Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » TEBŪNIE KNYGA (1939 - 2019) » 1939 – 2019 ( jubilijiniai)


1939 – 2019 ( jubilijiniai)

Сообщений 111 страница 120 из 124

111

----3
  Hm.. tai bent!
  O juk galėjau ir nepastebėti, kad šitie  metai man ypatingesni, Sakyčiau, kad  ne turiu  teisę į  juos  rodyti , kad  būten  jie  tie  patys, kurie  buvo  man  padėti  į lopšį. Ir  tada, kaip  šiemet, sekmadieniu  prasidėjo  Naujieji.
Naujieji?  O dangau!  Jau  jų,  Naujujų  po  1939 susikaupė visa  aukšta  kaugė, kad  ne  bet  į kokį vežimą teks   sukrausi.
   Dar pasklaidinėjų  Grigaliau XIII  padovanotus  kalendorius ir  atsirandanti šventė nerimsta- skambina  varpelias,  buįša  Gabeli  parapijos  bažnučios  varpais/.. Vis  iš  ten, iš  1939  Ir  smagu, matyti, kai  šiemetiniai  su  jai  pirmadisnis  į  pirmadieni,  antradienis  į  antradienį sutampa. Net  ir  vasario mėnesiai nesiujaukia  švente- ir  jie  tetuti  po dvidešimt  aštuonias  dienas...  metai  nepatenka  į keliamųjū  sąraša
   –  Valio,  Vidini! Kur  tu? Ar  pastebi, kokia  miela  dovana  šieji  metai  dovanoje...
Yra prtoda stipriau  įsispirti  kojomis   į žemę, stirpiau  įsmeigti  į  ją  lazdą ir...
   –  Vidini,   ar  girdi?
   Taąiau  ne,  jis negirdi.. J Ir  tai  ne  jo  kalte,  betgi  ir   ne  mano...
Pavargom  abu. Vienas  nuo  kito  Ir  pavarge  taip nepaprastai, kad  kad  aš  labai  rimtai pasinorėjau  numirti.
Taip jau atistikę kad per ilgus  dešimtmeąius  kone  visuomet  kartu ir  kartu Juokiasi žmonės– girdi, nienas  nuo be  kito nusišvilpti nemoka. Tačiau, tai, žinoma,  perdėtas  dalykas Vidinis prie  mano  lopšio anksčiau.  Ko  gero galima  būtu  pasakyti,  jog  jis  jį  netggi nupynė gal  karves  ganydamas, gal specialiai išvaikščioje  pabalius, žilvičiu  vytis  skindamas,  dabar  gi  iš  tiesų sv.svarbiau  įvardinti;  2017 yra  metai, kuriem  neraikia  atskiro  kalendporiau. Ir   anai, 1939 saulė  tekėjo, kaip  šiemet.  Ir  taip  kiekvieną  diena. Tik  tuomet  ten, viršum  čepkeliū  raistų O  šiemet...
  Patylėsiu,  Vidini. Tarkim, kad  pradingėlis, kad  jau  vis  mažiau  vilties  susitikti O  ir  Saulės  miesto  dukra  neužmiršta  papriekaištauti;

   Neskriausk Vidinio - jam skaudu. Rašyk kol rašosi - tai Tavo darbas. Ateis diena kai....
  Mielas  geras  žmogus toji Birutė...

0

112

----1
    Trečia para, kai 2017 -ji  žibina savo dienas - naktis.  Jau pritemus  Naujųjų metų pirmajai dienai parašiau:
     Šventės nebuvo. Vos prašvitus užstojo slogi tyla ir taip  per visą dieną. Priežasčių daug.  Net ir tai, kad reikėjo eiti į parduotuvę   pirkti gėlių  ir padovanoti savo Marijai jos 75 metų  sukaktuvių  proga.
   Nusipirkau  ir sau.  Be dvidešimt devynių dienų už savo  Mariją trejais metais esu vyresnis.  Šventės dėl to irgi nepadaugėjo,  tačiau vėliau, rodydamas  į Vandenį,  Aloyzui Surgailiui  kalbėjau:
   – Būk drūtas, Aloyzai. Jaunas. Visuomet toks!  Metai gi tik dėl akių, tik maskuotei, kad mergos mūsų, jaunų, nesugadintų. O keistuolių niekuomet netrūko. Kad iš šis Vandenis, jau man 78 atplukdo. Besarmatis.
   Žmogus tyli, o aš pamąstau: 
   O ką? Gal bent man pačiam tuo patikėti? Blogiau nebus.










---2
Vis labiau darosi žingeidu: kažin, kaip dar ilgai kelsiu sakinį, žodį, raidę, raštą, taip ir neišmokęs atsikratyti klaidų. Savijautoje jau „įrašyta“, kad žinau, kaip atrodo ten, kada šis triūsas išsenka – net neaiktelėjęs nutyla, nurimsta, užgesta. Ir man neatrodė, kad bent kiek pasigesčiau jo ar gailėčiausi, kad taip atsitinka. Savijautoje ramu it žemėje paimtoje į saują – nei skauda, nei ką. Tačiau ne tik gera ją palaikyti, bet ir žinoti gera, kad ji derli, naši. Į ją įkritusi sėkla įgauna dalią atgyti, įsikibti šaknimis į žemę, tiestis ūgeliu į dangų, augti, bręsti, sukrauti žiedus ir atsirasti nauju derliumi, atkartoti save. Geras, šventas jausmas krūtinę pakilnoja. Spėju, kad gal jis ir pakuždėjo, pasufleravo, paniukino smalsumą atidžiau pasidairyti po save tuo laiku, kai junti, supranti, kad dar vakar tavęs būta daugiau, būta įvairesnio. Dar vakar bandei apglostyti nelauktai užklydusią lyg ir nepeiktiną mintį. Ir netgi manei, kad gal sulips į poezijos kūrinėlį. Deja, ne, nepasisekė. Taip tik atrodė. Tačiau popieriaus lapas nepasiliko tuščias. Ir va skaitau vakar parašytas keturias eilutes
Tyliau, tyliau...
O kraujas teka venomis
(ne gyslomis, kaip kad rašiau anksčiau,
užmiršęs anatomiją žmogaus)

Šiandieną jau negebu atsiminti į kokias aukštumas buvau nusitaikęs paleisti sumanytą kūrinį, tačiau dabar suvokiu, kad tai eilinis niekuti, o vis tiek man linksma. Po visą kūną vaikščioja skruzdės, kutena ir malonu, kad ir šitaip galiu pagirti gerą jausmą, gerą nusiteikimą, kad gal pasiseks atsiminti ko aš vakar iš šitaip renčiamo eilėraščio tikėjausi.  Tikriausiai,  dar  nebent  laipteliu, kitu  kilstelėti  savyje aukščiau.
... O koks  gražus  paukštis kėkštas.  Žiūriu,  žiūriu  ir  niekuomet  nepavargstu.









----3

  Hm.. Tai bent!
  O juk galėjau ir nepastebėti, kad šitie metai man gerokai ypatingesni. Sakyčiau, kad net turiu  teisę į juos rodyti , kad jie kone tie patys, kurie buvo man padėti į lopšį. Ir tada kaip šiemet, sekmadieniu  prasidėję.  Taigi Naujieji...
Naujieji? O dangau! Tų „naujųjų“  nuo  mano lopšio susikaupė visa  aukšta  kaugė.  Ne bet  į kokį vežimą tiek sukrausi.
   Verčiu popiežiaus Grigaliaus XIII padovanotus kalendorius ir  atsirandanti šventė nerimsta: skambina varpeliais, girgžda  po  kojomis sniegu, krankia varnu Goliumi, šviečia Šklėrių sodžiumi,  jo  plačiai po  apylinkę išbarstytais vienkiemiais, gaudžia Kabelių  parapijos  bažnyčios varpais...  Vis iš ten, iš 1939 metų. Ir smagu matyti, kai šiemetiniai su jais  pirmadienis į pirmadienį,  antradienis  į antradienį, savaitė į savaitę,  mėnesis į mėnesį.  Net ir vasaris į vasarį pasilikęs be  dvidešimt devintosios... Žodžiu, ir šitaip, ir taip vartaliok, o 1939 metai su  2017 metais – diena į dieną nuo sausio 1- osios iki  gruodžio 31 - osios.
Sutampa  taip, kad....
   –  Valio, Vidini! Kur tu? Ar pastebi, kokią mielą dovaną laikau savimi? Yra proga stipriau įsispirti  kojomis  į žemę, stipriau  įsmeigti  į  ją  lazdą ir...
   –  Vidini,   ar  girdi?
   Tačiau – ne,  jis negirdi.  Ir tai ne jo kaltė.  Betgi ir ne mano.
Pavargom abu. Vienas nuo  kito.  Ir pavargome taip nepaprastai, kad   aš  labai  rimtai panorėjau numirti.
Taip jau atsitikę, kad per ilgus  dešimtmečius kone  visuomet kartu ir kartu Juokiasi žmonės, girdi, vienas nuo be kito nusišvilpti nemoka. Tačiau, tai, žinoma,  perdėtas  dalykas. Vidinis prie  mano  lopšio anksčiau.  Ko  gero galima  sakyti,  jog  jis  jį, lopšį, netgi nupynė.  Gal karves ganydamas, gal mokydamasis  aitvaru būti, gal skindamas žilvičius  dūdelei  meistrauti,  gal...
   – Vidini,  kur  tu?  Ar  girdi?
   Tačiau neskubėk, neskubėk.  2017 metai tokie, kad jiems nereikia atskiro kalendoriaus. Atverčiau 1939 metus ir regiu, kad laikas kaip upė savaime suteka į juos.
   Ir Gelo (Gelovinė) į tą patį kalendorių rašo, brauko, rašo
   
Tyliau tyliau –
atsiminimai plaukia
mažais upeliais šniokšdami, 
bet man jie gražesni,
negu Merkys ar Nemunas.

Įsiklausau.
ir Dieve –  aš Dangun!
aukštesnio man dangaus nereikia...

--- 4

   Po save landžioti, vaikščioti, braidžioti – NE! Yra Savęsp(i), Savęsp. Jis jau seniai neduoda ramybės, tačiau šį kartą jo beldimasis suintensyvėjo; beldžiasi - skambina ne tik varpu, o visa Kabelių parapijos bažnyčios varpine:
   – Savęsp, Savęsp(i), Ašašai, Ašaaašai...
Regisi, ir plunksna, seniai seniai rašiusi, aprūdijusi, bet šį sykį ir ji pasineria susivilgyti į rašalą.
  – Rašysi?
  – Ar nematai?
   – Tačiau žinai gi, kad negaliu padėti. Manęs nėra. Aš miręs. Ir tai dabar svarbiausia: težino jis, Vidinis, kad esu miręs. Te sukrunta savo raštais ir jis.Te! Nes už save jau parašiau. Ir netgi savo raštus kaip palikimą jam perdaviau. Į jo nuosavybę įkompanavau, įpokavau. Te brauko, plėšo, degina. Te elgiasi kaip patinka, kaip supranta. Tai jo teisė kaip nuosavybės šeimininko.
Sena, rašaluota plunksna, pakibusi viršum popieriaus, lūkuriuoja. Liūdna truputį. Gal net daugiau negu truputį. Pamanau, kad gal ne ją, plunksną, matau, o pro ją regiu paveikslą atsiveriantį nuo titnago ir balanos iki...
– Savęsp(i), nurimk gi! Nurimk, prašau.
Atrodo taip arti, jog nereikia ir durų praverti, kad įeičiau ten, ištirpčiau kaip ant šilto delno nukritusi snaigė. Tačiau tai, kas taip atrodo, deja, dar nereiškia realybės. Galbūt ne kas ir te esi, Savęsp, o dvasios sąvėla. Ar girdi, Ašašai? Taip, taip: dvasios sąvėla.
Išgirsk! Nes tikrovė tokia, kad nepavyksta į ją įsiterpti taip, kad gebėčiau apeiti, apžibėti kaip jonvabalis savo kelią ar kad bent užrašais slysdamas suvokčiau šitos esybės pajautas.
– Savęsp, Ašašai, ar supranti apie ką aš čia?
O štai Albina Šiupienienė ir Danutė Kunigiškienė, regisi, kad supranta, nes ar ne jos čia taip:
   Ar būsi mažas, vai ar dzidzulis
   Iš tolo macycis, kad tu dzūkulis.
   Tep Vilniaus dzūkas dzūkų pažino
   Ir savo pulkucin juos suvadzino.

0

113

1.
Ispanija ne taip arti,
juolab, jei karieta keliauji,
tačiau kai baltas kaip žiema,
kai lopšyje esi,
kai išspiria  dangus į kitą  dalią,
negreit  ateina susitaikymas su savimi
išbūt vergovę savo – Žmogų.

Išnoko laikas – atbūnu aš  Jį.
tremties peizažai pro pirštus kaip žirniai byra.
Sužiuro į akis Poe –
mažutė  mano  lyra
Ir  nesiginčija, kad jai graudu
vergovę – Žmogų – šitaip gret išbūti...

Argi seniai sekmadienis?
Argi seniai Kabeliuose
bažnytiniai parapijos varpai skambėjo
kai  pirmą karta lopšyje suaikčiojau
– O  Dieve,
nepalik manęs be tėvo
nepaliki Šklėriuose...
Kinkyki lopšį kaip karietą,
prie šono kardą man paduok prisegti.
Aš – savanoris į Ispaniją
Ten kraujo daug...

Redaktorius:
– Nuo čia pradedi jubiliejinius 80?
– Bandau. Norėčiau, kad ne tik savo, nors anųjų, taigi  kitų ir ne jubiliejiniai būtų. Pasaulis toks mažas...
– Taip, taip. Ir pragaras gerais norais grįstas... Galima buvo aiškiau paeiliuoti, bet ir 1939 metų pradžioje kautynių kraujo Ispanijoje dar vis daugiausia. Nepaskęsk, tai ne rašalas.











1. Algirdas Ražas  Siųsta: 2017-01-10 13:40:03
Dėkui, Pranuci, Dzūkijos Dzieduli, už gerus žodžius, už tai kad prisimeni mane kartu su kleboniška, o kaip be jos, galbūt minėjau, vienam bekilojant ji apkarsta, o drauge, kad ir su vienatve ar liūdesiu, o su artima siela — džiaugsmas neišpasakytas. Uždarė žiemužė kambarėlyje, net ir karčiosios tenka prašyti nupirkti. Ne fizinis skausmas alina, prie jo pripranti. O sielos, kas kita. Visais įmanomais būdais saugojau šeimą, o va ji subyrėjo lyg kortų namelis marti išsivedė anūkus ir pati išėjo, dukros sūnus  į Norvegiją  išvarė, likome su žmona ir su suaugusiais vaikais, artėjančiais prie  50...Tušti namai.Tarsi ir nereikalingi.
Tu jau prabočik, kas sudelsiau su sveikinimais ir linkėjimais, taip jau išėjo...O va prie kleboniškos tinkamas bus Eldaro Riazanovo šmaikštus eilėraštis apie tokius kaip mes...

Цикл Успеха
Успех поделен по годам,
А что вы, собственно, хотели?
В пять лет удачей было нам
Проснуться на сухой постели.

В семнадцать - мысли об одном,
Как женщины быстрей добиться.
И счастье состояло в том,
Чтоб в первый раз не осрамиться.

А в двадцать пять везёт тому,
Кто смог, не мешкая, умело,
Найти хорошую жену,
Что, кстати, не простое дело.

Куда-то делись все друзья,
То в тридцать пять - дурные вести.
Для нас карьера и семья,
Теперь стоят на первом месте.

Всё на круги придёт своя,
Мы в сорок пять вновь у барьера.
Важней для нас уже семья,
И только лишь потом - карьера.

А в шестьдесят пять загрустим,
О женщинах...(скажи на милость).
И как в семнадцать, захотим,
Чтобы хоть что-то получилось.

Но вот уж восемьдесят пять,
Как быстро годы пролетели.
Одно лишь счастье нам опять -
Проснуться на сухой постели.
Kūrybingų, sveikatos ir duok Dieve kad ne paskutiniai metai ar nepaskutinė kleboniška...Tu drūtas, Dzieduli, o aš... išskydau...

2017 -01- 12
   Kai pakeliu, mielas Algirdai, tą  klebonišką, tai lyg ir  drūtokas jaučiuosi, bet paskui... Na,  be ar  dėl  to  verta skųstis, jeigu  dar  neužmirštu, kad  ji  yra ir  kad  dar  noriu  jos.
   Suprantu tave,  mielas  žmogau. Aš su 75 metų bobule tik  dviese.  Kartais pasirodo  dukros,  bet  viena  Briuselyje,  kita Trakuose. Nedažnai  pasirodo, bet  įpratau ir atrodo, kad  geriau, kaip  yra  nebūna .  Gal ir   nebuvo,  nors  tavo  eilėraštį  perskaičiau  kelis  kartus  Taip  atsitiko , kad iš  anksto (  būtent vakar, suradęs jau tavo  laišką) išėjau į  savo 80 jubiliejų.  Pasirodys  jis tik  po  dviejų  metų, bet uodegą  jo  jau  nutvėriau  ir  laikau ją,  pats įsitvėręs į ŽŽ, nes – biesas  griebtų – reikia  gi tuos  metus išlaukti , kad ir nepasisektų: проснуться на сухой постели.
  Taigi,  smagu,  nors  ir nelengva  net ir tokiam  būti, bet būkim, Algirdai,  būkim... Neišeina iš galvos ir tavo jubiliejus.  Tas, dar  jaunas,  tik 20 metų...
----------------------------

2.
O  tu  nepyk
kai aš parodau į save,
it angelą – toks  nuoširdus,
toks paprastas ir geras
Galbūt kažkiek ir jo yra,
Tačiau  munduras mano  – laikas
Ne šiaip sau rodau  į Ispaniją –
Ir kardą  prie liemens segu.
Kas  žino,  o  kas  - ne
Bet iš  tiesų,
kaip Biblijoje pasakau:
Kai  žemėje kažkur sugriaudžia karas
Lopšiai tuoj pat  išgirsta jo negera būtį
Ir  kraujas suteka upeliais.
Kas  pasakys, kur dingsta jis toliau?

Žmogau, nesupk manęs
Paleiski lopšį plaukt krauju
Aš -  savanoris  į  Ispanija.
Aš  kardą  prie  liemens segu.
Tik  nemanau, kad juo  galėčiau  laivę iškovoti
Žmogau  dalia – vergovė
Kaip kažkada,
Kaip šiandien
Taip rytoj
Net jeigu jis karalius
Net jeigu  imperatorius  ar popiežius
Tai nekeičia esmės.

Redaktorisus.
-  Nagi,  nadi... matosi, kad dar  iš lopšio  neiššliaužęs. Kol nušliauž į  įspanija  ir  pilietibis  karas  baigsis.
– Kary  visuomet  karys...
– Šiandien\ ispanijoje  didžiausia  karys  Dar mėnsis  kitas  ir  pilietinis  karas jo jo pergališ  sqskaitoje... Tačiau  va  širto  fašisto kažkodėl ir  aš nedaug  žinau... Kaip  čia taip, a? Gal  laiko pritrųko užsiėmus Hitleriu?
Ar Josifu  visanaraovičiumi  Stalinu.. Kol jie  yra, kraujo  dar bus..

yti, kad prieš tavo gimtadieni paliko  Ispaniją  O  kad  krauho  daug... Tai  kaip  kitai?

.. taip  ir tyt   amžina......
.Surinkę  krauja  plukdo  per  save

jo kraraujja

.. kalavija Iš  jo
Tokio  matyk  manęs  kalnai  nemoka  tartu
Tačiau  tokia  dalia užtruk  ilgai negali
Atrodu  užsklęstas  nuo  batų  lig  kepurės
Jaučiu, kad ir  lopšys  kaip  karieta
O žodis  regisi i sakme  tarpsta.
Tegu  jis  būna  kaip  girdžiu...

0

114

Ak,  lopšy,
nežinau, kur reikėtų ieškoti tavęs
jei tikėjime, jei kraujuje,
jei Savęsp (Ašašai) šalyje
neturėčiau...
Kaip nori žiūrėk –
pro sapną nakty, 
pro vokus akių  užmerktų.
pro ilgesį,  atminti, protą,
tu, lopšy, kaip širdis
Įkelta į krūtinę:
vis plaka, vis plaukia
vis sopa

Nelengva įtikinti žodį,
kai vergas jį laižo kasdieną,
kad jis, atsiskyręs nuo molio,
į laisvę išeitų...
O žinau – reikia, lopšy.

Prieštaros  daug,
Sako, neužmiršk,
kad Dievas Adomui
ne tik molį  palikęs;
jį, Žodį,  taip pat.
Kas iš  molio – Adomo beliktų tuomet
jeigu be Žodžio?

Redaktoriu
Ak, kaip  gera iš lopšio painkšti.  Kad ir man  norisi.  O  jeigu  tuomet ta Adomo molį  atgal į lopšį?
– Sakai,  atgal?
– Reikia  manyti, kad jo asmeninis  molis  lopšio netutėjo. Tep  lept  ir ...  Adomas.  Gyven.  Še  dar  Ieva į  žmona. Ir tik  tuomet  jau  Žmogus. Skamba-: Žmona  - Žmogus. Moka,  geba  žodis   rodyti  į  apsireiškimų  esme.
  Nidesnis  jo  nuopelnas  būtų, kad  vi  tik  jis gebėtų atsiskirti nuo  Adomo  molio.. 

,  kad  smagiau  būtu...molis  lopšio  jis   Ak  taTu, kad, redaktoriau? Mano lopšs  tik prasidėjęs. Ne,  ne,  Adomo  molio  ęia  dar  tiek  nedaug Anakart  sakei, kad  neką  žinai  apie , kad beveik  nrda. O Žodis,  ačiū  diev, girdisi, ir  pe  ji dar  atsimenu, ka jaučiu  ką tai  raiškia būti  laisė... Lopšs 0150  TU – KA?  TAI VIENINTĖLĖ  VIETA,  KUR /
O  Savęs,  (ašašai) išsiliek
daugel0

Kas  ir  bolio  beliktu

0

115

Ką  norit sakykit
Ateikit į lopšį ir belskit – prašau.
Čia erdvu, kaip širdy.
Net galvoju, kad  gal
būtent  ji
taip  talpina, taip  glaudžia ir myli,
o  lopšys tik iliuzija realybės esmių.
Tik  scena  pavaidinti
Tik popieriaus lapas paveikslui nupiešti

Giedojo Šklėrių sodžiaus gaidžiai:
– Labas! Labas... Kakariekū! – 
ir liūdėjo, lyg  jų negirėčiau.
Sekmadienis švito,
Į bažnyčią žmonės  ėjo mišių.
Ko taip  belstis toli?
Ko  bastytis karu po Ispaniją?
Čia, šilinių dzūkų, žemėje,
sodžius prie sodžiaus,
bala prie balos,
pušys išlakios, miškais pasikėlę,
smėlis kaip okeanas gilus
o po jų šaknimis
Ne, ir čia. žiemoje
Nepagieda aukšti vytutėlai
Stingdo  speigas  ir šaudo
žvaigždes tvoromis..
žydi  gėlės, sukrite  į stiklą  langų
negi  galėčiau  sakyti
kad  tiek  man per mažą
O  vistik
  Ispanija, labas...
Tai  ji   va  šitai  skambina  varpais
                                     

Per tave į ateiti  sabo  eniu
Laikas  toks 
Ir  kitaip  neimanoma

Na  žinoane,  ne
Ir  čia  žiemoje
--kad  šitie  savęs   negana
beėtgi  pnai,  susitarėm
neklausti  kam  skamba   varpai
jie  skamga  tau...

Ir  todėl  reikainga   
kad tu  mano  gimtine,
-Bųtent  sausy  vanebi  perpabagsar  kely
rogi

įaudao s ir  čia  vyturėlis
Vaikšti  vejai
bet saky,  kur  gražesni easi?Ir  ęionai nepagiena  lauųir
jšVėjai atpute sukuriai  pakelia  smelį –

Sukuriai  bega  per  lauka, Ko  dar  reik, lopšį žmopgau –

0

116

Savęsp: 6. fragmentai

Linija. Bet  ilga –
per visą žmogaus supratimą.
Vienoj  pusėj – Respublika
Kitoj – įsitaisė fašizmas.   
O  saulė  viena –
užgesinusi dieną žvaigždes,
naktį užgęsta pati.
Astronomija šito nežino
Rodo, kaip  sukasi žemė aplik save
ir  saulės  niekuomet negesina.
bet  pradžia  jos ir vėlgi  tenai
kur talpinasi  Dievas.

Leidžiu  būti  su  juo
Ir  gyventi kaip paliepia nuojautų  būtys
Pažiūrėki, kaip  jaukiai, gražiai
ir  Ispanija tilpo  ant delno
Ne, nereikia  man jos
geografijos  tyruos  ieškoti;
ji čia pat – su tikrove aukšta,
su Respublika, su fašizmu,
su manimi lopšyje...

Ėgi,  redaktoriau,  neabejoki,  kad gimęs
Lopšį  supk, kaip  gali  atsargiau...
Ką  tik  ką į  krutinę  įsiterpė būti
Internacionalinė brigada.
Iš  ten, kas  sutilpę  tiek  daug
Aš – kaip  ninternacionalinį   briga
Iš  pasaulio  plataus  su sitrelus  į viema

Dieve,  sakyk  kurioj  pusėj esi
Anos linijos  per  žmogaus  supratimą?
Kažkas  baltą – juodą skarelę pakėlė
Ir rodo kaip vėliavą
Kitas  kelia  raudoną –
negi Rusija, negi  eS eS eS eR?
Trečias ir vėl ...

Redaktorius:
– Įsidėmėk, daug  kas  dar  vis mano,  kad Ispanijos kare žuvo nuo 500 tūkstančių iki milijono žmonių. Ne skaičių  prašau  įsidėmėti, o  patį reiškinį: daug  kas  mano...
Ir  tai  skaudžiausia. O  kodėl?
  Truktelėjau  pečiais.
– Tyli? Kalbu apie  praradimus abiejų  pusių.
..OA 
k  nes MANOMA, kad tiek  žuvo...įsidėmėjai.. taigi girdi:  manoma. Lig  šiol  dar  tokių yra, kai  kai  kurie  tai  Girdi,  manoma..... Ir tai skaud-iausia, kad  dar  vius  manoma... O  pažiūtek, kaip tiksliaim  skaičiopjiami  ginklai. Karyais  i9ki   vienet...

0

117

(adėleP)

fragmentai
Laiko ir Savęsp
           

2018  kalendorius

2018  kalendorius

  Ji žinojao, kad lako bus, tačiau jis  senka, slygsta , garuoja  eina  į  pabaigąč Buvo  smagu, kad   dėl  to  jis  nesibaimina .  jeigu  ir  nereikėtš, galėjęs  ją  priimti Ir  buvo idomu, kad  daug   žmonių,  su  kuriai  bendravo,  bendravo,  kurie  jam  buvo  reikalingi jis neprisimena...

Niekuomet  neprisiminė  jų, mirusių -.  Nie  savo  męiučių-  Karalinos  ir  Marceleės ,  nei senelių – Simono,  visū  šaukiamo  Šimu,  nei felikso. ir  Kala

0

118

(adėleP)

fragmentai
Laiko ir Savęsp
           

2018  kalendorius

2018  kalendorius

  Ji žinojao, kad lako bus, tačiau jis  senka, slygsta , garuoja  eina  į  pabaigąč Buvo  smagu, kad   dėl  to  jis  nesibaimina .  jeigu  ir  nereikėtš, galėjęs  ją  priimti Ir  buvo idomu, kad  daug   žmonių,  su  kuriai  bendravo,  bendravo,  kurie  jam  buvo  reikalingi jis neprisimena...

Niekuomet  neprisiminė  jų, mirusių -.  Nie  savo  męiučių-  Karalinos  ir  Marceleės ,  nei senelių – Simono,  visū  šaukiamo  Šimu,  nei felikso. ir  Kala

0

119

v

0

120

y

0


Вы здесь » Trys pelėdos » TEBŪNIE KNYGA (1939 - 2019) » 1939 – 2019 ( jubilijiniai)