Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » Pakeliui pas Mūzą » Užrašant ir atsiliepiant į patikusias mintis


Užrašant ir atsiliepiant į patikusias mintis

Сообщений 1 страница 7 из 7

1

http://uploads.ru/t/v/9/z/v9zPq.jpg      Ar rasim?

Sakai
Daug kygų perskaitęs.
O Knygą?

Ir pamatau,
Kaip ten, už šimtmečių toli toli,
Dienos mieste ieškt Žmogaus
Su žibintu išeina Diogenas.
Rado - nerado,  te kiti sakys,
Bet mes lig šiolei ieškom.

Ar rasim?

Žibintas Diogeno pavogtas, deja:
Minia- naktis,
Naktis - minia.
Sunku tikėt, kad tamsoje
Be šviesulio surasim Žmogų.

Na, o knyga?

Ne apie tą aš čia,
Kurią minios žmogus parašo.

0

2

:flag:
Pragydo

Jau ir daiktai visi pragydo. 
Kas kaip -  vieni mažiau,
Kiti labiau balsingi,
Bet neapykantos nelikę...
Į atmintį choru suėjo
Šaltinėliu versmės gaivios -
Nuo kryžiaus nukabino mirtį
Namai pilni, pilni.
Bet BŪTI jau neankšta niekam,
Ir, burnose sustrigę, senių pypkės,
Kabina dūmą paluby,
Virves kanapių laukas pina
Žiedus aguonų supa vėjai.
O jau maniau -
Viksvynu atmintis užžėlė,
O jau maniau - išėję nesugrįžta,
Čia pat, namų kampe -  altorius gieda
Nelyg visa parapijos bažnyčia
Ir laikos laikas su laiku
Per sienas, per kapus sukibę.
-------------------------------
Tiesiu rankas į protėvio rūkytą pypkę,
Į lauką jo kanapių, virvėms vyti,
Į giltinę, išėjusią pašokti „Aguonėlę“:

(Klausė žvirblis čiulbuonėlis
Pas tą pilką karvelėlį,
Kaip, kaip...)

Ir stop - užstrigo.
Ne taip, ne taip gyvenime
Kaip šokyje,
Ar mano giesmėje.

0

3

:writing:
Turbūt

Žinau, kaip supasi lopšys,
Bet ne todėl, kad suptas juo.
Seniai pasulis man jau žiūri į akis
Ir vis dėlto - kas JIS?
Kokios minties pažadintas išėjo BŪTI?
Buvimo priešastis, reikmė - KOKIA?
Daiktais išmėtytas dar vis nepažinta tvarka,
Tačiau turbūt ir jis,
Kaip aš kadaise, patalpintas lopšyje.
Ir vėlgi gal - kaip man,  taip jam
Be atminties savo pradžia

0

4

Nepartinis konservatorius
                  Dievai, palydėkit užmojį šį sėkme
                                                     (Ovidijus)

O! Kaip labai panašūs  mudu, a?
Tu - būdamas prieš Kristų,
Aš - už tūkstantmečių jau po jo,
Kad ir  nekurdamas pasaulio
O neretai prašiau:
Viltis manasias, Dieve, laiminki sėkme

Ar daug kas keitėsi žmoguj per šitiek metų?
Akivaizu
Daiktų pasaulis daugelkart greičiau.

Žmogau, atsiprašau,
Bet nepartinis konservatorius esi.

0

5

Paminklas
          Esu paminklas, bet ne vienas -
          Su tuo gyvenimu, kuris aplink mane.
          Jaučiu – šią išmintį palaimino jau Dievas.
          Tikiuosi, kad ir Tau nebūsiu svetimas
          Ar bent jau ankštas, kad Buvau.
          O mano sieloje tegu gyvena Žemė
          Su Tavimi ir viltimi, kad bus geriau -
          Kad nereikėtų, kai lieki pasenęs,
          Ieškoti užtarimų prieglobsty
          Neįtikėtino Dangaus.

0

6

Na, ir nutiko taip  -
Šiandieną  girtas .
O Viešpatie, kodėl toks aklas iki šiol?
Matau, kaip veda kalt prie  kryžiaus Kristų,
O aš?
--------------
Aš poteriauju ir
Bažnyčias ligi šiol statau.

0

7

Webobaimingas 
:) ačiū
2012-04-18 21:33

Webobaimingas 
tai kad niekas nepyksta, Pranai...nežinau, gal nesupranti Tu ten to kūrinio minties, ar, gali būt, aš - tavo komentarų. be reikalo ten tą paskutinįjį komentarą įdėjai. eisiu,- gal kaip nors pamėginsiu išteisinti juokais kaip nors. a?
2012-04-18 21:03

Gmitė 
Aš tamstos šunimi tikrai nevadinau, ir duona nemaitinau. Tas pasakymas tik palyginimas jūsų kandumo. Jei nesupratote išaiškinsiu - visą gyvenimą buvęs geras šuo tampa nenuspėjamu ir irzliu, kartais įkanda net. Kaip ir jūs štai panašiai elgiatės išvartot juk svetimus žodžius. Kaip dnr padarėt, kaip žinutėje man ir anksčiau kaip yra buvę.

Nebereikia prašau, neatsakykit man. Juk jau seniai išsiaiškinom, kad nenoriu nieko bendro su jumis turėt.

Reiks ką pataisyt - rašykit.
O daugiau - nieko.

Ramumos jums šiandien.
2012-04-18 10:51

Webobaimingas 
tai yra šiokių tokių spragų tamstos tolerancijose, kaip supratu?___nu, kas liečia, nu tuos - k0rybinius neva dalykėlius. m?
2012-04-18 10:21

Dalija Kiliesiene 
Vargšas vaikas - Vilnelė. Jai daug ko neduota ir nieko čia nepadarysi. Būtų įdomu susitikti, gal suprasčiau, kas taip įskaudino.
O Tu, nedėkingasis, Gmitės iš rankos išpenėtas, ko kandžiojiesi???
2012-04-18 06:52

Webobaimingas 
labas:)
ar daug gaunasi 5+5 __?
2012-04-17 20:29

Dalija Kiliesiene 
Sutinku, protinga roda. Dabar mąstau, į ką čia man, žemaitei, apsimokėtų pavirsti? Namo tai niekas neveža.
2012-04-17 03:47

Dalija Kiliesiene 
Bet juk Tu dzūkas, ne suvalkietis! Gal  apsišaukėlis?
2012-04-17 03:41

Dalija Kiliesiene 
Ne aš, tai kompiuteris Tavo vardą iškraipė
2012-04-17 03:38

Dalija Kiliesiene 
Mąstau, Pranuaisci, mąstau.
O Tu ko spjaudais nė ryto nesulaukęs?
2012-04-17 03:33

irenamatkeviciene 
Gerb.Pranai,gavau Jūsų knygutę vakare.Daug jau perskaičiau,tikrai kūriniai puikūs.Man belieka su savaisiais slėptis už krūmo.Lieku Jums skolinga,kuo galiu atsilyginti? Gerų akimirkų ir visokeriopos  sėkmės.Dar kartą širdingai dėkoju.Irena.
2012-04-16 23:13

irenamatkeviciene 
Sveiki,Ger.Pranai,kol kas dar knygutės negavau,bet viliuosi>Irena.
2012-04-16 11:01

Dalija Kiliesiene 
Kas, jei ne Tu, pasakys gerą žodį? Ačiū.
O dėl Vilnelės - džiaugiuosi, kad nesupranta ir linkiu dar ilgai nesuprasti apie ką mudu kalbam.
Girdėjau Golių kranksint, kad jau soduose...
2012-04-16 07:09


tictac_ 
:) Oi Pranai ... tictac yra subjektyviausias vertintojas ... Ir "Harker" man nuo pat pradžių nelabai patiko fonetiškai - juk labai maža žodžių lietuviškų prasidedančių "H" :) - taip kad tas "Harker" toks vokiškai varniškas  ... o ir personažas iš romano apie Drakulą . Nes apie asmeniškumus ir koks kieno nikas kažkur - nelabai aš domiuosi ... tad ...pavertinau pagal teksto eilėdarinį lygį, kaip jį suprantu, ir tiek ... paprasčiausiai nenorėjau dar priekabiauti komentarais...:) Bet jei ta nuomonė įdomi - tai Praneli laikykis - tictac nemėgsta švogerizmo ir gailesčio ...:D
2012-06-01 19:05

Nuostabusis Brudas 
Dėl kritikos - žiūrint kas mane kritikuoja. Mano autoritetų kritika mane verčia tobulėt (ne tik kūryboj, o ir gyvenime), o ne autoritetai... Nepykstu. Užkasu. Nežiūrėk, Pranai, į kiekvieną mano surimuotą nesąmonę kaip į kūrybą ir vidinį veidrodį. Gi taip nėra. Aš galiu per gmailą atsiųst kūrinių kritikai, kurie to reikalauja. Rašykas - tik žaidimas, deje. Kažkada čia ieškojau moterų :)))
2012-06-01 15:32

Nuostabusis Brudas 
Taip, ir aš iš tų pažymėtų. Ir mąstymą siuntęs toli, bet suoperuotas iš gabalėlių ir toliau toks pat nelaimingas.
2012-06-01 15:23

Nuostabusis Brudas 
Ačiū :)
2012-05-31 22:07

Razbainykas 
Ir negaliu sutikti su paties, Pranai, teiginiais. Sakai, kad ir pats šiknius. Aš, visų pirma, esu nusistatęs prieš visus barbarizmus (net ir lietuviškus) lankizmus, rusicizmus, sovietizmus, amerikonizmus ir todėl, bet koks bandymas sekti amerikoniška mada" mėšlas, šūdas, šiknius daugumoje pasisavinti iš Holivudo produkcijos mane žudo kaip ir tos produkcijos skleidžiamos ir kitokios idėjos.  Tad keista, kodėl pavadini ir save "šikniumi", nors tėvas toks ir nebuvo. Visų pirma, nemanau, kad tai gera atmintis tėvui, kuiris toks nebuvo, o štai palikuonis save tokiu laiko. Bent būk geras, paaiškink tokio individualizmo bruožus. Aš jų nesuvokiu. Ir kažkodėl, mane visai į nusiminima veda sakymas, kad tėvas nebuvo išmintingas. Tai kaip jis galėjo dirbti Lietuvai, nebūdamas išmintingu ir dar gi okupuotoje pilsudskininkų Dzūkijoje? Aš tuo netikiu, nors žinoma pritariu, kad tie susidegintojai, kurie net nepažinę pasaulio, jau, atseit, susikūrė kažkokią pasaulėžiūrą, kuria protestuoja prieš kažkokias santvarkas, tikriausiai, tikėdamiesi, kad kitokios santvarkos suteiks didesnį džiaugsmą, pagaus tą sparnuotą paukštę laimę, kurią daugumoje pasigauna tik merai be merijų.  Tikrai taip...
2012-05-30 12:25

MacteAnimo 
Sveiki, dėde Pranai.
Dienos metu pelėda miega, o naktimis Razbainyko eilėraščius skaito. Medžių šakos užstoja pelėdikę, todėl nesimato mažikės. Bet bus nepražus.
2012-05-30 11:22

tictac_ 
Dėkoju Pranai , o dėl "nuo" tai ne taip paprasta , juk noras (boružė) iš sielos (ranka, aš) tai todėl ir "iš" - kaip iš aerodromo :) ... Puikiai "p" prirašėt , prašmatniai, pagelos pritrūko paparčiuose ... :)
2012-05-29 16:00

Razbainykas 
Ponas, Pranai, džiaukitės atatatyta nepriklausomybe, kurios niekada nebuvo (matyt todėl, kad jos nepripažino Vakarai su Lenkija ir "dulkino" nykstančią Lietuvukę kaip išmanydami ir tik TSRS stalininės politikos ir veiksmų dėka buvo sugrąžintos žemės užgrobtos pilsudskininkų ir hitlerininkų, ir to nežinoti, ir nematyti kaip dabar vėl parceliuojama Lietuvos teritorija - tragiška sarmata, ponas lietuvi.
  Be to, savo tekstais nesiekiu, verstis per galvą ir kažką laimėti, nes žinau, kad kitaip kvepia naujai "ugdomas" žaliasis jaunimėlis ir šituose "rašyk.lt" tendencinguose vaidinimuose.
2012-05-27 11:08

varna 
galvojau galvojau, akis supratau, o varno nesupratau
2012-05-25 11:02

varna 
Labas rytas nematytas, apie kokias akis ir kokį varną Golių ten sukalbėjai, aciprašau, nesupratau, kar...
2012-05-25 10:58

Dalija Kiliesiene 
Ačiū.
Tiktakui parašiau - paagal giesmę pažinsi pakštį.
Susilaikiau nepridūrusi - pagal komentarą pažinsi krittiką :))
2012-05-24 09:38

Žilis van Gogas 
gražios ir Jums, Praneli
2012-05-24 06:52

antanas vejyje 
pagarba
2012-05-23 23:49

Razbainykas 
Na ir išgirdau: tiesa paversta informacija? Tai jūsų supratimu, ponuli, reiškia, kad poezija turi būti neinformatyvi? Reiškia neinformatyvią (be žinių) skleisk, o kitokios – nedrįsk. Nemačiau ir čia labiausiai nepavykusio eil., kuris neturėtų bent kokių žinių t.y. informatyvumo, jei jau taip patinka tarptautiškumas jums. Pagal, tamstos, pasaulėžiūrą nurodinėti, tai jūsų prerogatyva - prie ko liestis, prie ko ne? Ir liaukitės vaidinęs nustatinėdamas autorystes. Nenorite eil. komentuoti, nereikia. O prie kokio tragizmo galima liestis, prie kokio ne - ne jums nustatinėti. Apgailestauju, kad tiek metų dirbęs (aktyviai) įvairaus tipo žiniasklaidoje asmuo gali nesuprasti informacijos (žinių kaupimo ir skleidimo) sąvokos esmės, verčia tik stebėtis ir, be abejo, nesutikti su tuo... Negaliu jums pateikti visos disertacijos apie lietuviškosios įvairiausios poezijos informuotumo bruožų ir įvairiausių laikmečių lygio bei vaidmens ir pilietinėje visuomenėje.
2012-05-23 11:56

Sakalėlė 
Dėkoju ,mielas Praneli ,kad paskaitėte, kad įvertinote, visada malonu jausti vyresnio žmogaus palaikymą , o dar labiau išgirsti nuomonę. Ačiū.
2012-05-22 17:04

Gunta 
Žinote, Lietuvoje gyvena vienas žmogus, jam buvo 27 (atrodo) ir jis staigiai pradėjo senti - jo biologinis amžius buvo 70 metų. (nustatė labai retai pasitaikančią ligą, (pasaulyje retai) - tai matote - nesirenka žmonės tokio dalyko, "pasilikti toliau, ar nepasilikti...) Gyventi irgi yra įprotis, nes ką dar nepadarėte, nespėjote?.. Pasigėrėt, pabūt, užuost, paliesti paragaut, girdėt, užuosti, tekant saulę, rytmetį Kalėdų... (tam galo nėra - gyvenimas irgi įprotis.)
2012-05-21 23:01

Gunta 
tai teisingai supratau - o supratau, kad jūs gražiai matote ir rudens reiškinį, jis pas jus toks.
Beje, neskaičiau ką rašė kažkas ten kitas, (kitas skaitytojas) man atrodo, kad pirma atsiliepimą rašiau. Šiltas eilėraštis - saule nutviekstas ruduo. Ir liūtimis, ir pilkom darganom, iš to rudens pasiimi katės murkimo, ir malkų degančių traškėjimo jaukumą...)
2012-05-21 21:37

Žilis van Gogas 
pamėginkit dar kartą, ten aš Audruvis (trys albumai)
http://foto.delfi.lt/my_albums /
2012-05-20 19:57

Žilis van Gogas 
dėkui, Praneli, kartais tylomis pasakome daugiau...
2012-05-20 18:34

Žilis van Gogas 
labas rytas, šiuo adresu ten mano trys albumai (Audruvis) http://foto.delfi.lt/my_albums /
2012-05-20 08:45

Žilis van Gogas 
Labas rytas, Praneli, pažvelkit į mano piešinius, iliustracijas, ryto atgaivai :http://foto.delfi.lt/my_album /66127/
2012-05-19 05:27

Žilis van Gogas 
Netikėk, Praneli ta Agu_fire, galit pasitikrinti.
2012-05-16 09:37

Terė buvo čia 
Pranai Pranai... Ohhhhhhhhhhh.......
2012-05-15 20:01

Agu_fire 
Its tikrųjų tai Zilits tau įpaitsė tą kuolą, o dapar aptsimetinėja kaip dielits, taip taip taip! HO HO HO.
2012-05-14 15:57

Žilis van Gogas 
sveikas,Praneli, kaip gyvuojat? kažkas nematomas Jums įkalė kuolą, aš paskyriau 5
2012-05-14 15:21

Santaja 
dėkojuuuuuuuuuuuuu  ;)
2012-05-07 21:10

Nuostabusis Brudas 
Tai sodas ir kitos gamtos formos yra labai gerai. Labai jas pripažįstu. Sėkmės :)
2012-05-07 15:54

Čia ne aš 
Dėkui, Pranuci :) Būsiu :);)
2012-05-06 23:54

antanas vejyje 
dekui, Pranai
2012-04-28 10:52

Žydinti pelkė 
Aciu, ne pirma karta ateinat, as tik vadinausi kitaip :)
2012-04-27 22:22

irenamatkeviciene 
Ačiū labai už gerą žodį,bet Jūsų negundau,manau jau seniai -sugundytas.Pagarbiai.
2012-04-27 15:46

Žilis van Gogas 
Labas rytas, Praneli, su saule keliamės...kaip laikotės?
2012-04-26 06:20

Šnekorius 
Labas vakars, broleli. Ką tik skambinau Tau, bet telefonas išjungtas. Tikriausiai morkas sėjai :) JUk šv. Morkaus diena, tai aš taip ir nusprendžiau. kaip laikaisi, Pranai? Matau, kad tenka ir pakovoti. ŽInai, kai tik turėsiu daugiau laiko ir sveikatos įsijungsiu ir aš, nes nierkaip negaliu suprasti kaip gali atsitikti taip, kad vieną ir tą patį kūrinį vertindami kritikai ir administratoriai vertina jį penkiais balais, o kiti kuolina. Labai čia man tas reikalas smirdi, Pranai ir ištylėtijau nebegaliu. Išeitų kad vieni iš jų, tie kuriu rašo penketus,arba tie kurie kuolus, neturi nei menkiausio supratimo apie literatūrą. Net minimalaus, net tokio kaip aš, velniai griebtų. Tai vat. pradėjau karščiuotis. Na, o aš paskutinias 10 dienų kovojau su pasiutusiu plaučių uždegimu. Šiandien alė suleido paskutinius prirašytus antibiotikos. Taigi vaistai baigėsi, o dėl uždegimo abejoju.
2012-04-25 22:01

vyresnėlė 
Ačiū. Nepaisau.
2012-04-24 17:55

tictac_ 
:) Oi gerbiamas Pranai, suprantu kad Jūs išmintingas ir norėtumėte ta išmintimi (ir pomidorų sodinimo receptais irgi) pasidalinti. Bet tos tiesos moralės etc. jau tokie subjektyvūs dalykai :)) , atleiskit man už šiokį tokį amoralumą ir asiocialumą. Juk garbingas amžius dar nereiškia absoliučios tiesos ? Kaip manote ? Pvz. J.Saramago pamfletišką "Kainą" parašė būdamas 75m. - o tas romanas oi kaip nepatiktų kai kurioms pomidorų augintojoms , oi :)
2012-04-24 12:07

_KO_ 
žodžiu, pagarba :) o visi tie rašymai neturi labai daug reikšmės :)
2012-04-21 14:56

_KO_ 
mano smegenys jau irgi apsivertė, ne juokas tuos metus sulaukt ir dar tokiam gyvam būt, tik su metais supranti, net stebiuosi, kaip dar žmonės sugeba ne tai kad judėt, ir rašyt dar :) man tai siekiamybė :) gal gamtoj esat?
2012-04-21 14:55

_KO_ 
pranai, tau 73?
2012-04-21 14:44

Webobaimingas 
Legenda apie Narajamą
žiauriai geras filmas
2012-04-20 23:43

Webobaimingas 
* ir tau - kad viskas visada gerai būtų.
2012-04-18 21:34

0


Вы здесь » Trys pelėdos » Pakeliui pas Mūzą » Užrašant ir atsiliepiant į patikusias mintis