsite... aš Dievą tikiu...

   - Nenorėčiau to daryti, kad ir gundytumei, bet ką gali žinoti, tačiau dabar man atrodo svarbu pacituoti:
„Jeigu aš kalbuosi su stiprios dvasios žmogumi, mėgstančiu drąsiai ginčytis, tai jis mane atakuoja iš visų pusių – smogia ir iš dešinės, ir iš kairės , o jo vaizduotė savo sparnais kilsteli ir manąją. Nenoras pasiduoti, aistringas troškimas laimėti, minties jėga stumia mane į priekį ir tarsi išaukština mane mano paties akyse. Atvirkščiai, visiškas nuomonių sutapimas yra pati nuobodžiausia pokalbio ypatybė.[/i]
O, Gunta! Turėčiau jums padėkoti, kad skatini mane pasižiūrėti į save ir apsižvalgyti ar „ kartais  jau ne erkė“? bet jeigu ir taip, aš jų vistiek nekenčiu, o tuomet, vadinasi, ir savęs.
  Mano supratimu nėra didesnės bjaurasties, kaip  žmogus, niekšingai bendraujantis iš už kampo – be vardo, pavardės, be slapyvardžio, taigi be jokių atpažinimo ženklų ir viso to, kas  priklauso bent kiek padoriam žmogini...  O šiuo konkrečiu  atveju  aš kalbu apie erke, įsiėdusią į mano kūną. Žinoma, žinau, kad ji anksčiau ar vėliau nudvės, sprogs,    prisisiurbusi kraujo... Ir te laimina tokius  sprogimus Aukščiausiasis. Ir jūs, Gunta, dėl to nepykite, nes juk Jis ne tik jūsų nuosavybė. Kita vertus, tai vis dėlto sprogimas ne atominės ar vandenilinės bombos.
(Iš „Pakeliui į <b>75<b/>“)

=======================
aš truputį pataisau smulkias skyrybos ir rašybos klaideles:)
Kadangi iš pradžių tiesioginė kalba skirta brūkšniais, o paskui skyryba prapuolė, sudėjau trūkstamus brūkšnelius ten, kur, mano nuomone, jie turėtų būti...
Matau, Pelėda, nepamirštate, kaip reikia į save įsiklausyti:)

juodvarnis Parašė komentarų: 328 2012-07-04 09:56:30 
Gunta — iš degtuko vežimą priskaldanti

0

28

Kas skaito, rašo – duonos neprašo

Liepa 2012
  teka 04:50
leidžiasi 21:57
ilgumas 17.07

   Pilnatis
16 mėnulio diena

Šiandien 20°C / 27°C, lietus
Rytoj 20°C / 27°C, debesuota su pragiedruliais

5
KETVIRTADIENIS
Antanas Butginas Mantmilė Karolina Filomena

Vėžys   Drakonas -  187 / 27

Pakeliui į 75

5. Kaltas

   Žaibas visuomet gražus. Net nuotraukose. Tačiau ypatingai žavus, kuomet jis gyvas, raižantis dangų su apniukusiais jį debesimis, ir ypatingai gražus naktį, vienu žybsniu išdeginantis užgulusią tamsą.
   Ta naktis buvo dosni: žaibai švytravo, perkūnas griaudė, lietus šniokštė ir žliaugė. Galinga tu, oi galinga, debesimis įsupta stichija, tačiau pavargsti ir tu. Net ir tu.
   Bus gerai, pagalvojau, jungdamas  televizoriaus ekraną, kur kitame pasaulio krašte – Venesuelos Karakase - į krepšinio aikštelę išbėgo Lietuvos krepšininkai, ant marškinėlių atnešę užrašus: LIETUVA.
Ir iš tikrųjų, po poros valandų buvo gera – laimėjome  rezultatu 100:82, o mūsų vadas – treneris Kęstutis Kemzūra sužinojo, kad  jis ... Juokdarys. Bet šie dalykai man jau mažiausia rūpėjo. Pravėriau Pastriekės (Pastogės) departamento langą ir įsistebeilijęs akimis Anykščių pusėn, mintyse riktelėjau:
    – Algirdai! Negi miegi? Laimėjau!!!
   Retai kada pagalvodavau, kad toks greitas minties šauksmas. Tai ne tas įprastas, vadinamas gerkliniu.
    – Nešauk taip garsiai. Juk nekurčias, - paprašė Algirdas ir padavė į rankas klebonišką. Pilną. Ir gerokai talpesnę, negu kunigai per mišias prie altorių kilnoja.
    – Tai už tave, Pranuci. Kad laimėjai,  – pasakė ir paragino: – Gerk! Bus daugiau.
    – O sakoma, Algirdai, kad senatvė negreita. Kaip pat pas tave atsiradau.
    – Ir, kaip suprantu,  ne iš Vilniaus, o iš Venesuelos.
    – Na  žinoma, kad iš ten. Iš Karakaso. Tik per Vilnių. O mes va lig šiol dar: Vytautas, Vytautas... Didysis, Didysis... Tai  bent  vyras! Net Juodąją jūrą  žirgais pabraidė. Betgi tai menkniekis , Algirdai, palyginus su toliais iki kito žemės krašto. Per visas jūras jo nepasieksi, kol neįveiksi vandenyno.
    – Tiesiog stebuklas,- pasakė Algirdas, pripildamas po antrą.   
    – O kiek nedaug mūsų, a? Buvo, regis, trys su puse ar beveik keturi milijono,  o dabar ar tik ne pustrečio milijono  gyventojų. Net ir tankai nepadėjo. Taip, Vytautas išėjo, bet užtat atėjo Kęstutis. Nėra Didžiojo, bet užtat yra...Et, pavardę primiršau.
   – Kemzūra?
   – Taip, taip... Atsirado Kemzūra  - Juokdarys.
   Algirdas kilstelėjo akis, kad geriau įsižiūrėtų į manąsias ir aš išgirsčiau nebylų jų klausimą, tačiau  man tai  padaryti nepasisekė. Patogiau buvo skaičiuoti   kleboniškas. 
   – Gal, Algirdai, dar po viena, a?
   – Negailiu, Pranuci, betgi tavęs laukia Nigerija, Būtų nekaip, jeigu nesukluptų kaip Venesuela.
  – Suklups,  Algirdai, – patikinau bičiuli – Jeigu tikrai nesigaili, tai bent  man dar vieną įpilki. Skani, linksma bjaurybė,  – bet žmogus lyg  neišgirdo  ir nuklydo į  atsiminimus.
   – O tavo laišką, kurį anuomet rašei, regis, dar neišsipagiriojęs aš, mielas bičiuli, atsimenu. Galiu net pacituoti. Paklausyk. O tada jau derėsimės dėl kleboniškos. Bet gal nereikės. Juk protas pajėgus nugalėti ir ją,  O jeigu  kokį žodelį aplenksiu, mintinai cituodamas, tai ne taip svarbu, kaip neįmesti kamuolio į Nigerijos krepšį, - miglotai pakalbėjo Algirdas ir citavo mane iš anuomet parašyto jam laiško. Rašiau:
  „ O mielas Algirdai, tik dabar bandau paskaityti, kas ką man (o ir aš kitiems) parašiau. Baliai pradėjo užtrukti, kaip ir mirties prieigose laikas. Ką pametu, jau nesurandu, o pametu irgi vis daugiau. Dabar tave perskaičiau, bet nemanau, kad teisingai supratau, nes galva irgi aptemus, be dienos šviesos.
   Iki didesnės švieselės galvoje... Žinoma, mano galvoje. Reikėtų pamesti šituos balius, bet kaip, jeigu jie tiesiog Savęsp dalis“.
   Man neatrodė, kad jis cituodamas nors vieną žodelį ištarė ne taip, ar klysdamas pametė. Rankoje laikiau ištuštintą klebonišklą ir laukiau, ką dar pasakys. 
   – Skauda? – paklausė.
   – Dabar jau ne. Galėčiau ir vėl.
   – Pranuci, gal kada nors vėliau, o dabar Lietuvai tavęs dar reikia krepšiniui laimėti.
   Sugrįžau atgal į Pastriekės departamentą, kur apvaikščiojau visas pakampes, ieškodamas savo butelių, bet jie buvo tušti. Todėl pasiruošti kovai su Nigerijos krepšininkais buvo nepaprastai  sunku, tačiau atsikėlęs ryte ogi žiūriu: ir vėl laimėjau. Šį kartą rezultatu 86:80.
   – Nubusk ir  bebūk Juokdarys. Užteks vieno, - priėjęs pasakė komandos treneris Kęstutis Kemzūra. Ir beveik nepiktai: – Kas atsitiko, Pranuci, kad taip blogai žaidei. Beveik neįtikėtina. Negi ir vėl pas A. Ražą buvai nukakęs? Gerai, kad dar Dievas padėjo, užrišdamas krepšį paskutiniam nigerų metimui.
    – Pralaimėjom?
    – Deja, bet su viltimi atsigauti.
    – Kaltas. Atsiprašau.

( Iš "Pakeliui į 75")
2012-07-05 12:01:54
Pelėda

***************************

Giedrė
2012-07-06 08:46:06 - [Trinti] - [Atsakyti]
žinoma, kad pastebėjau:) tik man sakykite „tu“. Nugalėti tinginį sėdant prie plunksnos... Panašus, kad Granauskas sakė daug tiesos kalbėdamas apie senąją ir naują kartą. Senoji buvo darbšti, sveika visom prasmėm. Jauna karta priešingai. Kaip Jūs manote?

Giedrė
2012-07-05 22:06:05 - [Trinti] - [Atsakyti]
taip, gyvų, nes tekste aprašytas pašnekesys toks gyvas ir įdomus, kad nedažnai taip ir su savo bendraamžiais pasikalbu.
Beje, perskaičiau Jūsų siųstą knygelę ir dar sykį už ją dėkoju:)

Pelėda:
Įdomus komentaras.
Ypatingai paskutinė eilutė:
Senų, bet gyvų žmonių pašnekesys.

Giedrė Parašė komentarų: 955 2012-07-05 - 17:38:07 
Pirmoji pastraipa įveda į pastarųjų dienų nuotaiką:D
Senų, bet gyvų žmonių pašnekesys.

Pelėda Parašė komentarų: 2213 2012-07-05 - 14:32:02 
Taip, taip... Sako, namuose ir sienos padeda. Nieko panašaus.
Jeigu jos padėtų, tai argi būtų prireikę trenktis į Venesuelą?
Atsimenu praėjusius metus ir patirtus nuokautus Lietuvos krepšinio aikštėse.
Dabar dar blogiau atsitinka su Venesuela...

juodvarnis Parašė komentarų: 341 2012-07-05 - 14:19:26 
Tai abu su Kemzūra Venesuelai ragus įtaisėt?

0

29

Dieną naktį nemigsi - vis tiek visiem neįtiksi

Liepa 2012
  teka 04:51
leidžiasi 21:56
ilgumas 17.05

   Pilnatis
17 mėnulio diena

Šiandien 20°C / 27°C, lietus
Rytoj 21°C / 26°C, debesuota su pragiedruliais

6
PENKTADIENIS

Marija Nervydas Ginvilė Dominyka Domė Mindaugas Nervilė Nervilas Nerilė Nerilis

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena
Tarptautinė bučinių diena

Vėžys -  Drakonas -  188 / 27

********************************

Pakeliui į 75

6. Lis ar nelis?

    Dabar, kai toks vėlus dienos metas, lyg  absurdiška klausti: lis ar nelis? Bet juk tai liepos mėnuo. Net eilėraštį pabandžiau jam parašyti, nes jau senokai bandęs. Galbūt ir dėl to, kad geri eilėraščiai yra geri ir jokie kritikai jiems nereikalingi, o štai juos paskaičius kažko sieloje atsiranda  daugiau. Nežinau, ką apie tai mano Gunta, bet šiai minčiai paskata yra jos pasiųstas man Issa Kobojaši “ beveik klasikinis haiku (trūksta vieno skiemens)
O vyšnių žiedai!
Nuo žirgo nukeliat
patį valdovą
  O toliau jau Gunta:
  „Koks grožis... Ir rūstų karalių nuo žirgo nukelia... jis suminkštėja, gal ir ašara raukšle nurieda sušildydama įšalu sustingusią veido mimiką... “
    Vyšnių žiedai tikrai gražūs, verti meilės, bet štai mūsų  karalių (tuomet dar kunigaikštį) Mindaugą nuo žirgo nukėlė  kunigaikštytė Vismantaitė. Lyg ir girdžiu jį tariant: puiku, jog laimėjome Saulės mūšį, bet dar geriau, kad štai, švenčiant pergalę, sutinku ją, Mortą.
  Ir dabar  jau aš  tariu:
–Taip, taip, gražu, kai žydi vyšnios, tačiau, kai žydi moteris, tai ne tik norisi nusėsti nuo žirgo, bet – jeigu tu tikras vyras – tai dar parūpinti jai karalienės karūną.
  Atverčiu  kalendoriaus lapeli, o ten parašyta:

                                          PENKTADIENIS
      Marija Nervydas Ginvilė Dominyka Domė Mindaugas Nervilė Nervilas Nerilė Nerilis

Ir truputi gaila, kad tarp šios dienos varduvininkų  nesurandu Mortos, nes juk juodu ant balto parašyta, kad liepos 6-oji yra Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Ir  man  atrodo, kad  ne tik šalia  karaliaus Mindaugo, bet ir varduvininko Mindaugo, karalienė ir varduvininkė Morta būtų ne tik reikšminga istorinė figūra, bet ir Valstybės dienos puošmena.
    Suprantu, kad šioje dienoje nevalia nestabtelėti ir einančiam į 75, nors nebūtina. Antai, ir Vytautas Ališauskas parašė:
  <i>“Karaliaus Mindaugo vainikavimo šventė yra keista: gilioje senovėje buvęs įvykis, apie kurį žinome nedaug ir tik iš svetimųjų rankų, tapo viena iš trijų svarbiausių atsikūrusios Lietuvos valstybės švenčių. Bent du kartu atkūrėme savo valstybę, bet abu kartus baisiu oru – vasario ir kovo mėnesiais. Norėjosi ko nors šiltesnio – istorikai parūpino, politikai įteisino. Tiesa, kasmet vis smalsu, lis ar nelis liepos šeštąją…
  Trumpai tariant, Mindauginės yra sugalvota šventė. “</i>
  Tai vienuoliktoji diena po Joninių – rytas ją budino anksti ir saukė tekėjo 04: 51, išlaikydama dieną septyniolika valandų ir penkias minutes. Niekas į tamsą nenori greitai kristi, diena irgi, tačiau jau jos trupučiuką sumažėjo. Bet tai šventinė diena ir atsirado, kaip tokia dar neseniai – 1990 metų  spalio mėnesio pabaigoje Mindaugo karūnavimo dieną įteisinus Valstybės švente..
  Yra žinomi ir kiti motyvai.  Anot to paties  V. Ališausko: “
  „Nesuprantu kodėl nebuvo galima minėti šios šventės, pavyzdžiui, pirmą liepos sekmadienį – juk vainikavimo diena apskaičiuota remiantis prielaidomis ir yra hipotetinė. Galbūt lėmė politikų viltis įsiteikti rinkėjams dar viena nedarbo diena. “
  Tačiau tai, ką iki šiol kalbėjau ir galiu kalbėti, cituodamas kitus, man ne taip svarbu. Ten, atokiame Šklėrių sodžiaus vienkiemyje,  motinos gimtinėje, netrumpą laiką  gyvendamas kartu su prisikėlusiu Mindaugu, nė kartą jo nepasiteiravau, kaip laikosi jo Morta ir visų mūsų karalienė... Ir nors sakoma, kad viltis yra kvailių  motina, bet, kaip suprantu, be jos ir protingiems neįmanoma apsieiti.
  Taigi, su karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos vainikavimo diena!
Sėkmės visiems  geriausios linkiu...
Ir labai būtų gera, kad bent šiandien apsieitume be lietaus.
  Prisiliečiu pirštais prie klaviatūros

0

30

Dabok sveikatą jaunystėje, o garbę senatvėje

  teka 04:54
leidžiasi 21:54
ilgumas 17.00

   Pilnatis
20 mėnulio diena

Šiandien 18°C / 25°C, mažai debesuota
Rytoj 18°C / 25°C, mažai debesuota

9
PIRMADIENIS
Marcelina Veronika Algirdas Algirdė Leonardas Marcė Vera

Vėžys -  Drakonas -  191 / 28

Reikia

     Skiriu Janinai ir Gražinai

Patikėkit, mano mielos,
Nesvarbu, kaip būtų liūdna,
O gyvenimas pro šalį nepraeina
Ir nepaiso net skaudžių stebuklų —
Reikia jam rytoj jau būti TEN,
Neužtruks net prie medaus,
Savyje išgirdęs — REIKIA...

Patikėkit, mano mielos,
Nesvarbu, ką kritikas čia parašys –
Aš mačiau save, atėjusį į judviejų akis, 
Ir tikiu, kad mano akyse taip pat išvydote save.

O lietus dar vis nestoja lyti
Su žaibais, griaustiniais pašniokščia padangėje audra,
Reikia, — sako jis, — tai kaip nelysi?
Reikia, — atsakau, — ir  man dar pamatyti 
Savo meilės žmones lietuje
Su audra, perkūnija,
Su prakeiksmais ir maldomis iš lūpų tų pačių
Ir... argi tai, o mielos, didelė bėda,
Jeigu juos iš mirties savosios pamatysiu?

2012-07-09 15:40:28

Ramunė Vakarė Parašė komentarų: 6609 2012-07-09 17:08:21 
Keistai čia ta mirtis vis apie save primena... Gyvenkim

Pelėda
2012-07-09 17:54:38
Ne, Ramune. Aš rašau apie save ir kitus, kaip save ar kitus jaučiu. Nieko iš tokių matymų iškarpyti nenoriu. Ir manau, kad tai nebūtų sąžininga.
Bet, žinoma, kiekvienas turim savo supratimus. Antraip, būtų baisiai nuobodu.

Pelėda
2012-07-09 17:24:31
Tu dar jaunutė, Ramunėle. O man ta mirtis, kaip vaikšatu per ar po savus, beveik kasdienybė. Jau net ne tik tušti gimti namai, bet ir gimtas kaimas tuščias liko. Ir savarbiausia, kad aš jos, o ji manęs nebijome

0


Вы здесь » Trys pelėdos » Pakeliui į 75! (jubiliejų) » Įvadiniai užrašai: dar nearti...