Trys pelėdos

Èíôîðìàöèÿ î ïîëüçîâàòåëå

Ïðèâåò, Ãîñòü! Âîéäèòå èëè çàðåãèñòðèðóéòåñü.


Âû çäåñü » Trys pelėdos » fragmentai Laiko ir Savęsp » Lauksiu, kaip čia kas gausis


Lauksiu, kaip čia kas gausis

Ñîîáùåíèé 31 ñòðàíèöà 40 èç 45

31

http://s1.uploads.ru/t/qblhQ.jpg       Dviese

   Teisingai pastebėta: nuo savęs nepabėgsi.  Tačiau ar tuo kas nors esmingiau pasakyta? Galbūt tik tuo atveju, jeigu suvoki, kad esi bent kiek atidžiau po save paneršęs. Tuomet  atsiranda poreikis įeiti ir gyventi  ten. Nėra ten to, kas tave norėtų, vyti, ginti lauk. Gyvenk, būk, dairykis... Tačiau lyg netyčia vėl sugrįžti atgal, sugrįžti iš kur atėjęs ir netgi  teisiniesi, kad, girdi, per  neapsižiūrėjimą taip atsitikę, lyg kas akis būtų užspaudę. Tačiau tai netiesa, kadangi Savęsp pasaulis ir po užmerktomis akimis neišnyksta: gyva ten, judru, jis ten esantis visais pavidalais, kurį pažinęs ir kurio – ne. Tačiau  elgsena šitokiu jo matymu visgi gerokai įvairesnė: ir būna, kai  paėmęs Puntuko akmenį, neši jį nejausdamas svorio, ir būna, kai ištiesęs delną, pradedi ant  jo  statyti bažnyčią (ar netgi  miestus) pagal savo  brėžinius, pagal savo žodį. Savęsp pasaulyje žmogaus paveikslas tapatesnis Dievui, kurį jis kūrė pagal save, jis ten  bemaž be priemaišų. O  galimybės? Tarkim, o galios?
   Tai  nelengva  klausimas, bet neginčytina, kad jis vis labiau užgula Žemės žmogaus protą, kurio vis daugiau pasiunčiame netgi ir žvalgybos tikslais. Ir, matyt, laikas suvokti, kad ir kagėbistų veiklos  ten vis daugiau. Ir tai, pagalvojus, netgi natūralu. Tačiau kitas dalykas, ar galiu manyti, kad toks dėmesys neaplenkė  ir mano dalios?
   Dabar taip nemanau. Ir viskas, kas kruta apink mane ir ypatingai, kas  anksčiau  judėjo, krutėjo, verčia prisiminti ir atidžiau įsižiūrėti ar išgirsti. Ir - a? koks atpildas?
   Atrodo išeinu, pašaukiu ir girdžiu, kaip aidu atsikartoja atgal į ausis. O iš tikrųjų išeita ir ūktelėta jau kažkada. Tačiau ir tai ne rodinys, kad kelionėse po Savęsp išmokta nemenkų supratimų, kitokių pajautimų, kitokio žinojimo ir todėl nedera tokio darbo nuvertini, manant kad  tai mažmožis, nereikšminga. Gal priešingai, jeigu – antai– tokia veikla užkliūva ir įvairių   žvalgybų dėmesiu. Anos karietos pasirodymas mane su redaktoriumi paveikė nevienodai. Jam buvo svarbiausia patikėti, kad yra taip, kuo jis vis abejojo,  būtent, kad  vis dėlto tai  ne pasaka, ne fantazija, o konkreti realybė, kurą jis pats ką tik savimi išbandė – nenupieštas, nepaveiksluotas, o įėjo į interneto įsišvietusį ekraną ir, ir prašau...
   Išėjus mudviem iš ekrano, jis padavė man ranką ir spustelėjęs tarė:
    – Dar vis abejojau, Pranuci, kad šitos pasakos galėtų būti realybe. Ateidamas į šias savo pareigas vis maniau: na, ir  kvailys esu. Man rodo į nebūtus dalykus, į kažkieno susapnuotus sapnuos, o aš privalau jais tikėti.
    – Apie ką, redaktoriau, kalbi?
    – Apie tai, Pranuci, ką tik tau vienam ir kalbu. Žinau, kad nereikia, kad net rizikuoju, bet kalbu. Ir nesmagu, žinoma, kad Seneka savo amatą išmano geriau negu aš. Prisimeni, ne šiaip sau, kutendamas palaidinės sagą, pasigyrė, kad jis visų amatų meistras.Tuokart norėjau atsiliepti, kad ir  jis, esą, kaip Hitleris. Jis irgi ir siuvėjas, ir, ir batsiuvys.
      Matyt, aš  nekaip atrodžiau šitai jo klausydamasis, nes redaktorius stabtelėjo, paėmė mane už peties, timptelėjo arčiau savęs ir pasuko veidu į savo veidą.
    –  Tu – ką?  Netiki?.
    – Nežinojai  ,
    – Taip, taip. Darbštus buvo. Mokėjo siūti, batus taisyti.  Ir automobilius remontavo. Va, esi sodininkas,  bet manau, kad  jis geresnis buvo, nes mokėjo ne tik daržus sodinti, bet ir obelis skiepyti. O kaip  parodyti į jo retoriką? Talentas. Su ja siejo savos  ateities vizijas, bet ir retorika jam nebuvo svarbiausias dalykas...
    –  Kodėl tu taip, redaktoriau?
    – Prisimeni, žadėjai man dar pasakyti eilėraštį skirtą Senekai?
    – Tau vis atrodo, kad jis mums „mestelėtas“?
    – Jeigu gebi, paskaityk. Būsiu dėkingas. Išmokysiu, kaip  reikia matyti pro langą. Net jeigu jis nupieštas. Beje, už tai irgi ačiū.
    – Gerai.  Pabandysiu atsiminti. O dėl „ačiū“, tai nebūk dosnus..
    – O Hitlerio vardas ne tikras. Iš bažnytinės knygos įrašo  šaukia  Adolfusu.
    – Klausyk, redaktoriau. Regisi, kad atsiminiau

Su Seneka (II)

                 „Taupyk bei saugok laiką“

Cha - cha! cha -cha!...
Jau juoktis pradedu.
Vadinasi, ir sveika, ir gerai.
Išnyksta nerimas negeras -
kaip jį taupyti, saugoti,
jeigu ir pats sakai,
kad ir dėl laiko vyksta karas?
Vieni jį pavagia,
kiti pagrobia,
o kas mums lieka -  jau nedaug.
Tačiau ir jo taupyt nemokam –
štai sėdime abu, užguldami mintis:
protingas – tu
aš – truputį kvailys.
O laikas skambina
ir trupiniais į mirtį byra.
Ir jeigu tu manai,
kad savo laiką man
kaip Jėzus duoną (kūną) dovanoji...
Atleisk, bičiuli,
nekankink savęs.
Gražiai šiandieną aušta rytas –
rugpjūčio pabaiga.
Ir nors rugpjūčiai vėl ateis, vėl bus
su derliais laukuose,
bet šitas, Lucijau Seneka, niekada.
Taigi, “taupyk ir saugok“ bet, deja,
ne pinigėlis jis kišenėje žmogaus.
Neišsižiok! Žinau, ką nori pasakyti dar.
Dabar išleiskime rugpjūtį dangumi, žeme,
kurio jau niekuomet nebus.
2010 m. rugpjūčio 31 d.

   – Sunkus tavo darbas, Pranuci. Gal kada aš  padėsiu  tau karietą  atgauti  Sakau – gal. Bet norėčiau, kad taip atsitiktų. Tuomet gal ir Vidinis atsirastų. Tikras.
Pelėda

Vartotojas (-a):  atet

Jau tekstas normalesnis, o ir Helijo karietoje pats savininkas:) O ten, ant jo, manau, koks nors tepliorius tą klaidinantį užrašą papurškė. Gi žinot, koks dabar tas jaunimas - peckioja visur.
Buvo įdomu skaityti. Lauksiu tęsinio. Dėkui:)

Vartotojas (-a):  nei_sis_nei_tas
Dabar išleiskime rugpjūtį dangumi, žeme,
kurio jau niekuomet nebus.
​Kaip nebus? Štai, po to buvo dar šeši rugpjūčiai, kurie su dideliu pasisekimu atėjo ir išėjo. Jie vienas nuo kito niekuo nesiskyrė, neskaitant, kad kiekvienas vėlesnis pabaksnodavo į kuprą, kad ji paseno dar 365 arba 366 dienomis. Jeigu ištisus metus būtų vasara, būtų labai neįdomu - nebūtų ko laukti. Dabar visus metus laukiame. Na, kas be ko. Vieni laukia tvarkingai iš eilės po 3 mėnesius metų laikų pasikeitimo, o kiti laukia 9 mėnesius vasaros, kuri pralėkdama tik pamojuoja ranka, palikdama debesis rudeniui.
"O Hitlerio vardas ne tikras. Iš bažnytinės knygos įrašo  šaukia  Adolfusu." Hitlerio Adolfuso tėvo pavardė buvo Aloyzas Šiklgruberis, kurią prieš apsivedant su trečia žmona, pasikeitė oficialiai į Hitlerio pavardę.
Lauksim tęsinio.

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Galima nusitverti kokią detalę, paramstyti iš įvairių šaltinių ištraukytomis Hitlerio ar Senekos biografijomis, aplipinti gausybe pagalbinių minčių, plėtinių, kitaip sakant, pagal savo supratimą galima apžaisti viską (tą daro ir rašytojas, ir skaitytojas), bet, man rodos, daugiausia pasakyta pirmąja pastraipa.
Teisingai pastebėta: nuo savęs nepabėgsi. Tačiau ar tuo kas nors esmingiau pasakyta? Galbūt tik tuo atveju, jeigu suvoki, kad esi bent kiek atidžiau po save paneršęs. Tuomet atsiranda poreikis įeiti ir gyventi  ten. Nėra ten to, kas tave norėtų, vyti, ginti lauk. (…)
Savęsp pasaulis ir po užmerktomis akimis neišnyksta: gyva ten, judru, jis ten esantis visais pavidalais, kurį pažinęs ir kurio – ne.
Tvirta ši pastraipa, gal tik vijimo klausimas svyruoja su abejone. Teigiant, kad tame savęs pasaulyje judru, yra visko, turbūt galimas ir noras bėgti? Juk kapstymasis, neršimas po save kartais ir vargina, – tad visai tikėtinas būtų (bent jau epizodinis) bandymas išsiveržti į paprastesnius plotus. Kur nors toliau nuo viso to. Argi ne?

Bet šiaip – tikrai, norėk nenorėjęs, yra užkardos (toliau savęs nepabėgsi).

Atrodo, išeinu, pašaukiu ir girdžiu, kaip aidu atsikartoja atgal į ausis. O iš tikrųjų išeita ir ūktelėta jau kažkada. Tačiau ir tai ne rodinys, kad kelionėse po Savęsp išmokta nemenkų supratimų, kitokių pajautimų, kitokio žinojimo, ir todėl nedera tokio darbo nuvertini, manant, kad tai mažmožis, nereikšminga.
Nepabaigiami realybės suvokimai ir įsišvietimų patikėjimai...
 
Taikliai apie laiką. Apie nepasikartosiančios akimirkos žavesį, savęs taupyklėje liekančius unikalius metus.
Ir nors rugpjūčiai vėl ateis, vėl bus
su derliais laukuose,
bet šitas, Lucijau Seneka, niekada.

0

32

:flag:              http://s6.uploads.ru/t/9PIHt.jpg      Kaip tada prieš 75
     Kažkiek laiko buvo praėję, bet nedaug, kai pradėjau užmiršti apsireiškusią karietą su neįprasta viešnia. Tiesa, jos karietoje nemačiau nei atvažiavusios, nei išvažiuojančios. Įdomu, kad mudviem su redaktoriumi, taip ir nepasakiusi, kas ji, iš kur. Net vardo nepasisakiusi, bet po karietos išvažiavimo savijautoje atsirado tai, kas man jau nebuvo naujiena: pradėjau mąstyti apie neblogai suprantamas esatis, kurios darėsi neįtikėtinos, paslaptingos, nesuprantamos. „Negi vėl kažkoks saulės užtemimas Savęspi? Negi?“– nesmagiai galvojau, tačiau atsispirti negebėjau, kad galėtų būti kitaip. Ir pasipriešinimo instinktas nyko, glebo kaip Krymas Rusijos okupacijai. Atrodė, kad po kūną bėgioja, nardo, neršia skruzdės, kaip tie žali žmogeliai: jauti, kad yra, betgi praeis.
  Atsimenu, kaip lyg nusistebėjau, bet ramiai, tik raukšles ant kaktos pašiaušęs jos kilstelėjimu: kažin, ar iš tiesų yra taip, kaip priimta sakyti, kad, girdi, be priežasties niekas nenutinka. Tokia, atrodytų, absurdiška abejone taip pakuteno, taip saldžiai paskatino tokiai filosofijai paklusti, kad ir protas patapo jos sąjungininkas: ir jis pradeda abejoti vis dažniau klausydamasis: kaip čia atsitikę, kad anksčiau negebėta taip suvokti?
  Taip pradėjau ignoruoti mintį (gal supratimą?), kad bet kokiai esačiai reikalinga priežastis. Prireikė argumentų. Man atrodė, kad protingiausia juos sukaupti, parodant į save. Juolab, kad darėsi lyg ir gėda, lyg ir nesmagu liudyti, kad kažkokio reiškinio pasėkoje atsirandu Aš. Kažkas sumanė tokį ir šit – ESU, priimkite. Taigi esu SUTVERTASIS. Tačiau tuomet ir klausimas: kas už tokį mane turėtų atsakyti?
– Didžiausia gyvenimo dalis praeina mums darant klaidas, – geraširdiškai sako Seneka. bet dabar pajuntu, kad kažkoks nepasitikėjimas atsiranda ir tarp mudviejų. Taigi, nepasitikėjimas jam, Senekai, kuriam taip mielai skyriau parašytus eilėraščius, sodinau greta karietoje, įtikinėjau save, kad taip išliks iki paskutinės mano žvakės. O priežastis, a? Redaktorius, a? Gal. Jaučiu, suprantu, kad stengiasi mane apgobti savo įtaiga, laikyti savo dešinėje. Ir jam tai daryti ne taip sunku, kadangi žinau, jog pagarbos Senekai, kurį jis žino kaip Lucijų Anėjų, gimusį 4 mūsų eros metais Ispanijos Kordoboje, taigi, kartoju – pagarbos jam netgi daugiau, negu aš savo jausmuose sutalpinu, bet kaip jam patikėti, kad šis Seneka, būtent tas, o ne dublis ano? Kaip? Tai labai nepaprastas dalykas. Ir todėl nemanau, kad toks užkratas į mano dvasią nepatenka. Ką? ar aš nežinau, kiek daug aplinkui apsimetėlių? Kiek visokiausio plauko angelų sargų? Kita vertus, nemažai asmenybių, turi ir savo dublius, kaip, tarkim, Hitleris, kaip Stalinas, kaip ne vienas iš kategorijos asmenybių, gebėjusių ar gebančių pertvarkyti pasaulį. Kodėl tokiu tikrojo Senekos pakaitalu (apsimetėliu) negalėtų būt bent kas, kas gali savo abrozėliais liudyti tikrąjį Seneką. O jo raštai? Tokie žmonės irgi gabūs perskaityti ir išmokti kad ir Vladimiro Ilijčiaus Lenino 55 tomus.
  Kai įmetu į ugnį savo kokį raštą, būna, kai redaktorius pakartoja
– Sakiau gi, kad tokie jau nedega. – Ir būna, kai tuoj pat pacituoja ar padeklamuoja Taip atsitiko ir su eilėraščiu, kurį skyriau Lucijui Anėjui Senekai, atsiliepdamas į jo mintis. Man neatrodė, kad tokį reikėtų laikyti rankraštinėje labiau nusisekusių, labiau pakenčiamų kūrinių,, betgi patys galite perskaityti..

Su Seneka (III)

Didžiausia gyvenimo dalis praeina mums darant klaidas

O kiek metelių buvo tau,
  Kai sužinojai šitą tiesą?
Aš jau į pabaigą rituos---
Protingai, broli, tavo pasakyta,
  Bet, Dieve, sergėki
  Gyvenimą palikti be klaidos.
  Ir kas jinai, žmogaus klaida?
  Nejaugi tai,
  Jeigu palikęs žmoną,
Aš myliu kitą
Ir suprantu tai tik vėliau,
  Kad reikia grįžt namo?
  Toks menkas pavyzdys!
  O pagalvok, kiek daug juo pasakyta -
Ne vienas aš,
Taip milijonai grįžta atgalios,
  Ir būna, kad duris suradus,
  Per slenkstį neįmanoma nužengt...
  - Tu paleistuvis! - sako palikta,
  O aš tyliu, ausis nuleidęs.
  Tik nemanau, kad tai tiesa -
Mylėjau dar ir kitą JĄ...

Ak, nekalbėki, Lucijau Seneka,
  Ir man nerodyki į veikalus savus –
Geriau ant rankų dėk -
Pasupsiu savo šitą klaidą
Kaip puošmeną,
Kurios daugiau, deja,
  Gyvenime nebus...
„Tik nemanau, kad tai tiesa -
Mylėjau dar ir kitą JĄ“ – labiau įsikalbėjus man pritarė Aldona J. Ir dar parašė:
„Labai teisingai, Pranai, mylimuosius ir jų santykius keičia kasdienybė ir buities rutina. Ir, deja, ne į gerąją pusę. Tik iliuzijos visąlaik išlieka gražios ir viltingos...“
– Nepyko ir dar vienas kitas, į kuriuos galbūt teisinga parodyti citata:
„ ...per klaidas suvokiame save kur kas geriau. Šeimyninė drama ir ilgesingas ištrūkimas bent mintimis. Tarsi, laiškas. Įtikinamai“
Tačiau absoliuti dauguma užsibarikadavo tyla. Likusieji gi, kurių irgi buvo nemažai, priekaištavo, kad darau klaidą...
– Jūs darote klaidą, kad skaitote Seneką
– Ir ko tie seniai pradėjo Seneka žavėtis...
...paėmiau seną nuotrauką ir atsisėdau tėčiui ant kelių kaip tada, prieš 75.

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Sukurta: 2017-02-21 12:17:19
Atrodo, čiuopiamas senas (egzistencinis) nerimas, pro kurį kažkas pasirodė... Fėja? Į filosofijų sąjungininkus stoja ir protas (jis pradeda abejoti vis dažniau klausydamasis: kaip čia atsitikę, kad anksčiau negebėta taip suvokti?).
Nors iš ankstesnės pastraipos kyla įtarimas, kad gebėta... nerimo judėjimas jau pažįstamas, nes paties sakyta: jauti, kad yra, betgi praeis. Na gerai, pirma tebūnie pojūčiai, protas įsijungia paskui.
Bet ir su protu ne visai tvirta: protas tapęs sąjungininku (stebimasi ramiai, tik raukšlę kilstelint), o tuoj jau ignoruoja... Bene visa tai reiškia abejones, įtemptą Vidinio kovą?
 
Kai pagaliau prieinama prie Aš sutvėrimo klausimo, jau aiškiau (tik reikėtų įkalinti ir niekad nebeišleisti nei į mintis, nei į ekraną žodžio pasėkoje – tai nebent parazitų žodyno atstovas, šiaipgi nėra nei pasekos, nei pasėkos! Švariau išsireiškiant, AŠ – kaip kažkokio reiškinio pasekmė, padarinys.
 
Apie Seneką (ir dublius) pavinguriuota, bet suprantamai. O Didžiausia gyvenimo dalis praeina mums darant klaidas – tikra puošmena. Mylėjau dar ir kitą JĄ – taipogi. Tos kitos kaip ilgesingi ištrūkimai...

Seniukai, senikės, seniaĩ ir Seneka dabar... Gražiai skamba, prasmė subtili. Puiku, kai Seneka liudijamas savo pavyzdžiu. Ne apsimetėlis, ne dublis ar nuvertėjęs rublis, o AŠ. Nuo pat pradžios.

Vartotojas (-a):  atet
Sukurta: 2017-02-21 14:03:50
Išmintis Jūsų Savęspi... Orginaliai mąstote ir rašote, įdomiai atskleidžiate Vidinio ilgametę patirtį ir išgyvenimus.
Patiko. Šaunuolis Jūs gi, Pelėda:) Gerai, kad čia tupite, o ne senajame uokse:))) AČIŪ.

Vartotojas (-a):  nei_sis_nei_tas
Sukurta: 2017-02-21 19:53:12
Yra toks posakis "Iš klaidų žmogus mokosi". Ką nors darant, nežinome ar teisingai mes elgiamės ir tik pabandę, matome savo veiklos vaisius. Jeigu jie kartūs, pasukame kita linkme, jei - saldūs žinome, kad einame teisingu keliu.

Jeigu palikęs žmoną,
Aš myliu kitą
Ir suprantu tai tik vėliau,
  Kad reikia grįžt namo?
  Toks menkas pavyzdys!
  O pagalvok, kiek daug juo pasakyta –
Ne vienas aš,
Taip milijonai grįžta atgalios,...

Taip, meilė kitai labai svarus argumentas. Net Justinas Marcinkevičius rašė:
"Visos moterys tik pakartoja tave,
Kaip šių metų žolė pakartoja pernykštę"...
Taip didelė dalis tų milijonų grįžta atgal, vadovaudamiesi gerai žinomu posakiu: "Geriau pirmu kąsniu paspringti". Daugeliui pasiseka mylėti JAS, kad namuose žmonai net lapė nekiaukteli. Jeigu kiaukteli, tai didelė galimybė grįžus, rasti dublerį ir vaikučių pagausėjimą.
Pati didžiausia laimė atsisėsti ant tėčio kelių. Deja, to džiaugsmo neprisimenu.
Ačiū už išminties deimančiukus.

0

33

http://se.uploads.ru/t/vd6sS.jpg      Pasibuvimas Nacionaliniame stadione

   Pats  sau šitaip taręs dar nebuvau:   
   – Taip, Pranuci, taip... Kuo daugiau senatvės, tuo daugiau ir lopšio.
   Nelengva  suvokti, kad, oi,  koks nedėkingas toks savęs užimtumas. Netgi nerandi žodžio, kuriuo galėtume tokį save išsakyti.  Ir aš štai, parašęs „užimtumas“, ir be redaktoriaus suvokiu, kad tai neatitinka savijautai, tai makalynei, sąjūdžiui savyje, tam  bevardžiui reiškiniui, kuris godus, nepatenkintas mala ir mala tavimi kaip  girnos  grūdus, o mitai  nebyra. Jų kaip nėra, taip nėra.
    Ko reikia, kad toks  procesas liautųsi? Karietos? Ot, pravažiuotų žaižaruojanti, kibirkščiuojanti, spjaudanti ugnimi,  išdegintų, viską kad ir  iki  lazdos ir argi – neužtenka? Greitai ir jos nereikės. Krūtinėje dega, kūnas karščiuoja,  smilkiniuose tvinksi. Noriu būti vienas.  Visiškai vienas. Tačiau dabar  žinau, kad taip niekuomet nebus.  Kaip, beje, ir nebuvo. Arba esi vienas, bet tuomet kaip  Dievas – esi visur.  Vienatvė yra melas. Gal netgi šlykštesnio pavidalo, kadangi juo pats sau meluoji.
   –  Ką? Sakote, ir vėl mane girdite iš A. Čechovo apysakos „Palata nr. 6“?
   Nesistebėčiau, jeigu ir taip.
   Kai tekę apie vienatvę pasidairyti iš toliau, dažniau regėjosi ji kaip bažnyčia, kaip šventovė. Apsižvalgai, pasirūpini, kad jokie skersvėjai neperpūstų, kad kuo aklesnėmis sienomis užsimurintum ir  girdimumas  ausų negadintų, kad išliktume taip suspaustoje erdvėje tik  Aš,  tik Sau. Na, lai dar ten būna leista turėti lazdą.  Dabar gi,  žiūrėdamas į tokį paveiksliuką,  mąstau  ir  suvokiu, kaip toks įsivaizduojamos vienatvės supratimas sunkiai sujaukė ramybę, vardan kurios jis buvo sukurtas, sumeistrautas. Atrodytų, galėčiau  šauniai pasijuokti,  bet  kad ir  juoko pritrūko. Durų, langų, kitokių  landų nereikia, kad Kažkas iki tol  nesuvokto, prisikeltų galingu ūgiu, tokia  savastimi, kad ir vėl  nebemoki tai pasakyti kalba, kurios  žodžiai nesutilpo  į 20 tomų žodyną. O  lazda?  Betgi  tai  visai  ne lazda, tai Poe...
   – Iš  kur tu  čia?  Kaip atėjusi? Suradusi kaip?
   – Oi, Pranuci.  Dievas su tavimi. O kol taip, tai netingėk  bent artimiausių  kaimynų, mieliausių draugų  pasisveikinti.  Tačiau man  pačiai šaunu tave tokį matyti.  Tik jau nemanyk, kad paistalais čia  atėjau  pasitaškyti.  Prisimenu, kaip rodei į save:

Esu pasaulio šio
mikro mikro dalelė –
beveik jau Niekas.

   Prisimeni?  Sakiau, Pranuci, nereikia dukart tarti  „mikro  mikro“. O gal verta visai apsieti be  „mikro“? Tarkime, eilutė sudėliota taip:
„mažytė,  mikroskopinė dalelė“
  Tačiau  tau manėsi, kad tavaip  tarius, Pranuco  dar labiau sumažės.  Ką gi, lai būna taip.  Valio! Jeigu  tau taip geriau, tegu būna „mikro miko“. Nagi sakau, atsiminkime, kaip  tai  atrodė, nes gi verta atsiminti, nes tai  prisipažinimas, koks  gražus, koks  meilus žmogui  jos pasaulis.

Tačiau vis tiek
Gebu matyt, kaip saulė teka – leidžiasi
Ir patikėti,
Kad leidžiasi ir teka dėl manęs.
Galiu mylėti
Ir galvoti, kad gal šitaip
Sutvertas ievas ir Dangus.
Ir kad pavasariais
Ne žolę dūminam pernykštę,
O savo nuodėmes sudegina žmogus.

   – Na, ko tyli?, – kaip neretai judri, laiminga buvo Poe, kad atrodė  netgi nepaiso, nemato, kaip skaudžiai ankštai esu  apsimūrijęs, apsitvėręs storomis vienatvės  sienomis,  kad net nėra kur pasitraukti, atstoti. Regis, tiesiog pati žiodina  man  burną, ir aš  paklustu  jos įkalbinėjimui:

Esu pasaulio šio
mikro mikro dalelė.
Ir netiesa,
Kad toks gražus jis būtų be manęs...

–  Ne,  ne,  anuomet, žodžio „gražus“ nebuvo. Tikrai nebuvo.  Smagu, kad čia tiek  daug  erdvės kūrybai, - buvo laiminga Poe, o  Žvakė67 įšvietė į ugnelę ir taip pat  liudijo, kad šis žodis labai prasmingai patobulino eilėraštį. Ir matėsi, kaip saulė leidžiasi, kaip teka, ir smagu  buvo  matyti, kokia gausi susirinkusi  mano poezijos gerbėjų publika. Labiau  buvo panašu, kad ji susirinkusi Nacionalini stadioną.
  – Kodėl  panašu?  Ar  blogai kūrenu ugnele? – pratarė Žvakė67
  – Betgi...
  –  Betgi  matai? O tai svarbiausia, kad  jau esi, kad  jau  gyveni juo, kad susirinko tokia publika. Kas  paskaičiuos... nė  vienos  laisvos  vietos. O  parašyta  gi: 25 000 sėdimų vietų sporto varžyboms ir 37 000 muzikos bei kitiems renginiams
   – Sveikinu,  – Pranuci. Džiaugiuosi pagaliau susitikęs su tavimi. Esu Seneka.  Lucijus Anėjus Seneka Iškiliausi  tau  linkėjimai nuo  Romos imperijos ir, žinoma,  nuo  Ispanijos atskirai.
   – Labas, Pranuci, –  reveransu sveikinosi Dženė ir girdėjau, kai skardžiai  linksmai sužvengė žirgas Ygaga
   O  Lopšys  priekaištingai palingavo, pasisupo ir žinojo, kad  kaip nuo savęs žmogus nepabėga, taip ir nuo  jo,

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Sukurta: 2017-02-22 20:46:44
Atrodo, kad esmė – eilinis nuėjimas į save, svarstant atsiribojimo (vienatvės, apsimūrijimo)  ir kartu laisvinimosi klausimą. (Su Poe ar dar kokios dvasios pagalba ir, aišku, su fantazijomis).
Neteigiu, kad viską perpratau, bet apsistoju prie kai kurių ryškesnių tiesų-prieštarų:

Vienatvė yra melas. Gal netgi šlykštesnio pavidalo, kadangi juo pats sau meluoji. >
taip, melas, jei nesi iš tikrųjų vienas, o tik mali apie savijautas ir norų makalynę.
O kad užimtumas (savęs užėmimas galvojimais, žodžių rankiojimas) neišreiškia to bevardžio vidinio judėjimo – tiesa.
 
Kai tekę apie vienatvę pasidairyti iš toliau, dažniau regėjosi ji kaip bažnyčia, kaip šventovė. >
gal kažkuriuo žvilgsniu ir regėjosi... bet argi tai tikrai šventovė? Ne. Jokia tai ramybė ar savanoriškai išlietas Tik Aš, Tik Sau mūras... regėjimas miražinis (galima vadinti ir filosofavimu apie vienatvę).
Nesgi vienatvė yra vienatvė. Jokios ten Poe.
Nebent... smarkiai kuri, tai neigdamas...
Apskritai – mikro mikro reikalai visa tai. Bet ties prisipažinimu koks gražus, koks meilus žmogui jo pasaulis prieštaros išsiriša – aha, Poe suveikė, jautiesi kankinys ir kartu... patenkintas. Tvirtovė yra priebėga, kur gaminama makro. Va, į stadioną netelpa...
 
Pabaigoj, kai renkasi Seneka, Dženė, Ygaga, kyla Ispanija, visgi įtvirtinamas atsakymas (tikiuosi, supratau, kas ta svarstytoji vienatvė).
O Lopšys priekaištingai palingavo, pasisupo ir žinojo, kad  kaip nuo savęs žmogus nepabėga, taip ir nuo  jo, lopšio. Jo vienatvėje sukauptas stipriausias cementas įvairovei išsilaikyti ir paremontuoti tai, kas bent kiek apirę, apgriuvę.
Taigi, nuolatinis remontas...

Vartotojas (-a):  nei_sis_nei_tas
Sukurta: 2017-02-22 23:08:21
Perskaičiau labai atidžiai. Beskaitydama šį kūrinį ir prisiminusi ankstesnius, padariau išvada, kad esate eruditas. Ačiū, kad rašote. Sėkmės Jums!

http://s6.uploads.ru/t/yO2qh.jpg

0

34

http://sd.uploads.ru/t/Z1rm6.jpg  Už 40 šviestmečiųi

   Laikrodžiai tiksės ar ne, suks rodykles ar bus tylūs kaip pati tyla, išmetinėdami ant ciferblatų paviršiaus laiko trupinius sekundėmis, valandomis, dieniomis. Tegu, tegu, sakau. Laikui visai nesvarbu. O šiandien ir man nelabai. Taip jau atsitiko, kad esu už Saulės  sistemos. Esu už 40 šviesmečių nuo savo namų. Nedaug reikėjo, kad atsirasčiau čia – tik žinios, kad  atrastos 7 Žemės dydžio planetos, kurių 3 yra galimai tinkamoje gyventi zonoje.
    Su šviesos greičiu man galynėtis nelengva, bet pasirodė, kad šį kartą už ją greitesnis. Ir netgi daugiau – labai įtariu, kad ir keliauti nereikėjo. Pakako sužinoti, kad ten yra šviesulys, apie kurį, kaip Saulę, sukasi planetos, įvardintas TRAPPIST– 1, ir aš jau ten. Linksma, smagu, nors  šok, Ir kas gi pasakė, kad nemoku šokti tango?
   – Pats, Panuci, pats ir pasakei, – atsišaukė Virginija ir  priminė: – Žodis į žodelį taip:

Tarkim, ir aš tango šoku.
Tarkim, net muziką groju pats sau.
Iš tikrųjų, jo šokti  nemoku...
   
    – O Virginija, buvo taip, buvo. Prisimenu, ir kritika nesmagiai juokavo, kad per adventą negalima šokti ir linksmintis. Manau, kad toks jos rūpestis irgi ne dėl advento, o kad ir ji nemoka šokti  tango. – Atsiminęs gi, kad taip toli su ja nuo žemės, net pabijau, kad, Dieve gink, tai nebūtų  sapnas. – O  tu? Kaip tu čia, Virginija?
    – Ot taip. Man iš Kauno ne toliau, kaip ir tau iš Vilniaus.
    – Tai jau taip. Gaila, kad mudu čia ne kaip Adomas su Ieva. Kažkoks NASA žinią pasiuntė. Tai va, net ir nusiskuti nespėjau. Kai tik išgirdau, tuoj kepurę  ant galvos  ir... aida, Pranuci.     
    – Aš irgi, kai tik išgirdau, tuoj prie  veidrodžio, ir jau žiūriu, kad... kad jau ir tu čia. Ar tu tiktai manai, kad čia taip toli?
    – Manau, kad  jau nearti. 40 šviesmečių kelio, kai tuo tarpu iki Saulės nepilnos 9 minutės.
    – Taip, iš  Kauno iki Saulės 8 minutės ir 17 sekundžių šviesai prireikia. Betgi tai jai, šviesai. O žmogui? Sakyčiau, kad
  su ją kartu gyvename.

O  lietuviškas  tango
Iki  šiol nepašoktas, deja.
Ačiūdie, kad  nereikia  manyti,
Kad jį Norvaišos šoks už mane, –

   nežinia, kodėl taip knietėjo išsilieti šitaip. Ir būtent tango, kurio nė karto nešokęs, tačiau apie tai net užsimiršta. Žodžiai lyg girdėti, lyg tie ar ne visai, bet muzika pakili, lyg... Kažin. Ar Dievas dainuoja? Ar muzikuoja? Tylėdamas šyptelėjau Virginijai į akis ir, paėmęs už parankės, išdidus, panašiai kaip Česlovas Norvaiša ėmiau Virginiją  už parankės, stebėdamas, kaip viena po kitos įsižiebė ir mano 78 žvakės. Ir  be jų  kosmose  šviesu, ir vis tik jos darė gražų įspūdį. Netgi labai gražų, nes girdžiu, kad ir Virginija ne tik ne blogesnė šokėja kaip Norvaišų Jūratė, bet ir puiki dainininkė, puiki „giedorka“, pasakytų mano gimto krašto šiliniai.

Ai, Pranuci,
Mušė mus vokiečiai, lenkai ir rusai
Bet  dabar jau užmiškime tai –
Tango šokyje
žvaigždės skaudėti nemoka
Aukštos prasmės  – Dzievuliui į žodį
O žodis Aukščiausiojo –
be pelenų
  Neabejojau, kad toks lyg netyčia atsiradęs scenarijus yra atsitiktinumas. Dar tuomet, kai atidžiau pradėjau dairytis po vienatvę ir ypatingai pamatęs pro langą keturiais žirgais pakinkytą karietą su užrašu DžENĖ, nesinorėjo pasiduoti greitam įspūdžiui. Jis, žinoma, nemenkas, bet buvo panašu, kad neblogai suvaidintas. Ir ypatingai stengėsi savo vaidmenį atlikti Lucijus Anėjus Seneka. Nebuvo suprasta, kad ir viešnia išvažiavo lyg ir užmišusi pasakyti, kas ji, iš kur. Su redaktoriumi patikėjome, kad gal apie tai mums teiksis pasakyti Seneka. Tačiau ir jis elgėsi taip lyg būtų užmiršęs. Lyg nepastebėtų, kad mes pasigendame išsamesnės informacijos. Ir šit dabar pradėjau susivokti, kokia  priežastis atginusi į mūsų būtį neįprastą karietą su užrašu DŽENĖ. Dabar pamatęs savo uždegtas žvakes, supratau, kad jų ugnis degina ne Saulės šviesa; degina tos žvaigždės šviesą, apie kurią sukasi surastos septynios planetos..
    – Virginija, regisi, visą amžių tave pažįstu, žinau, suprantu, bet štai tokios niekuomet..
    – Tai kad ir aš tavęs tokio niekuomet, – pasakė  Virginija, žavėdamasi gigantišku kosmoso peizažu, atitolusiu nuo Žemės per 40 šviesmečių.
Pelėda

Vartotojas (-a):  atet
Sukurta: 2017-02-25 11:36:28
Labai greitai sureguota:) Patiko tiek atviro teksto, potekstės jumoras. Žavi Jūsų herojaus laki fantazija, besikeičiantys sprendimai nutarimai:)



Laikas  atsiminti

Hm... Vienatvė?
Niekuomet niekas nebuvo man  nebuvo pažintimis,  draugystėmis, supratimais  taip  dosni, kaip  tu. Niekuomet! Bent  to laiko  apimtyje, kuri  atsimenu. Baiminuosi  tarti  tavo vardą  bent  kiek  garsiau,  bet..., bet  manyje  jis  skamba taip, kad pradedu suprasti bwet  manyje  jis  skamba  taip, kad  pradedu  suprasti, jog  per tave  pirmą  kartą  išvydau ( išgirdau) apie Savęsp ( savęspi). Taigi , pasaulį tokį, kuris  man  iki šiol  mįslė galbūt  todėl  taikosi  atsirasti ir  kitas, kuri  rodau, kaip  i  Ašašai , bet  girdžiu, kad  daug  kas  ,tarp ju deda  lygybės  ženkla  ir  tuo  ženklu  irt i  mane padodo, kaip laibai  nenuovokia būtybę..
Ir man tai  pradėjo patikti, nes  jau  suspėjau tarti; kol nepamatysiu, kad  saulė  iš  vakarų  teka į Rytus , tol   aš  vis  dėlto arčiau  esmės, kuri  save  išspinduliuoja dievais...( Apie  karietą)... Ir  nors  aį  sutinkų, kad, kad  ir  mūsu  šemė turgalųtu  suktis į  priesinga  puę ( turi tijią  galimybe), bet  ja  nepasinaudoja ir  nesisuka. Bet  vis  delto  aš esu  vergas   būties, kurioje  nieko  proringesnio,  nuostabesnio  nėra , kaip  jnežinojimas. Arba  inojimas tik  mikro mikro tos  būties, kurį  va  šitaip  supa  lopšį...

Nedėkingas reikalas ir sumenkinta lopšio problematika. O manyta, kad dalykas lyg ir išdiskutuotas.  Dėl  to dargi nesiginčyta. O pasirodė, kad štai  dantys  išbyrėjo, o šis riešutėlis  dargi neperkrimstas.  Taip, taip,  neperskrimstas   - sakau  jau  ne  tik  sau, bet ir  kiteis,   Bet  regisi, kad  kitie  šaukti  jau nereikia – Labai  pastabu, kad  lopšs  tampa  studiju  objektu.., gai  ir  sau, ir  kitiems,,,, ponaqi, sakau, -Neperrrrrkrimstas..
Tačiau  dabar , kaip  suprantu,  dėl jo  sukrusta  daugiau.  Ir  visi  į  studija,  į  studijas. Į  mokslus.   Smagu, kad  ir  valdžios
Lopšs...
Ar  kažko  jam  dav  vis  neišpasakau Ir  vis  dažniau  atsimenuū  žodžius  bet  jie kažkodėl  vis  labiau  temsta   
  Lopįys  supa  mna supa  Nerona
Supa  redaktoriu -  supa  vidini   
Supa  stalina  su  hilleriu

Būna, kai į  lazdą parimęs
Artod  kad  ažuolą  savimi  paramstau..
  Galbūt  taip  todė
Kad  niekuomet  nebuvau   be  tevynės
Maža  snaidę  ant  delno  kukrirus
Giesme  gieda,  grova   vargonqais  ir  bažnučiomis   giema
Nuostabu  nežinoti  savęs
Ir  žinoti, kad  tem   po  savęsp
Vis  toliau  nusipiešti  save į rytoju
Nes  ierdve  tiek
Kad  netgi  vienetj  begalibę  pasaulio  jau
Žinau...
Pranai, padal išvaizda  mes  visi  suvokiame, kad tai  žmogus  o  kas toje  jo išvaizdoje  prikišta   Na,  atsiprašau, nekallbė,  nesakyk kad  gali žinoti O  jeigu  taip aį  neisivaizduoju  kokios  didelės paslaptys,  atrodytu, kokieme   nedideliame   materijos  žiupsneluej
  Ir  dvasiso. Būten ir  vvasios.. Jų  santarvėje..
Todėl  sakau ir  aš  .... bijosi, nes  vis  dėlto  su  ,amimi  mano   visos  žnagė... Ir  visos  jos iždegtos  GVandenio ir  visos  pasiųstos  man. Į  Mane
Todėl ir  matau  rodau  į  tai, ką  apšviečia  mano  ž[vakės  O  pirmoji  ,  arba  Žvakė01  Katinas,  žaislas dar  žindukas ,  skudurinis  žaislas  ten  buvo  svarbiau, negu  bent  kas – Bent  taip  atropdė Ir  nori  nenori, o  palinksti galvoti, kokia esme  užpildytas  Žmogaus  lopšys  Kodėl  jis,  tarkime   Aš neronas, o  ne  Jėsus  Kristus ,  Kodėl Kodė  d vienus  Divas  sodina  savo  dežinėje ,  o  kitus  -  kur? Kur/ negi  visi 
Išeitie  taškas  lopšys...
O  ką  tai  reiškia  šaškas?  QAmano   eilėraštis,  nesuprastas...

mneprikrūls tolių
Ir  tikėti
AsQAvfes 0 Ašašai,  o  tai  įreikkia  ir  AŠ
2010-09-02 09:58

toraaut

toraaut 

Jūs klaidą darote kad skaitote Seneką.  Seneka jūsų filofinę pajautą veikia tiesmukai (o gal jūs jo neperskaitėte, ir traktuojate visai kitu kontekstu, nes neperskaitėte visko iki pabaigos.
Būna ir vaikai suvokia, kad tėvai darė klaidas, ir jau žino ko nedarįsentys...  (dar vaikų amžiuje)
  Iš  tikrųju, kas  ji  dali  prskaityti. Jeigu  apie  treędalis  jo  raštu  nepasiek mūsu  laikų  bilbiotekš  ar  arcyvš

O jūsų aprašytas atvejis - kuris traktuojamas kaip klaida, irgi ne koks. Juk galėjo tas veikėjas numirti dar tame gyvenimo tarpsnyje, kada susitiko su kitą, pas kurią išėjo, ir mirties akimirką jis būtų pasakęs, kad klaida buvo pirmoji žmona, bet kaip gerai, kad jis pataisė tą klaidą... tai gi, viskas taip sąlygiška...
neskaitykite Senekos – nedarykite tos klaidos, jis jus riboja kažkaip;
Geriau paskaitykite Gabriel Garsija Markesą. Jo romaną "Šimtas metų vienatvės".
Arba kokį Konfucijų. (rytų išmintis sako, kad didis vyras rūpinasi apie pareigą, o prastas savanaudis vyras rūpinasi nauda...)

Na šis eilius juokingas. " aš tyliu, ausis nuleidęs. Č -- jos pas jus kilnojasi? mhmmm/ (juokauju)

Razbainykas 

...ir ko tie seniai pradėjo tuo Seneka žavėtis, gal jau mąstančioji duobė išseko? Juk Seneka neprilygsta didiesiems Antikos mąstytojams - Heraklitui, Demokritui, Platonui, Aristoteliui... O Senekos minties būtiškoji plėtotė vyksta jau įveikiant žmogaus kūniškumo ir pasaulio daiktiškumo trauką, o jos prieštaros tokios dramatiškos, kad jų negali atspindėti šio kūrinėlio žodžiai, nes jie neturi augustiniško tragizmo, ko beje, nėra ir Senekos rašiniuose. Ir neveltui F. Engelsas Seneką pavadino "krikščionybės dėde"... ir t.t. ir t.t., bet jau užtenka, nes ir man seilės išseko ir gerklė išdžiūvo - eisiu kur nos išgriūsiu ir užkąsiu sūrio. Vis tiek nuo to kalambūrizmo, jokios laimės uodega niekam snarglio nenušluostys.

ee.priežastis esu Aš  0 kažkas  sumanė  toki  iš, praųa.            , irgi kažkokių aplinkybių pasekmė ar, tarkime,  sutvertasis. Bėgu nuo tokių pamąstymo, o toks bėgimas , matyt, irgi  padiktuotas  priežasties ar priežasčių.  Va, rašau žodį ir galvoju, kokia priežastis mane verčia tai daryti? Ir ar verčia? Ir ką man pasakyti  Senekai, kuomet jis: taupyk bei saugok  laiką.
   Atsimenu šūsnis popierių pieštukais, plunksnakočiais, parkeriais, šratinukais, spausdinimo  mašinėlėmis prirašytų. Kam reikėję, a? Nenorėčiau, kad kas tokio darbo priežastimi  vardintų mane, nes prisimenu,  kad ne tik tiek daug rašiau, bet deginau.  Ką,  ar  ir  vėl   Aš priežastis Paskui  vėlgi  dėl to, nors  verk- gaila  būna,  manant kad  gali pats  nesuvokiu  kokias  genialias mintis  dūmais  paleidęs. Redaktoriau,  kur buvai anuomet? O gal  svarbiau barti  Seneką?  Koks biesas pas mane  jį  atnešė su tokiais pamokymais?
Nebūčiau dėjęsis į galvą ir  mano apsiėjimai  su laiku atrodytų kitaip.
   O  Ispanija? Kaip ji tampa priežastimi, kad verčia grįžti į  lopšį ir galbūt pamatyti nebūtus dalykus?  Bet  vėlgi, kaip atsirandą dalykai, kurių  anksčiau  nebuvo? Ar ne todėl, kad juos reikėję išgalvoti, išmąstyti.
Kita  vertus,  bnebuvo ir  dalykų, kurie  nebuvo  atrasti.  Aš  šitą  nebuvo Net   
  Nebuvo ir dalykų, kurie nebuvo  atrasti. Ir, beje, šitai  kalbu pabrėžyinai, megindamas sumažinti  priekaisšus, kurie manęs  laukia. Man  ir  pačia  nesi9seka  suvokti, kaip atsitinka,
    Bet  gana,  gana.. Man  dabar  paūpe  būtent tokie  reikalai, kurie žiūrinr po  padidinamajį  stikla,  egzistuoja, taęiau  ve  jo – je  nesimato.  Jū lyg  nera...

0

35

http://s6.uploads.ru/t/VAC3T.jpg

– Pritūpkime, Virginija. Ne todėl, kad reikėtų atgauti kvapą. Ne, ne todėl. Tango šokis manęs nevargino,– atrodė, kad  protingai  kalbu žodžius ir ne gėda, kad jie teisingi: – Jau ir  anksčiau rūpėjo, kaip išgirsti ne tik ištartą žodį, bet ir sužinoti, kaip į jį  „įsivelia“ mintis. Tik tuomet  jis, turbūt, nebūna tuščias.
   Virginija pasižiūrėjo į  mane, pračiuoždama akimis viršum kepurės ir sunku suprasti, ką pamaniusi. Gal: tiek daug erdvės, tiek daug laisvės.  Visas kosmosas į akis, į sielą.  Jis ir virš galvos, prispaudęs  kepurę. Ir po kojomis jis – eik, šleivok arba plauk, skrisk,  būk greitesniu už  šviesos spindulį.  Netingėk atsiverti ir pajausk, kad  mintis nepalyginamai  greitesnė už jį. Pagaliau nepatingėk suprasti, kad  kosmosas nemenkiau nustebęs tavimi. Biblija čia buvo  ar nebuvo, o tu, Žmogau, jau esi. Taip, taip:  esi, esi, esi...
   – Suvokiu, kad tai, ką tau pasakysiu, Virginija, tu  jau žinai, bet vis tiek pradedu baimintis, kad mano žodžiai, pasakyti už 40 šviesmečių nuo Vilniaus, neatrodytų tušti. Beje, ar greitai pasiruošusi sugrįžti į Kauną?
   – Aš dar dirbu, Pranuci. Darbas ne vilkas, į mišką nepabėgs, betgi supranti. Pabėga ir jis. Geriausiu atveju  galėčiau surizikuoti ir kažkiek pavėluoti.
   – Gal nereikės ir vėluoti. Ko nesuprasi girdėdama, tai gal vėliau, perkramtydama.
   – Va tau! „perkramtydama“... Gerai, kad nepasakei – „atrajodama“.
   – Svarbu, kad į mus nebūtų parodyta kaip kolonizatorius. O tai reiškia, kaip beįmanydami pasistenkime  atsiriboti nuo Nasa. Kai tik išgirstu jos vardą, ( gal  slapyvardį?), man darosi  šiurpu. Ne karto jos nesu  matęs, netgi  nebėginau įsivaizduoti, kaip ji atrodanti. Kad ir kokia patraukli ji savo grožiu būtų, prižadu  ir    žmonai, ir tau, kad į savo  glėbį jos neįsikelsiu.
   – Ir tango nepakviesi šokti?
   – Ir tango nepakviesiu. Su kolonizatoriais man nepakeliu. Net nemaniau, kad tokie dalykai dar kartą  galėtų  ištikti  žmogaus dvasia.
   Labai gali būti, kad Virginija suvokusi apie ką kalbu ir jai girdėtų žodžių atrajoti neprireikė. Manau, kad  negalėjusi nenusišviesti  dar juos girdėdama, ir netgi  smagiau, negu išeidama pašokti tango, tačiau aš tai  nemačiau. Ir man gerai atsimena jos žodžiai:
  – Lig šiol, vežėjau, negalvojau apie tai.  Šiaip ar taip moteris esu ir man neprošal būtų kolonizuoti  kokį  padoresnį  vyrą.
   – Tu ją pažįsi?
    – Karalienė, vežėjau. Jau metuose, bet... bet palikime ją. Ir tavo žmona, ir aš, žinoma, tik džiaugiamės, kad  ji tau tokia nereikalinga.
   – Jau geriau te prezidentai Vladimiras Vladimirovičius Putinas ar Donaldas Trampas nusižiūri į ją kaip kelintą  nuotaką sau,  bet aš – ne. Kad ir kokia gražuolė ji būtų, aš – ne. Tačiau jeigu tokių  priesaikų  neužtenka,  tai paklausyk, ką būtent labiausiai norėjau pasakyti...
   – Taip, taip, pavojus pralaimėti kovoje, vežėjau, neturi mūsų sulaikyti nuo tokio reikalo, kurį laikome  teisingu,– pasakė Virginija neretai mano kalbose sakomus žodžius  ir tarė: – O dabar tęsk, Pranuci. Ir neužmiršk, kad man dar reikia suspėti į darbą.
   – Atsiprašau, kad  nesugebu  greičiau, ir vaizduokis, kaip  tau NASA rodo į Saulę ir ją  vadina TRAPPIST. Kaip tu į tai sureaguosi?
   – Nekaip,  Pranuci, ne kaip. Tai jau mieliau vadinti ją Džene, negu... TRAPPIST.
  Buvo netikėta, nes maniau, kad Virginija jau primiršo vadinti mane vežėju, arba jau atsisakė tikėti, kad dar galėčiau įsėsti į karietą kaip vežėjas. Ir šit  girdžiu, kad ir karietą vadina vardu.  Taigi Dženė,  Dženė... Radijo  karieta tik todėl, kad ant ratų, o Dženė, kad  myliu ją....
Nors  dainuok,  nors kalbėk, poteriauk,  nors, kaip tada:
   – Dėkui, kad  išgirdote... Tai radijo karietos šaukinys...
Tačiau  tai  nebuvo joks karietos šaukinys.  Tai buvo dvasios  šauksmas,  jos pasiryžimas iškalbėti  save  kosmosui, o  kosmosą  įsileisti  į  save. Tai  buvo veiksmas, pakuždėtas Dievo, kad, girdi, „neužmišk, Pranuci, kad esi mano atvaizdas. Kūriau ir sukūriau pagal save “...   
   Pagal save? Tikrai? Tačiau ar  tuoj  supratau, kaip reikėję  tai  padaryti neklausinėjant, ar ir Dievas moka  verkti,  moka pykti,  mylėti  kerštauti ir,  atrodo, kad netgi mirti moka Tačiau  panašieme  pamąstymams  tuomet  laiko  neatsirado. Pirmiausiai  reikėjo  pranešti žimnia;  kad  ginčų dėl karietos  kelionių  nebuvo
  – Ponai, jeigu  tikite savo karieta, tai, prašom –  važiuokite Taip  tiesiai – šviesiai  buvo  pasakyta...
  Jau  tuomet, prieš  dvidešimt  metu, tok  patikėjimas  nebuvo įprastas, kadangi ar  įmanoma patikėti tokios  karietos ,kurioa , kuria  žmogus  gebėtš  pakeliauti  toli gil;ia po praėjusius  laikus.  O  jeigu   sklandiau, tai nesikratau, kad  pats  ir  savo  burnos  klausiau:  Sakysim, pasikinkai  širka,  ar kokią  kumelaitė ir  važiuoji, iki  šimtmečio  -pagaijos, iki kiti, iki  trečio... ir taip  toliua, toliau  iki  iki  Jezaus  ktistai  ir  Senjekos  gimtadienių... Ir  dar  toliau, ir dar giliau, iki... sakoma, kad  gyvybe  žemėje  atsiradusi prieš 3,5 milijardo  metų...















– Pritūpkime, Virginija. Ne todėl, kad reikėtų atgauti kvapą. Ne, ne todėl. Tango šokis manęs nevargino,– atrodė, kad  protingai  kalbu žodžius ir ne gėda, kad jie teisingi: – Jau ir  anksčiau rūpėjo, kaip išgirsti ne tik ištartą žodį, bet ir sužinoti, kaip į jį  „įsivelia“ mintis. Tik tuomet  jis, turbūt, nebūna tuščias.
   Virginija pasižiūrėjo į  mane, pračiuoždama akimis viršum kepurės ir sunku suprasti, ką pamaniusi. Gal: tiek daug erdvės, tiek daug laisvės.  Visas kosmosas į akis, į sielą.  Jis ir virš galvos, prispaudęs  kepurę. Ir po kojomis jis – eik, šleivok arba plauk, skrisk,  būk greitesniu už  šviesos spindulį.  Netingėk atsiverti ir pajausk, kad  mintis nepalyginamai  greitesnė už jį. Pagaliau nepatingėk suprasti, kad  kosmosas nemenkiau nustebęs tavimi. Biblija čia buvo  ar nebuvo, o tu, Žmogau, jau esi. Taip, taip:  esi, esi, esi...
   – Suvokiu, kad tai, ką tau pasakysiu, Virginija, tu  jau žinai, bet vis tiek pradedu baimintis, kad mano žodžiai, pasakyti už 40 šviesmečių nuo Vilniaus, neatrodytų tušti. Beje, ar greitai pasiruošusi sugrįžti į Kauną?
   – Aš dar dirbu, Pranuci. Darbas ne vilkas, į mišką nepabėgs, betgi supranti. Pabėga ir jis. Geriausiu atveju  galėčiau surizikuoti ir kažkiek pavėluoti.
   – Gal nereikės ir vėluoti. Ko nesuprasi girdėdama, tai gal vėliau, perkramtydama.
   – Va tau! „perkramtydama“... Gerai, kad nepasakei – „atrajodama“.
   – Svarbu, kad į mus nebūtų parodyta kaip kolonizatorius. O tai reiškia, kaip beįmanydami pasistenkime  atsiriboti nuo Nasa. Kai tik išgirstu jos vardą, ( gal  slapyvardį?), man darosi  šiurpu. Ne karto jos nesu  matęs, netgi  nebėginau įsivaizduoti, kaip ji atrodanti. Kad ir kokia patraukli ji savo grožiu būtų, prižadu  ir    žmonai, ir tau, kad į savo  glėbį jos neįsikelsiu.
   – Ir tango nepakviesi šokti?
   – Ir tango nepakviesiu. Su kolonizatoriais man nepakeliu. Net nemaniau, kad tokie dalykai dar kartą  galėtų  ištikti  žmogaus dvasia.
   Labai gali būti, kad Virginija suvokusi apie ką kalbu ir jai girdėtų žodžių atrajoti neprireikė. Manau, kad  negalėjusi nenusišviesti  dar juos girdėdama, ir netgi  smagiau, negu išeidama pašokti tango, tačiau aš tai  nemačiau. Ir man gerai atsimena jos žodžiai:
  – Lig šiol, vežėjau, negalvojau apie tai.  Šiaip ar taip moteris esu ir man neprošal būtų kolonizuoti  kokį  padoresnį  vyrą.
   – Tu ją pažįsi?
    – Karalienė, vežėjau. Jau metuose, bet... bet palikime ją. Ir tavo žmona, ir aš, žinoma, tik džiaugiamės, kad  ji tau tokia nereikalinga.
   – Jau geriau te prezidentai Vladimiras Vladimirovičius Putinas ar Donaldas Trampas nusižiūri į ją kaip kelintą  nuotaką sau,  bet aš – ne. Kad ir kokia gražuolė ji būtų, aš – ne. Tačiau jeigu tokių  priesaikų  neužtenka,  tai paklausyk, ką būtent labiausiai norėjau pasakyti...
   – Taip, taip, pavojus pralaimėti kovoje, vežėjau, neturi mūsų sulaikyti nuo tokio reikalo, kurį laikome  teisingu,– pasakė Virginija neretai mano kalbose sakomus žodžius  ir tarė: – O dabar tęsk, Pranuci. Ir neužmiršk, kad man dar reikia suspėti į darbą.
   – Atsiprašau, kad  nesugebu  greičiau, ir vaizduokis, kaip  tau NASA rodo į Saulę ir ją  vadina TRAPPIST. Kaip tu į tai sureaguosi?
   – Nekaip,  Pranuci, ne kaip. Tai jau mieliau vadinti  ją  Džene,  negu... TRAPPIST.
  Man tai buvo netikėta, nes maniau, kad Virginija jau primiršo vadinti mane vežėju, arba jau atsisakė tikėti, kad dar galėčiau įsėsti į karietą kaip vežėjas. Ir šit  girdžiu, kas ir karietą vadina jos vardu.  Taigi Dženė..

0

36

http://s0.uploads.ru/t/N6DRf.jpg      Aukščiau galvą, beveik popiežiau

    Ką ir kaip parašyčiau, kad ir kaip stengdamasis, jog būtų gerai, geriau, geriausiai, o vis tiek skurdu ir skurdu. Ką beskaityčiau, irgi ne kitaip: vis skurdu ir skurdu. Tuomet žvilgt į kitų autorių raštus Šieji kad ir geresni, jų skurdas kad ir apnykęs, kad ir nešaukiu taip garsiai, kaip matydamas savus „ tomus“, bet skurdo ir ten daug.
    Liūdna?
    Bent man toks liūdesys nepasirodo. Netgi sakyčiau, kad džiaugsmo daugiau, nes suuodžiu, kad kitaip padaryti neleidžia turtai, turbūt pirmiausiai sudėlioti dvasioje, pajautose, nuovokose... Toji turtų visuma ten tokia, taip sumaniai sumegzta, kad ji nesileidžia būti sudraskoma gabalais, fragmentais, ištraukomis... Ir nežinau, ar kas žino, kaip kitaip padaryti, jeigu tokių regėjimų išraiškos priemonės yra raštas ar skaitymas. Aha, dargi piešiu, fotografuoju, tačiau toji visuma, kuri verčia tai daryti, ir observatorijų „žiūronuose“ nesutelpa. Tik sužinai, kad ten kažkas yra.
      Tačiau ar tai  maža?
      Virginija tarstelėjusi: „Pranuci, še tau telefoną. Tu gal net neturi. O man laikas į Kauną“ – greit pasijudinusi iš  vietos, mestelėjo telefoną mano pusėn, tačiau anas nesiteikė patekti į rankas. Atrodė, kad geriau jautė, kaip jam reikėtų  pasielgti. Jis pakibo netoli dešinio smilkinio, netrukdydamas akim matyti, o ausim girdėti.
    – Tuščias? – pasitikrinau, ar nepalikusi informacijos, kuri asmeniška, tik sau.
    –   Oi,  atsiprašau, – susigriebė Virginija, – atsiprašau, Pranuci. Nepagalvojau, kad... Na, taip, jis ir prirašytas, ir prišnekėtas. Atrodytų, mažytis, o talpus kaip kosmosas. Na, bet man reikia į Kauną. Sakiau, darbas ne vilkas, bet...
    – Taip, darbas ne vilkas,– atsiliepė iš telefono, bet kartais žmogui ir menkniekis reikalingas kaip sergančiam medžiui  genys.  Atrodytų, ir šį sykį nei šis nei tas per dažnai į ausis kartoti žinomiausius dalykus iš pakibusio  erdvėje telefono, tačiau kai žinai, kad jis taip elgiasi savavališkai, tai instinktyviai suklusti it išgirdęs nelauktą žinią iš Vatikano.
    – Man vaidenasi, –  pakelė ranką prie kaktos Virginija, dėl visa ko nusiteikusi persižegnoti.
    – Man irgi,– atsiliepiau.
    – O man – ne, – pasakė iš telefono. Ir nors telefonai nemoka šypsotis, bet per visą jo korpusą nušvito šypsena  Taip,  taip, tai jos, Dženės, šypsena. Aš ją žinojau kaip pavasarį žibutė Saulės šviesą. Pražystų, žydėtų ir taip, kai Saulė už debesų, bet koks mielas jos džiaugsmas, kai dangaus  Dzievulis šiltais spinduliais paglosto gėlės žiedelį. Ji dar tik iš po  sniego...  Dabar ir  ji, ir Saulė toli, toli, o čia švietė ir šildė Dženė.
    – Rinkis, kurią tau planetą dovanoti
    –  Ką? –  nesuprato, o gal negalėjo patikėti Virginija.
    – Tokia proga tik vieną kartą  pasitaiko. Ne per metus, ne per šimtmetį. Rinkis tą, kuri arčiausia  prie širdies. O jeigu darbas pasielgtų kaip vilkas, tai  jo čia nebus mažiau kaip visame  Kaune. 
   – Kalbi apie planetas?
   – Nepaisyk jo tauškalų, Virginija, –nepasikuklino įsiterpti iš telefono. Kalba taip, kad ir pats po kurio laiko nesupranta, ką pakalbėjęs. Tai nepatikimas pašnekovas, bet teisybė – Dženės anei  kaip neatsisakė. Taip, tai jos spinduliai apšviečia ir tą  planeta, kurią pasirinksi.  Bet neskubėkime. Paklausykime, ką jis kažkada kalbėjo.
    – Ar Pranucis?
    – Paklausyk, panele, paklausyk. Ne taip seniai ir kalbėjo...
    „Jis tikrai, ko gero, į mane nusitaikė ir, kaip suprantu, mudu pažįstami, – suspėjau pagalvoti ir priekaištavau: – irgi mat „nepaisyk  jo tauškalų,  Virginija“.
    O tolesnius savo dūmojimus jau girdėjau iš telefono, ir  būtent  taip, kaip iš savo burnos.
  ---------------------------
   Dabar aš vėl dažniau vadinamas Pranu ar Pranuciu, tačiau ypatingais momentais Vidinis pavadina Pranciškumi, o kartais  ir „beveik popiežiumi Pranciškumi“ Taip nutinka ne retai, tačiau sulėtėjus taip pašaukiančio apyvartai, jaučiau, kad pasiilgstu ir laukiu, kad kas greičiau vėl taip pašauktų. O ir pats savo  raštuose neva netyčia  pasirašydavau: beveik  popiežius Pranciškus. Ir netgi sapnuodavosi, kad žaisdamas, kone kvailiodamas ir encikliką parašęs. I išliko ir toks  įrašas:
   Jaučiuosi beveik  popiežiumi Pranciškumi ir pagal  vardą, ir pagal metus.
   Vadinasi?
   Vadinasi, aukščiau galva, Pranai. Dar visas gyvenimas prieš akis. Tik, žinoma, be moterų. Šventasis sostas neleidžia, net jeigu įsijauti beveik popiežiumi Pranciškumi.
     
    – Tu, žinoma, turi teisę  manyti, kad tave taip aš užrašinėjau?  Ir, žinoma, taip manai, – nutilus telefonui sužiuro į akis Virginija. – Juk taip, a?
    – Nebuvo laiko net prisiminti, kada tai  galėję būti.
    –  Dievas myli  trejybę. Aš renkuosi ketvirtą  planetą nuo Dženės. Šviesk, Žvaigždute, šviesk.
    – Nasa (NASA) ją  įvardijo raide „d“.  Netgi  mažąja. Matyt, kad ne taip gerai būtų matoma. Nemanau, kad tai geriausias tavo pasirinkimas, bet nuo šiol te ši Dženės  sistemos planeta vadinasi  tavo  vardu.. Te! Taip pat nemanau, kad taip paprasta ją  bus apginti nuo Nesa. Sako, karalienė, sako, kad  galinga, bet vis tik  ne Dievas.
   – Aukščiau galvą, beveik popiežiau...
Pelėda
2017-02-27 23:51:06
 
Pamačiua, kaip  telefonas   vėl  sugri žo  atgal  jai  i  ranks.
Kinas,  bet  ne  paveiksliukais,  ne piešineliais, ne  iliuzijomia  ar apgavystemis  Kinas  daiktais ir  releybe. Ir  vargas  mums, kad  mums  tokie  nelukai  neišsitrina  Aš išvažiuosiu  į  kauna,, bet  kas  žino, kokiasd išdaigas  atlikinėsi  su  manimi.  Na  taip,  aš irgi nepesčia, kad  tave  galęčiau  kalti  antr  pryžiau,  ar  karaliu  į  sosta  sodinčiau.

0

37

http://s6.uploads.ru/t/GPwlx.jpg      Ašašai

Atrodytų, neturėtų taip būti, kad mąstau taip, kaip mąstau nutolęs apie 40 šviesmečių. Nemanau, beje, kad tai lengva suprasti. Ir vis dėlto tai nepanašų į rožančių, kai dažnai kartoju tą pačią frazę. Prisimenu ir motiną. Neužmiršdavo rytais atsikėlusi persižegnoti, o jeigu prisieidavo keltis kelis kartus, tai tiek pat kartų ir žegnodavosi.
    Mano atvejis kitoks. Ar rytas, ar vakaras, ar diena, neužmirštu kelis kartus sakyti: Saulės šviesa iki Žemės užtrunka apie 8 minutes ir 17 sekundžių. Kažkiek palaukęs, pakartoju vėl, kad „Saulės šviesa iki Žemės užtrunka apie 8 minutes ir 17 sekundžių.“ Paskui ir vėl. Pasikartojimai ne per vienodus laiko tarpus. Jie ne taip, kaip, tarkime, širdies plakimas. Tačiau  po kurio laiko paklausiu: „O kažin, kiek Dženės šviesa užtrunka iki Žemės, a?“ Ir  vėl ne vieną kartą taip: „kažin kiek ji, Dženės šviesa, užtrunka iki žemės?“ 
    Žinia, kad ji užtrunka apie 40 šviesmečių, man atrodo labai nekaip. Ką reiškia „apie“, kuomet jau išmokę ir valandas dalyti į minutes, o pastarąsias į sekundes, šias gi irgi „sukarpyti“ dalimis. Ir žinom, kaip nelengva  išsikovoti kad ir  sekundės dalį, kad ji užkeltų karūną ant žmogaus galvos, kad būtum pripažintas vertu įrašyti  į žvaigždžių sąrašą.  Ot, ir greičiausią pasaulio žmogų nuo  greičiausio Lietuvos  žmogaus irgi skiria sekundės dalys.  O kiek prakaito išliejama, kad tas 100 metrų būdų nubėgtas kad ir šimtąja sekundės greičiau! „Žvaigždė turi aukščiausius standartus ir į savo gretas bet ko nerikiuoja“, – netriukšmaudamas suprantu, bet man tai ne taip labai ir knieti. Man rūpi suvokti, kokiais greičiais nuskrieja mintis, nepaisant kokiomis atmatomis ji pasireikštų – kad ir iliuzijomis, kad ir svajonėmis, kad ir  nesąmonėmis, beprotyste...
    O gal jai nereikia skristi? Gal jai nereikia gaišti bet kokiai  kelionei: ar ji būtų aštuonių minučių trukmės iki Saulės, ar 40 šviesmečių trukmės iki Dženės. Kaip Dievas, ji visur...
    – Aū, Pranuci.  Aš jau namo. Truputį pavėlavau, bet specialiai, kad labiau mylėtų, – išgirdau Virginiją, ne iškart supratęs, kad jos nėra. – Kaip girdi?..
    – Puiku, Virginija.  O girdžiu be telefono.
    – Kaip be telefono? Palikau gi.
    – Ogi taip. Be. Nematyčiau, kad tavęs nėra, netikėčiau, kad tikrai tavęs čia nėra. Girdžiu kaip kažkada karietoje. Žinai gi, Džene vadinau.
   – Tai kad jau  ne tik viena aš žinau. Ar girdi?
   –  Kaip negirdėsi!
   – Aš irgi girdžiu, tik nežinau, ar kaip karietoje. Niekuomet  neteko važiuoti. O Balsas? Jis, besarmatis, ir į kitą mano telefoną prišnekėjęs. Sako, tu jį puikiai žinai. Argi galėčiau jam tuo patikėti?  Nusiteikusi  ji  perduoti saugumui kartu su telefonu.
    – Tai jau per daug, – atsiliepiau į telefoną, nežinodamas ką pasakyti. – Nežinau, nežinau, ką tau pasakyti. Gal nunešti į bažnyčią, kad  pašventintų.
    – Suprantu, kad tu, Pranuci, jį tikrai pažįsti?
    – Taip, Virginija. Nė karto nematęs, bet pažįstu iš balso. Niekuomet nepasisakęs, kas jis, – nei vardo,  nei pavardės. Pats jį įvardijau Balsu. Ir dabar taip jį ir  vadinu: Balsas. Kai kuriuos jo tekstus išmokęs mintinai. Kai kuriuos užrašęs ir paviešinęs.
   – Ir tą, kurį jis man  kalbėjęs?
   – Nežinau, apie kokį konkrečiai kalbi, bet neabejoju, kad žinau. O kur jis dabar?
   – Išeitų, kad telefone. Čia, pas mane.
   – Ir pas tave, dzieduli. Ir pas tave, – atsiliepė  Balsas iš telefono, kurį man palikusi Virginija. Ir toks ramus, patenkintas, lyg motinos žegnonė.
   – Su kuo tu ten? – išgirdusi iš už 40 šviesmečių sukluso klausti Virginija.
   – Su kuo ir jūs, moterie, su tuo ir jis, dziedulis. Bet įsiklausykite mane per du telefonus. O dar geriau, palikite juos sau, o judu klausykite. Ir Jūs taip pat, – dar kažkam pasakė Balsas. Tie suklego. Bet tame klegesyje lyg ir aš.

I.  Ačiū, Pranuci
II. Tik antras posmas gražus ir geras.
Lyg aš. Man jie visi gražūs, šie posmai, todėl ir skelbiu. Ir man regisi, kad juos girdžiu kitaip - bent jau tik ne kaip eilėraštį.
III. Tikrai gražu ir patriotiška labai.
VI. Man patiko, mielas Pranai. Tik tasai „Ašašai“ man neįprastas, tačiau jo ir žodynas, ir Dzūkija nepripažįsta. Iš kur jisai (žodelytis)? Prasmę suprantu, ji man išsirutulioja savaime, bet...
Lyg aš. Pas mane  būna, ko ir pats nesuprantu. Žinai gi, yra toks Ašašnykų kaimas. Valdžia jį kelis kartus bandė pervardinti į Kabelius antruosiuos  (Kabeliai II), bet anieji nenusileido ir dabar vėl  oficialiai vadinami Ašašnykais. Skaičiuok, jo pavadinime du „Aš“. Pas mane tiek pat, bet žodis trumpesnis. O ką ketinu parašyti, net nežinau. Norėčiau įvardinti Žmogų kaip valstybę ir Aš ten – karalius, bet yra ir kitas, kuris mane apdėlioja visokiausia prievarta.
Mintyse lengviau mezgasi, negu žodyje, bet...
– Aišku. O dabar girdėkit, – pasakė Balsas ir pirmą kartą išgirdau jį deklamuojantį mano eilėraštį

Ašašai

Ko taip pritilusi?
Baugu, kad metų neskaičiuoju?
Neįkvepiu į knygą ar nepasakau:
„Esi vienintelė man tu“

Išties, vienintelė.
Ir niekas niekada
Į šitą žemę neįneš mirties.
Užkrito miškas, paukščiai uždengė sparnais –
Atrodo, kad nebuvo jos, nėra, nebus.
Bet atsikvėpus išgirsti,
Kaip aidas nuaidi į tolumas,
Apvaikščiodamas prieigas dangaus.

Kaip gera, Ašašai,
Girdėti tavo toliuose save –
Ir čia, prie balto akmenėlio pakely,
Ir ten, toli, iš kur atėjęs kažkada.

Girdėjau, kai lopšy
Motulė sūnų supo ---
Karalių nuostabios šalies.

Tegu pasauly mokiniai
Tavęs žemėlapy kol kas nežino –
Pabūk dar šitokia, kur tu esi
Prigludus prie pavasario,
Kai iš sniegų atbėgę upės
Pagirdo šuliniais, o paukščiai,
Gūžtose sutūpę,
Slapukę peri,
Valstybę peri Ašašai...

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Sukurta: 2017-03-03 11:44:23

Apie kūrybinę painiavą, tiksliau – apie Virginijos asmenį, apie telefonų kaitaliojimą, mano balsas patylės (nors ką reiškia girdėti be telefono, jausti likusius įrašus, iš esmės suprantu), o bendras fonas, sumanymas įdomus.
 
Patiko minties greičio „matavimas“:
Man rūpi suvokti, kokiais greičiais nuskrieja mintis, nepaisant kokiomis atmatomis ji pasireikštų – kad ir iliuzijomis, kad ir svajonėmis, kad ir nesąmonėmis, beprotyste...
O gal jai nereikia skristi? Gal jai nereikia gaišti bet kokiai kelionei: ar ji būtų aštuonių minučių trukmės iki Saulės, ar 40 šviesmečių trukmės iki Dženės. Kaip Dievas, ji visur...
Patiko ir Balso vibracijų gaudymas, (Savęs) atpažinimai klegesiuose. O pagaliau apramino ir paaiškėjusi seniau nugirsto Ašašai kilmė – dabar išskaidrėjo kaip ašara.
 
… atsikvėpus išgirsti,
Kaip aidas nuaidi į tolumas,
Apvaikščiodamas prieigas dangaus.
 
Kaip gera, Ašašai,
Girdėti tavo toliuose save –

0

38

http://s5.uploads.ru/t/NJreB.jpg          34. Balso išdaigos

   Suprantu, kažkas kažkur, atvertę mane, burbteli: kaip bobulių radijas. Girdėta, jau pasakota. Kodėl nepatylėti, jeigu burna be naujienų?
     Pats suvokiu, kad man nepatogu kelintą sykį kartoti pirmą mudviejų  susitikimą su Balsu. Juolab dabar, kai tiek nedaug  pasakyta apžiūrinėjant kosmosą aplink save už 40 šviesmečių nuo gimtinės.
     Tačiau dairytis kosmose aplink save atrodė paprasčiau, ne taip reikšminga, kaip išgirsti Balsą ar atsiminti susitikimus su juo. Ir ne tik su juo. Tačiau labiau už kitus šėliojo jis, Balsas. Neatsimenu, kad kada būtume kartu keliavę „Dženės“ karieta, tačiau dabar ieškojau panašumų savo, buvusio  karietos vežėjo, elgesyje su atgijusia Balso veikla, kuris tuo pat metus sugeba būti ir čia, ir kažkur – ten. Atrodė, kad jam tokia kosminė esatis labiau pagal stotą, negu man buvusi karieta; Balsas čia irgi jaučiasi vežėju. Ir  todėl, Viešpatie, saugok, negi ir tokia esatis  galėtų sudužti kaip radijo karieta „Dženė“. 
    –Tu ką nors  mąstai dabar, Balsai?
    – Tai kad  man nereikia mąstyti.
    – Dievas už tave ar kaip?
    – Man reikia būti ir aš, kaip žinai, esu.
    – Beje, ačiū už padeklamuotą eilėraštį. 
    – Tai nebuvo tas, kurį man labiau rūpėjo padeklamuoti. Betgi sakau, kad laikas užmiršti tokius įsisenėjusius dalykus, kaip „būti ar nebūti“. Kurgi dėsiesi, kad nebūtum? Vienąkart pajutęs, kad esi, atsimink, jog esi įveltas į amžinumo kategoriją ir, kaip sakoma, kriukis baigtas. Argi reikia dėl to mąstyti? Štai, kad ir tu, Pranuci, patikėjai, kad buvai į marmurą įėjęs ir – ką?

Buvau į marmurą nuėjęs,
O ten – slogi muziejinė tyla.
Nejau po ją nevaikšto niekas,
Jei sielą maudžia vienuma.
O pagalvojus... Jėzau! Jėzau!
Kam mums dangus,
Jei marmuras toks tuščias?
Tik išorė jo užimta
Skulptūromis ir apdaila,
O ten?.. Viduj?.. Įeik ir būki!
Statyk bažnyčias, Vatikaną,
Uždek žvakes ir ugnį kurki,
Sušilk, įsiliepsnok, nemirk,
Būk ateitim, būki dvasia...

    Tai išgirsti buvo efektyviau, išvaizdžiau negu tai, ką mačiau aplink. Ir nebuvo noro žagsėti, aikčioti ar dar kitaip reikšti savijautą.  Netgi kalbėti nesinorėjo, o tik būti ten, kur šitaip kalba jis, Balsas. Ir netgi nesinorėjo pamąstyti, kad šitaip jis  galėtų kalbėti kitur ar kalbėti kitaip.
    – Man čia ne sunkiau būti, kaip tau ten, marmure. Tarkime, akmenyje. Tai ar reikia pernelyg paisyti, niršti, jaudintis dėl tokių dalykų, kaip „būti ar nebūti“, kurie yra tik žaislai vaikams žaisti Šekspyrą. Juokinga. Kurgi pasidėsi, mielas Viljamai, jeigu nebūti negali. Kur?
   – O tu gal ir nežinai, kad su juo irgi buvau susitikęs, – tariau Balsui lyg ir neketindamas to padaryti.
   – Jeigu buvai susitikęs, niekur jis nedingęs. Ieškok, žvalgykis, neršk, tikėk, kad jis tau, o tu jam reikalingi, ir vėl žinok, kad  bažnyčia dirba. Net ir tuomet, jeigu atrodytų, kad ten tuščia ar jos netgi nėra, bet kad Viešpats yra visur, bažnyčios irgi tai žino.
    Tuomet  lyg varpelis skambtelėjo, lyg smuiko styga virptelėjo ir pamačiau kai Dženė  besišypsanti Vidinį.
   – Vidinis! – sužaibavau dvasioje per visą kosmosą.
   – Na va, – priėjęs smagiai tarė  jis, – džiaugiuosi, Pranuci, kad vėl galiu su tavimi pasisveikint radijo karietoje. „Dženė“ gi! Tai galia! Ji kaip muškietininkų: vienas – už visus, visi – už vieną. Gera tikėti! Labai  gera! Visuomet gera! Prisimenu, stebėjomės, kaip atsiranda Seneka, kaip jis  atklysta iš už poros tūkstančių metų. Ir sakyk, o ar labai rūpi, kur ir ko pats su Balsu bastaisi po kosmosą?
   – O tu – ko?
   – Nebūtų tavęs, nesibastyčiau ir aš. Ne vienas gi. Visas Savęsp, visi Ašašai su tavimi. Neuždaryk durų. Didžioji  žinia, kad ir vėl girdime tave kaip radijo vežėją. Žirgą Ygagą žvengiantį girdime. Dainą girdime...
 
  Yra pasaulyje dalykų
Labai tikrų, bet daug ir ne,
  Kaip atmintis apie jaunystę
Galvoj girgždena karieta, –

   padainavo Vidinis ir vėl skubinosi pasakoti:
   – Tomą  girdime, kaip jis: Palauk, palauk, žmogau. „Galvoj girgždena karieta“? Kad ir nemažai gyvenimo matęs, bet patikėk, vežėjau, tokios  galvos dar neteko matyti...
   – Ką tu čia blūdiji, Vidini?
   –  Ką žinau. Beje, aš irgi tikėjau, kad ji, karieta, kažkokiu būdu sugrįš.
    Suklusau išgirsti Balsą, bet jam labiau rūpėjo Vidiniui pasakyti, kad jam smagiau ir protingiau  ne mąstyti, o patirti, žinoti, kokia įvairi yra būtis.
   – Argi tai vaidinimas, jeigu pakalbėsiu ne savo, o, tarkime, Pranuco balsu. Argi dyvai, jeigu dabar tai padarysiu iš būties, kuri jam pažįstama, kai šlaistėsi po granitą, – pakalbėjo tai, kas jam atrodė įdomu, o gal ir reikalinga. Ir šit pažįstama situacija, kai aš tyliu, bet  mano kalba ir balsas vis dėlto dirba. Ir tai tikrai ne vaidinimas, bet tuomet – kas?

O siela mano, kam gi tau dangus,
Jei šis pasaulis – kaip  stebuklas
Ir marmuras – dalelė  jo?
Atsiklaupiau, kaip prieš altorių –
Te angelas prieis ar kas...
Ir išgirdau sapnuojant žmogų,
O įsiklausęs pažinau: tai aš.

   Noriu kalbėti, bet žodžių nėra. O ir situacija darosi dar neįtikimesnė.
   – Še tau vadelės, pasiimk botagą. O karieta irgi laukia. Ten viskas, kaip tuomet, ir daugiau, bet eik. Ygaga neprisileidžia – suka ratu apie karietą ir laukia tavęs ateinančio. Netiki, kad taip galėtų būti.
   – Kas atsitiko, Balsai. Tu Dievas?
   – Nekalbėkime jo vardo be reikalo, Pranuci. Juolab, patys save nepažinę. Eik...
   Ėjau, o iš paskos girdėjau, kaip jis mano balsu deklamuoja mano eilėraštį iš mano išneršto granito.

Ir vis dėlto, o siela mano,
Negeisk aukštai dangaus
Ten, žemėje, te angelai gyvena
Dzievulis irgi – kuo arčiau
Pelėda

Vartotojas (-a):  sada
Sukurta: 2017-03-05 16:15:32
Gerai, gražiai, prasmingai rašote, Pranuci. Negali be atsidūsėjimų skaityti, net širdį užgula apmąstymai. Sėkmės ir sveikatos Jums. Rašykite.

Vartotojas (-a):  nei_sis_nei_tas
Sukurta: 2017-03-05 19:45:32
Taip. Iš marmuro, granito, ką nori statyk - bus ir liks tik negyvas akmuo, kuris žmonijai niekuo nepadės t.y. nesustabdys ir nesunaikins plintančio blogio, žmonių nepadarys geresniais.
Pranuci, išmintis kalba Jūsų lūpomis.

0

39

http://s8.uploads.ru/t/41hrb.jpg  35. Apkabinsim (?) laiką
     Ėjau neskubėdamas, nes kelias neatrodė tolimas ir karieta priglausta prie neįvardinto meteorito atrodė rami ir apsipratusi su neįprastos kelionės dalia. Tiesa, lyg šmėstelėjo mintis, kodėl ji sustojusi. Betgi kelionėse ko tik nepasitaiko. Buvo lengva, gera, smagu. Ir kūnas su jo senatve buvo lengvi, pakilūs kaip skraidantys akmenys. Ogi nieko, kas bent kiek sunkiau, viskas, visi jausmai tarpusavyje deri, muzikuoja:

Kažkas ne taip,
Bent šitaip neturėtų būti
Kuomet, save užkėlęs ant svarstyklių,
jau nemokėdamas nustebti,
supranti,
kad svoris dingo,
nepaisant koks esi –
ar didelis, ar storas, plonas,
o svorio – nulis. Dingo.
Tuomet jau ir akmuo
skraidyti moka.
Ir nieko nuostabaus,
jei, užsikėlęs kalną,
jį lengvą, kaip žąsies plunksnelę,
per savo dalią
pagiedodamas neši.
O jeigu dar pasinorėtų
akmenį kaip bulvę virti,
taip pat nebūtų nuostabu.

Daugkart norėjau sužinoti
kas tu, Poe...
Atsiprašau:
kas aš, Poezija, esu.

– Dzieduli, kur taip bėgi? Kas gi tave taip veja? – iškart pažinau pašaukusį Vaidinimą. O aš dar labiau nudžiungu: gera kai pradeda rinktis iš visur, net ir iš atsiminimų. Neatrodė, kad seniai jį matęs, bendravęs. Betgi kosmose kaip vežėjas pasijaučiu pirmą kartą.
– Klausiu, kur dziedulis? O ten iš visų pusių girdžiu: ką tik į karietą išėjo. Žodžiu, dzieduli, supratau, kad prasilenkėme – aš iš karietos, o tu – į karietą.
– Betgi tau tai nebūdinga.
– Tai, matyt, todėl, kad publika taip suvokia: ji eina pasižiūrėti vaidinimų. Vaidinimai paprastai namisėdos. Įsitaisę scenoje neskuba ją palikti. Še botagą, beje. Palikai skubėdamas. Vadeles taip pat.
– O kad tu kur!.. Kaip čia taip? – nebuvo smagu pasijausti:– Vežėjas, o be botago. Nagi ačiū. Toks apsilenkimas irgi vertas gražaus pagyrimo..
– O jeigu truputį papataikaujant, tai ir be botago visuomet vežėju buvai. Juk buvai, a? Ir niekuo kitu, tik juo. Bent taip iš pašalės regėjosi – be arklio, be ratų, be botago, o vežėjas. Bet ar gerai, kad taip? Labai įmanoma, Pranuci, kad botagas pražudė... na, tarkim, Šekspyrą, Getę, Puškiną. Gaila. Vežėjų mūsų tauta, regisi, niekuomet nestokojo, o štai nei vieno Nobelio premijos laureato neturime.
– Tyčiokis, tyčiokis, besarmati. O jeigu rimtai, tai... tai kas ir kaip joje, taigi karietoje?
– Skamba, kaip kad ir tuomet. Net ir iš pirmosios kelionės kaip tuomet: gyva, jautru, nors ateik ir gyvenk į 1994 metus
– Tau, Vaidinimai, nuostabu, net ir tuomet. kai meluoji..
– Meluoju? Hm. Meluoju. Ir iš kur tai į protingas galvas tokios nesąmonės sugūžėjo, susikaupė, susipresavo? Iš kur? Pasakyk man, Pranuci. Ė, Ygaga,– kur tu? – laikydamas rankose vadeles, pašaukė Vaidinimas ir sužvengė y-ha-ha-ha! taip, kad atrodė visa karieta sukruto, sunerimo, atgijo savijautoje tuo džiaugsmu, kuris ją ištiko pirmą kartą. Ir tai buvo tuomet, kai popiežiaus Grigaliaus kalendoriaus lapelis atvertė 1994 metų sausio mėnesio 15 dieną. Žiema. Sniegas. Nešilta, Rytas jau persimeta į vidurdienį, o... klausyk, Lietuva! klausyk, pasauli!
    Vaidinimas dabar pasiryžo suvaidinti Tomą Vaisietą ką tik įvardintu laiku. Rodė kaip iš karietos į praeitį ir kalbėjo kaip iš Šv. Rašto:
   – Ten sustabdai karietą, prisiklaupi ant kelių prie upės ir iš rieškučių atsigeri vandens, kuris jau nutekėjęs prieš šimtą, du šimtus ir daugiau metų.Arba – antai! – žmogus. Tu pats ne kartą stovėjai prie jo kapo su Vėlinių degančia žvakute, o ten tas žmogus gyvena. Jis pasitinka karietą, pakviečia nelauktus svečius į savo bustą, sodina prie vaišių stalo ir jam įdomu žinoti, ar jie iš toli, iš kokio Lietuvos krašto jo svečiai?
  Ir štai jau klausia įsivaizduojamą publiką:
   – Mielieji, ar jūs tam žmogui, žiūrėdami į akis, galėtume pasakyti teisybę, kad atvažiavote iš Lietuvos, kurios prezidentas yra Algirdas Brazauskas, – O man aiškina: – Dabar tik vaizduotis galime, kaip išsipūstų to žmogaus akys, išgirdus teisybę. Juk nepatikėtų, juk pamanytu, kad iš karietos išlipę žmonės yra pragaro velniai. Žegnotų ranka, žegnotų kryžiumi, o paskui skubėtų pakviesti kunigą, kad pašventintų velnių apsėstus jo namus.
   – Ir vis dėlto tai radijo karieta, tai „Dženė“, – įsiterpiau į Vaidinimo nesumeluotą tekstą. Tačiau Savyje atrodė netgi gerokai prašmatniau. Atrodė, kad neblogai žinau „Senąjį testamentą“ ir galiu pacituoti:
  Ir Dievas tarė: Tepasidaro šviesa! Ir pasidarė šviesa! Ir Dievas matė, kad šviesa buvo gera , ir jis atskyrė šviesą nuo tamsybių; ir praminė šviesą Diena, o tamsybes Naktimi: ir pasidarė vakaras ir rytas, – pirmoji diena.“
   – Taigi taigi yra pasaulyje dalykų, kad nežinai tikėti jais ar netikėti, – tarė Vaidinimas ir, laikydamas rankoje vadžias, uždėjo ją man ant pečių. Ir, Dieve, kaip gražu, kad ir tu atėjai. Tuomet neuždelsę trise uždainavome seniai negiedotą dainą, kurią karietoje vadinome giesme. Ir taip trise, susikabinę rankomis per pečius, neskubėdami ėjome ir ėjome į karietą, o daina, nepaisant kad jį ta pati, tačiau ją galima buvo dainuoti ir dainuoti. Ir man atrodo, kad iki šios dienos ji mumyse nenutilusi.

Su pasaka išauga vaikas
Ir jo širdelėje – gražu,
Kad žvaigždės nekrenta, o laikos
Viršum naktelių ir aušrų.

Širdis svajinga pasiilgo
Kelionių pasakos gražios
Karietą seną pasikinkė
Kur reiks – liūdės.
Kur reiks – dainuos.

Jai nekalbėsim, kad nereikia
Tikėt žvaigžde, tikėt svaja
Tik apkabinsim savo laiką
Su buvusiu praeityje

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Sukurta: 2017-03-06 14:39:53
Laikas, man rodos, apkabinamas kaip tik tokiu būdu. O būtent:
Būdrauja Vidinis. Kalba Vidinio Balsas iš Kosmoso... sako, kad jam smagiau ir protingiau ne mąstyti, o patirti, žinoti, kokia įvairi yra būtis. (cit. 34 giesmė Balso išdaigos).
... bažnyčia dirba. Net ir tuomet, jeigu atrodytų, kad ten tuščia ar jos netgi nėra, bet kad Viešpats yra visur, bažnyčios irgi tai žino. (ten pat).
Išdaigos pasirodė pakankamai protingos, išgirsta ir perduota rišliai.
 
Karieta sugirgžda vienaip kitaip, bet tebėra ta pati nuostabioji, vežėjas irgi niekur nedingęs (kartais išlipa pavaikštinėti aplink, bet ji laukia ir veža toliau), na o šiuo išvažiavimu pasirodo bei pasigirsta dar toks pavidalas kaip Vaidinimas. Gerai, kad ne scenoje, nes ten būtų vienaip, o kosmose viskas kitaip, jokių melų, tik kadrų slinktis.
Ilgu, platu, šviesu.

Vartotojas (-a):  spika
Sukurta: 2017-03-06 12:52:16
Labai nuoširdu, geros tiesos. Ačiū

---------------------------------

   – O  tu  gi  džiugus Vaidinimai, kai...   
Pirmiausiai  k kad  neišbazarinai   visų  planetu Berods   viena  tik...
   – O  kodėl karieta  sustojusi.. Kažkas  negerai/
   – Tai Balso  sumanymas Ir  manau, kad  nekvailai  sudūmota. Nasė (NASA) vis labiau  Vis  giliau į  dangų.. Ką  besuranda, visko  jai  reikia... ir reikia Jos ir  jos. Būtų  kvaila  nepagalvoti, kad  ji nesaka  karietos,  nesidomi  ja... Ir  kas  gali laiduoti, kad  viena  karta ir  ji  nepasirodys  su  botagu.. labiausiai   tokie  pamastymai  gasdina  žirgą  Ygagą..
–  Kalbi, kaip  fantastas...
– Tai  irgi tinka  prie  profesijoa..
Bet  aį  rimtai: kas  ir  kaip  joje?
  – Skamba, kaip  kad ten ir tuomet... Net  ir iš  pirmosios  kelioneė  kaip  tuomet... guva, jautru,  nors  atik ir  gyvenk į 1994 metus
  – Tau,  vaidiniamai  nuostabu. Net ir tuomet  kai  meluoji..
  – Tikiuosi,  bet tai dar neįrodymas. Žinau, kad tikėjimas yra kvailiu  darnas tačiau  tikra, kad  būčiau  laimingas  turėti  savo  planet...  Na, kaip , tarkim,  Virginija..   

Aš, Pranuci, nenustebsiu, jeigu kada  nors  suvoksi, kad aš – tai tu. O tu? Ar bandei kalbėti  mano  Balsu. Nemanau, kad vengsi tiesą kalbėti meluosi. Pavaikščiojus po marmurą jau nepanašu, kad  taip  galėtų būti  Gal pabandykim, a? 
  – Tu – aš? Aš – tu? į   
  –  Palauk!, palauk!.  Kad ir bažnyčia  būtumei,  vis tiek palauk. Tu įtikinėji, kad tavęs  čia  nėra. Tik  dabar to nesuprantu.  Bet  kad tai kažkada atsitiks, regisi,  neabejoji.
   – Tau  norisi, kad  aš  čia  bučiau, ir todėl  esu. Argi  man  sunku? Manau, kad ir  amato  kažkokio pramoksiu.  Ne tik  vežėjo. Kad ir vežėjo...

– Viskas?
– Ai  vežėjau, vežėjau. Kada ir kaip save įtikinėjęs. kad, neva  jau  ne vežėjas, neva be karietos, kad neva jau  seniai  ne  vaikas  ar ne jaunas , neva  dar kažkas – ne, o  iš tikrųjų?. 
Tai  eji, kad   po kažkiek laiko  aš  suvokiu,   

- tait-  tai irgi esu  tu.  Betgi tarkime,  kodėl  aš negalėčiau  manyti, kad  tu Pranusi, tampi  manimi.. Ir  kai tau  atrodo, kad  kalbiesi pats su  savimi,  tai netiesa. Aš tau  pažadu: kai norėsi pasikalbėti kad ir su  Dzievuliu, ar būtinai ateisiu ir  beje, būdamas tavimi. Tau tik  dabar  atrodo, kad  aš  tampu šios situacijos vežėjas. Kodėl gi ne, pamaniau.. Ir dar  kartą  kartoju, kad man tau   nesunkiau, kaip tau būti manimi. O kas  dėl  kristau
  – Apie kokį Kristu  kalbi?
  tai  atsisek  krutine, ir  žvilgterėji, koks ženklas išdegintas.
   
  Skaudėjo
  – Tu piktas
  – Tiek pat, kiek  tu, Pranuci.. Kaip ten pas tave

O pagalvojus...  Jėzau!  Jėzau!...
Kam  mums  dangus
Jei marmuras toks tuščias

Gal  žinai? Kai pasiuliau   ir Virginijai  ringtis  viena  plane  kaip  dovana,  jis   ilgai nedvejuoisu  pasakė, kad  girdi, dievas  myli  trejybe,  o  pasirunko  ketvirtaja, k Nacė (Nasa) ja  švadijuji  radenasa

Virginija, rinkdamasi jai  pasiųlyt a iš trijš planetų, irgi  Atsiminė  Dieva.  Girdi,  Dievas  myli  trejybe, bet rinkos  ketvurta   
  Aų  Pranuci, neprašau tokiops  privilegijos  - Rinktsi. Dar  šešipos  planetos skrieka  be įvardintos  raidėmis.. Betgi  tai  apsursa. Aš  norėčiau  turėti, ketvirtaja, bet  manu  dar  bus  surasta  daugiau, Todė ratki,

0

40

;)  :writing:  :yep:     http://s4.uploads.ru/t/rF1qW.jpg         SKAITINIAI


36. Kaip atlikti išpažintį

   „Deja, deja, bet vis dažniau jau savęs išsigąstu. Tai, kas iki šiol atrodė išdaigomis, jau pasiregi kaip priešingybė. Tiesiog pradedu bijoti savo paties sutvėrimų, o Balso – labiausiai. Taip, man reikalinga išpažintis“, – rašė Vaidinimas pirštu ant išrasojusio lango stiklo, už kurio dar telkėsi priešryčio tamsa, čia, ant žemės, degindama miesto elektros lemputes, o aukštai, danguose, dar vis neužgesindama žvaigždžių. Užrašo neskaitė, nes jo ir nebuvo. Pirštas šliaužiojo vis ta pačia eilute, užtrindamas bet kokį ankstesnį pėdsaką. Rašė ne todėl, kad reikėtų; užrašas buvo įsivėlęs į atmintį ir išmoktas mintinai. Atsitraukęs nuo lango pats sau pasakys, kaip ir ankstesniais kartais:
    – Taip, Vaidinimai, taip, reikalinga išpažintis.
   Toks poreikis atsirado kaip ir netikėtai, tačiau priimti taip atsiradusį supratimą už gryną pinigėlį Vaidinimui nesinorėjo. Reikėjo kantrybės, reikėjo ištvermės, kad išsiugdytų gebėjimus ir įtaigą nesimėtyti tuščiais žodžiais, kad jie virstų darbu, reiškiniu, virstų, kaip ir pasakyta: ir žodis tapo kūnu.
   Vaidinimas iki šiol nepaisė, nebandė kaip nors surinkti į apskaitą taip sukurtus savo darbus; jam atrodė, kad jis dar vis daugiau mokinys, ir matė, kad nežinojimo aplink save yra daugiau negu žinojimo. Nebuvo kritiškas. Tarėsi, kad jam labai pasisekę, kad užklydęs į erdvę, kurią jos šeimininkas vadina Savęsp ar Ašašai, o jos gyventojai – Pranuco Savęspi, Pranuco Ašašai.
    Pradžioje atrodė, kad ji gan nyki, nesuprantama, beveidė, netgi tuščia, tačiau pasigirdus lopšio girgždesiui, gyvastis atgijo, sujudo, subruzdo. Pavasaris aušo greitai: žaliai augo ir ošė miškas, žiedais švietėsi gėlės, paukščiai skrido ir tūpėsi perėti. Ir visur: ir iki Dubo (Marazų), ir iki Piesčių, ir Senovės, iki Daržinėlių ir Kabelių, iki Margionių ir Kapiniškių, iki Randamonių ir Ratnyčios vis Šklėriai, Šklėriai, Šklėriai... Su prancūzais, niemčiais, amerikonais, čigonais ir visi, kaip Šklėriuose, taip už jų – šiliniai, šiliniai, šiliniai.
   Užsiliko Vaidinimas, dar neišmokęs net pajausti, kad jis galėtų toks būti.
   – Smalsus buvau, – rodo į priežastį, kodėl taip atsitikę. Tiek ir pakakdavę, jeigu nepajausdavo, kad tos atsakymas patenkina. Na, o jeigu – ne. Tuomet:
   – Matau, ateina žmogus. Sveikinasi Pranucis, bet jau ne toks, koks ką tik buvęs. Šypsosi, šviečiasi, stengiasi būti protingas. Vaidina gi. Netgi nejausdamas, kad vaidina. Ir vaidina puikiai, natūraliai. Į galvą nedingteli mintis, kad ką tik apkiautęs ir nepaslankus kaip girnos. Vienas ratas sukasi, kitas – nei krust.
   Man apie save Vaidinimas nedaug pasakojo. Tai irgi natūralu – kasdien su juo. Apsipratę. Apsitrynę. Ką galėtų apie save pasakyti, ko nežinau? Net ir galvoti patingėdavau, kad jo pasakojimuose apie save galėčiau išgirsti kažką man nežinomo.
    – Įdomus tavo Vaidinimas, – pasakydavo ir vienas, ir kitas. Ir man tai buvo miela girdėti. Ne iš jo išgirdau ir apie mokymosi vaidybos iš mano elgsenos, iš mano apsiėjimų su žmonėmis, kokie jie bebūtų – ar praeivis, atėjęs vandens atsigerti, ar pavargėlis, patikėjęs, kad galbūt šį kartą namų šeimininkas patikės, kad jis iš tikrųjų alkanas, ar, tarkim, Lietuvos karalius Mindaugas, lydimas Aleksandro Diuma muškietininkų, ar... Tačiau  – ša, tyliu. Beveik tikiu, kad turbūt ir ant lango stiklo pirštu ne kartą Vaidinimas užrašęs tai, kas jam buvę reikšmingiausia. Pavyzdžiui:
  Pranuco žvalgybą darėsi vis įdomesnė. Nieko geriau nesumanęs patikėjau, kad tokia kaip jo vaidyba kiekvienam žmogui yra prigimtinė, įprasta kasdienybė. Kaip Šv. Petras su raktais budi prie Dangaus vartų, taip ji, kasdienybė, prie žmogaus budi su paliepimu neprarasti tai, kas jam duota dievų.
   O! dievai, kas konkrečiai jam duota?
... dabar jam buvo svarbiau žinoti, kaip atlikti išpažintį.
Pelėda

Vartotojas (-a):  nei_sis_nei_tas
Sukurta: 2017-03-09 00:27:15

O kas čia sudėtingo atlikti išpažinti. Griūti ant kelių prieš kunigą ar kitą dvasiškį (kleboną), pagarbinti Dievą, šluoti visus griekus ir gailėtis už padarytas nuodėmes... Kad išpažintį atlikti nereikia nei Biblijos studijuoti, nei Švento rašto. Pilnai pakanka paprastos maldaknygės, kur viskas parašyta ir rožančiaus kunigo paskirtai atgailai atlikti. Jeigu daug griekų, tai gali neužtekti karoliukų ir prireikti 2 - 3 kartus pirštais apeiti rožančių, kalbant poterius. Šiai dienai užteks, o tai dar ir man gali neužtekti vieno rožančiaus.

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Sukurta: 2017-03-09 21:27:44
Skaičiau kelis kartus, galvojau, kokį adekvatų komentarą parašyti. Nes galima žiūrėti įvairiais aspektais (priklausomai nuo įsiskaitymo, nuotaikos, rasi čia ir švelniai humoristinių krislelių), bet kažko visgi imu rimtuoju. Dairymasis po save gražiai parašytas, kiek kitaip dabar vykdoma anksčiau pradėtoji vaidinimo žvalgyba... itin patiko vieta, kur pasigirdus lopšio girgždesiui, gyvastis atgijo, sujudo, subruzdo (pastraipa su vietovardžiais).
Gerai pasakyta ir apie vaidinimo prigimtinumą (natūralu – kasdien su juo).
Nedaugžodžiaujant, – kai patraukė pradžios Deja, deja, bet vis dažniau jau savęs išsigąstu. (...) Tiesiog pradedu bijoti savo paties sutvėrimų, o Balso – labiausiai. – taip ir nutraukė iki pabaigos.

0

Áûñòðûé îòâåò

Íàïèøèòå âàøå ñîîáùåíèå è íàæìèòå «Îòïðàâèòü»



Âû çäåñü » Trys pelėdos » fragmentai Laiko ir Savęsp » Lauksiu, kaip čia kas gausis