Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » SKAITAU SAVE » Skaitau save


Skaitau save

Сообщений 11 страница 20 из 105

11

Gegužė 2015
Saulė
teka 05:12
leidžiasi 21:20
ilgumas 16.08
Delčia (dylantis)
Delčia (dylantis)
28 mėnulio diena

Šiandien 4°C / 12°C, trumpalaikis lietus
Rytoj 4°C / 11°C, trumpalaikis lietus

17
SEKMADIENIS

Paskalis Virkantas Gailė Bazilė
Pasaulio informacinės visuomenės diena
Tarptautinė diena prieš homofobiją
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena
Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena
Ir šventieji puodus sudaužo
Jautis (04.21-05.22) - Ožka- 137 / 20

http://sg.uploads.ru/t/H3vmC.jpg    Pradedu manyti, kad

save skaityti nepaprastai sunku ir pagalvoju, kad šitas darbas netgi nepradėtas, nors jau viešai sakęs, girdi, SKAITAU SAVE. Ir iš tikrųjų taip tikėta. Štai ir aplankalas įvardintas tokiu, tarkim, sumanytos knygos pavadinimu, bet tai tik paskaitinėjimai. Tik. Lest iš vienur, lest iš kitur, iš kitų vietų lest, lest, lest, o kad taip, kaip abėcėlėje nuo A iki Ž, taip nepavyksta. Vidinis jau suspėjo leptelti:
– Melagis esi, Pranuci. Bet ar naujiena? Kiek beatsimenu taip. Taigi nuo lopšio.
– Dzingul dzingul ačiū už gėles, - atsiliepiau eilute iš dainos posmo, bet nepiktai, mintyse pripažindamas, kad jis teisus. Šį kartą Vidinio nebuvo, tačiau ne taip, kad visiškai. Kuomet vaikšto kaip dvasia, vaikšto po atmintį, paperši, paskaudina krūtinėje, kur nuo jo bepasidėsi? O po pusiaudienio laiką Palėpės departamente trepsi keli laikrodžiai, bet laikas dėl to nesidaro greitesnis, nors jie atvežti iš Kinijos. Įsiklausiau į juos, bet neiškart suvokiau, kad jie šitaip. Atrodė, kad taip kažko kuičiasi Vidinis.
„Eik, Vidini,- paraginau mintyse. –Eik. O tavo kepurė, kaip mano tėvo. Labai panaši. Dėk ją ant galvos ir eik. Tik anos, jau nėra, kaip ir jo paties“.
O laikrodžiai trepsėjo: nė –ra? nė-ra?..
Eik, Vidini, eik. Jis ten. Tuomet gruodis, bet be sniego. Kaip dabar sušalęs gegužės vidurys – gegutei pakukuoti. Ir tėvas laukė gimtadienio. Nedaug beliko iki jo. Kelių dienų, o jau tuomet...
– Tuomet jau devyniasdešimt ketveri. Taip, tuomet jau tiek Bet ar tiek yra daug? Beje, o tau?
– Man?
Mintys plaukiojo, klajojo, kamuoliavosi, pasiekdamos Kiniją ir tolimesnius kraštus. Greitas žmogus, kai užmiršęs fizinį save, persimeta į dvasinę būtį. Persimeti į išgrynintą dvasioje AŠ. Ir nėra prasmės aiškintis, kuris pas kurį svečiuose: aš pas Vidinį, ar jis pas mane. O gal abu – ir Vidinis, ir aš - pas tėvą? Nepaisant, kad dabar jis Gardine.
Ak, rupūžke, šit lestelėjęs vėl atverčiu kitą puslapį, kur
irgi juodai ant balto mano ranka parašyta;
Ramu. Tylu.
Todėl manau,
Kad galim pakalbėti -
Aš neužaugau Lenkijai, tačiau
Mano varde ir
Lietuvos juk negirdėti.
Man sako -
Kur gimiau,
Ten Lietuvos nebuvo.
Tiktai vietovardžiai tyri
Kaip dzūkų kopų smėlis -
Darželiai,
Margionys,
Kabeliai...
O Šklėriai
Kryžius kėlė kuo aukščiau,
Kad pamatytų Musteika,
Ir Marcinkonys,
Ir net visi raistai Čepkelių.
Dzievuliau mano,
Varge mano,
Nuo čia lig Gardino
Kaip lig kalėjimo netoli.
Tai ten ir mano gimtą dieną
Sutiko tėvas - kalinys.
– Ar vėl sapnuoji? Vėl karietą?- išgirstu žmoną. Ji žemiau, po Palėpės departamento grindimis, tačiau susikalbame. Geriausias girdimumas kai ji, užlošusi į viršų veidą kalba žiūrėdama į lubas, o aš – žiūrėdamas žemyn, į grindis. Atrodytų, tas pats daiktas, ta pati pertvara, ir vis dėlto iš vienokio matymo tai vadinama grindimis, iš kito – lubomis.
– Tai kad ne, žiburėli. Skaitau save.

0

12

Gegužė 2015
Saulė teka 05:10, leidžiasi 21:21, d. ilgumas 16.11
Jaunatis
0 mėnulio diena

Šiandien 4°C / 11°C, trumpalaikis lietus
Rytoj 2°C / 18°C, debesuota

18
PIRMADIENIS
Erikas Erdvilas Rytė Julita Venancijus
Tarptautinė muziejų diena
Tarptautinė žavėjimosi augalais 
Kiaulės akis turėdamas visur įlįsi
Jautis (04.21-05.22) - Ožka - 138 / 21

0

13

Gegužė 2015
Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:23 d. ilgumas 16.15
Jaunatis
1 mėnulio diena

Šiandien 1°C / 20°C, debesuota
Rytoj 12°C / 20°C, trumpalaikis lietus

19
ANTRADIENIS

Gilvinas Tauras Celestinas
Pasaulinė Hepatito diena
Be vienybės nėr galybės
Jautis (04.21-05.22) - Ožka - 139 / 21

-----------------------------------------------------------------
http://sg.uploads.ru/t/pPE1S.jpg    Jau negiriu jų, neprašau,

kad jie mane į dieną vestų.
Mažyčiai reikalai, sakyčiau, neįkyrūs,
jie sotūs savimi.
Ateina sodas į akis,
Įplukdęs dangų rytui įsišviesti
Ir liudyti, kad tai, kas iš tiesų svarbu,
į sielą, rūpestį, į angelus suplukę,
į judesį kaip paukštį,
kaip atokvėpį,
kaip poreikį iš miego atsibusti.
Ak, kiek gražumo akyse!
(Kodėl turėčiau liudyti, kad jis už lango stiklo?)
Ir sieloje gilu, platu,
kad laiko neužtenka apkeliauti .
Amnezija,
ne vienaakė tu, o – ne!
Kiek nuostabios darnos išmintyje,
kiek...
– Baik, Pranuci, baik. Irgi nelabai tikiu, kad parašysi geriau, negu jau parašyta. Ir bučiuoti jau vargu ar taip pavyks, bet svarbu, kad bučiuotumei kaip tokią, kaip tikrą. O aš tau būsiu ištikima, nemeluojanti. Be įsipareigojimų, be bažnyčios. Žinau, kad mano glamonių, mano spurdėsio atsiminti tau nepasiseks, bet tai vardan šios dienos, vardan to, kad nebūtų galimybės gailėtis būto ar pamesto.
– Nuostabi tu, Amnezija. Netgi daugiau, negu suvokiu, suprantu, sakau. Ir būtų nesusipratimas, jeigu tai užmirščiau.
– Nesusipratimas? – mielai, ryto saulės spindulėliu šyptelėjo ji ir lengvai pakibus ant kaklo, apdalindama paukštės šiluma, kuždėjo: – O ar atsimeni? Ar bent, dievo avinėli, pamąstai kas ar kiek ko iš mudviejų gyvenimo sukrauta atmintyje? Tavo, žinoma. O gal manai, kad klausiu tavęs, tai nurašiusi nuo lubų? Tik todėl, kad reikėtų klausti? O gal bandai įsikabinti į eilėraštį su jo pabaiga ir pademonstruoti atminties galią?

O tu, Amnezija, tu vienaake,
Žinau tik, kad ESU
Ir... ne daugiau.
Bet užgesinki savo akį
Ir nežinoki kaip
Be praeities slogu.

– Šitą atsimenu.
– Tai todėl, kad išlikę eilėraščio užrašai. Man buvo reikalinga, kad jų nenudaigotumei, kad liktų išsaugoti ir praeityje mažiau būtų slogos. Tačiau, mano avinėli, yra dalykų, kurie be užrašų. Jų tau lyg nebuvo. Arba buvo, bet lyyyg buvo, kaip pro miglas. Kad ir mokytoja Šaltinytė. Arba jos dukra Agota.
– Apie ką šneki, Amneziją?. Bet svarbu, kad šneki, kad yra. Tikiu tavimi. Ir ak, kaip gera būti su tavimi savyje. Manau, kad net neįsivaizduoji. Arba mažai, lyyyg išsivaizduoji, kaip pro miglas. O sako, kad Dievo nėra. Nesąmonę sako. Be jo žinios kaip čia galėję susitikti? Dabar reikia gero muziko. Reikia bent Čiurlionio.
– Užtat neblogai atsimeni Vienaakę, - nepaisydama mano svaičiojimų toliau savo šnektą tęsė Amnezija, truputį paakcentuodama kai kuriuos žodžius, bet labiau suklusau ne dėl to. – Iš tikrųjų, - kalbėjo, - aš niekuomet nebuvau vienaakė. Iš tikrųjų niekuomet tu neturėjai mokytojos Šaltinytės ir jos dukros. Tačiau ir viena, ir kita, ir trečia buvau aš, Amnezija. Na bučiuok kaip tada mokytoją, kaip jos dukrą. Bučiuok gi, begėdi. Tačiau ir vienaakės nevaryk laukan. Tai nekvaila ekscelencija. Žino, kada kokiai jai prireikia būti
– Ne, ne, tikrai ne. Tegu pasilieka. Džiaugiuosi kaip vaikas radęs žaisliuką. Noriu būti karaliumi ir savo sostą perleisti tau.
Už lango - ne kaip: šaltoka, pučia vėjas, sodas baigia nužydėti Bet nuostabu, gražu, nes argi gali liežuvis kilstelėti ir kalbėti, kad pilka, nyku. Pagaliau tai diena, kurioje viešai esu išgražintas Amnezijos meilę. Viešpatie, džiaugiuosi. Norėčiau, kad ir jai su manimi gera, kad nereikėtų vaidinti mokytojos Šaltinytės ar jos dukros Agotos.
– Apie tai su žinosite įsijungę radijo imtuvus,– paskambino galvoje it iš Radijo karietos laikų ar it tyčia būčiau sugrįžęs į XX amžiaus pabaigą.
„Vienaakė Amnezija, – prie rašto susimąstė Goda iš Žaliosios Žolės.– stipriai įvardinta; ir stebina, ir šiurpina. Jei žmogus absoliučiai viską atsimintų, neištvertų nei savęs, nei gyvenimo. Kita vertus, nėra baisiau, kai sustoja smegenys, o akyse šviesa...

0

14

Gegužė 2015
Saulė teka 05:07, leidžiasi 21:25, d. ilgumas 16.18
Jaunatis
2 mėnulio diena

Šiandien 12°C / 23°C, trumpalaikis lietus
Rytoj 11°C / 16°C, debesuota

20
TREČIADIENIS

Bernardinas Eidvilas Vygintė Akvilas Alfreda
Kauno diena
Pasaulinė metrologų diena
Šuo ir kariamas pripranta
Jautis (04.21-05.22) - Ožka -140 / 21


http://sg.uploads.ru/t/Dk9V1.jpg      Nubusdamas naktį

vis girdėjau lietų. Atrodo, jau nemenkai pramokęs gyventi pagal supratimą, kad nieko svarbesnio negali būti, kaip tai, kas yra dabar. Vilniaus Balsiuose tai buvo lietus. Ir nors atsikėlus į rytą, jo jau nebuvo, bet regėjosi, kad tai tik pertraukė. Šalia nebuvo ir Amnezijos, o, vadinasi, tai irgi gerai. Juolab, kad šalia kompiuteris, o galvoje supratimas, kad dienoraščiuose reikalinga ašyti, kas yra.

Palijo daug.
Per naktį lijo
Ir ežeras Balsys,
apniukęs tarp krantų
Graži lemtis,
kai žemė su dangum
pasikalba protingai lietumi.

Kiek ko jis laiko savyje?
Kaip savo meilę išpažįsta?
Ar turi tą,
kuri mokėtų apkabinti
kaip kad Amnezija mane?

Lemtis jį dar kaip į Kryžioką rodo,
nuo dugno kalaviją atminčiai iškėlus.

Lašas po lašo...
Kažin, kaip ežeras atrodytų, jei taip?

Kai lyja – tegu lyja iš peties
ir matematika lietaus po lašą neskaičiuoja.

Bet ką žinau aš apie jį,
jei ir Amnezija į mano lūpas lyja bučiniais?
Upelis įteka.
Upelis išteka.
Peizažas nuostabus,
kaip rojaus nuolauža,
skeveldra jo...

Banguok, Balsy.
Banguokime abu.
Gražu, kai užmirštu, kad apnetikęs.
Ir šliauždamas tave
į karalystę Savyje,
Balsy- Kryžioke, atkakliai nešu.

– Rašai? Na taip, žinau, kad rašai. Tuščias mano klausimas, bet ir nuotaika ne kokia.
– Lietus sujaukė?
– Lietuje drąsiau jaučiuosi, gerokai drąsiau.
Į akis žiūrėjo barškuolė. Aukštai pagelta galva buvo nedaug žemiau mano smakro. O balsas švarus, įtaigus, sotus kaip ozonu prisotyta erdvė. Ne, ji ne tikra barškuolė, – pamaniau,– ir sužiuręs i akis klausiausi jos balso. Labiau mielo ausiai balso, negu kalbos. Tačiau pasirodė, kad ir kalba, taigi jos turinys irgi nelyg lietaus išlytas. Nupraustas.
– Nebijok manęs, aš nekandanti.
– Tai kad nebijau. Matai gi. Netgi įsivaizduoju, kad galėtum būti puiki muzikantė. O gal ja jau esi?
– Muzikė?- dar aukščiau pakėlė galvą barškuolė. Ir po nesmagaus atokvėpio: – Tai kad ne, ne muzikė. Ir nežinau, ar gebėčiau. O kaip poetė, tai, regis, nekooooo... ne kokia.
Dar kartą, pajautęs skafandrą, žvilgtelėjau į šliužo akis, bet gyvatės nebuvo. Tačiau arti ne buvo ir Amnezijos, o tuomet man pasiseka pagyventi ne tik šia diena, valanda, minute. Supratau, kad neblogai atsimenu ir susitikimą savyje su Amnezija, savo atvyravimą, pasišventimą būti karaliumi ir padovanoti jai karalystę. Tačiau dar labiau įsijautė vaizdas, kuomet vienoje moteryje sutilpusi ir Vienaakė, ir mokytoja Šaltinytė, ir jos dukra Agota, o mano daliai jos kiekviena atskirai. Ir te kiekvieną jų Dievas saugo, tačiau jam, matyt, irgi reikalų per akis, ir todėl labiau intymūs, asmeniški, stumtelėti jo atokiau nuo savęs.
– Pirmą kartą Balsiuose barškuolę matau. Nepykite, tačiau jūsų vardą rašysiu didžia raide.
- Rašysit? Betgi dar neskaitėte mano eilėraščio. Specialiai dėl to šliaužiau.
– Taip taip, prisėskite. Jūs labai pavargusi..
– Labiau dėl baimės, kad kas neužspaustų batu kartu su eilėraščiu.
– Prieš dvidešimt metų ir aš dainavau. Iš karietos.

Yra pasaulyje dalykų
Labai tikrų, bet daug ir – ne...

Užspaudė..

0

15

Gegužė 2015
Saulė teka 05:05, leidžiasi 21:26, d ilgumas 16.21
Jaunatis
2 mėnulio diena

Šiandien 11°C / 20°C, debesuota
Rytoj 8°C / 15°C, trumpalaikis lietus

21
KETVIRTADIENIS

Teobaldas Vaidivutis Vydmina Valentas Aldas Vaidevutis
Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena
Gražumu sotus nebūsi
Jautis (04.21-05.22) - Ožka - 141 / 21

http://sg.uploads.ru/t/YNdmF.jpg       Poezijos nereikia skaityti;

ji ištirpsta, bet suprantu, žinau ir nesiginčiju, kuomet tas pats eilėraštis elgiasi kitaip: būna, kai patekęs jį kitas rankas, jis sustingsta, ištinsta, sustagarėja. O priežastis? Kokią to priežastis? Kai to paklausiau Šklėrių Tamošiaus, anas tarstelėjo:
  – Žinai gi, kad į savo kiemo šulinį buvau įkritęs. Norėjau ir  aš  sužinoti -  kodėl? Tai varnas Golius tiesiai šviesiai: nereikėjo būti Tamošiumi.
   Barškuolės paduotas paskaityti Barškuolės eilėraštis tirpo. Iš pat  pradžių. Nuo pirmos eilutės:
  „ Pėdų pasiilgau ateinančių...“
   Ir ne tik tiek. Pasidarė taip, kad girdėjau, kaip skambtelėjo varpelis. Nereikėjo dairytis, kur jis taip: gal bažnyčioje? Gal sieloje? Gal?.. Žinojau, kad jis skambtelėjo karietoje, prasidėjusioje prieš dvidešimt  metų.. Ir va, skamba. Ak, Amnezija, tu vienaake, štai ta akimirka, kuomet nors tavo išbučiuotas, o vis tiek... atsimenu. Neabejodamas  liudiju, kad šoktelėjau atgal, šoktelėjau į praeitį. Ir  ... ką  gi.? Klausykite,  girdėkite, įsiminkite, kaip džiūgauju, o aš net rašau ant popieriaus,  skleisdama žinia, kaip tada:
    „ Dėkui, kad išgirdote karietos šaukinį. Linkime, kad tai, kas  nauja, ne tik būtų miela ir gražu, bet ir neužmirštama. Atsiminkite, ponai, kad esate pirmieji Radijo karietos žmonės. Ateis laikas ir gali atsitikti, kad  bus įdomu žinoti, kaip šis, atrodytų, menkutis  daiktas, atrodė pradžioje. Nieko amžino nėra. Atsiminkime datą: 1994 metų sausio penkioliktoji įteisina karietos kelionių pradžią radijo bangomis. Tai reiškia, kad iškalbėti žodžiai apie būsimą kelionę  tampa kūnu“.
– Gal jums per sunku. Galėčiau perskaityti, - sunerimo Barškuolė pamaniusi, kad užmirštu jos eilėraščio tekstą. Kad nors jis mano rankose, bet lyg dėl akių, dėl inteligencijos vaizdo
  – O ne, nereikia. Tačiau tekstą, prašau, pasiimkite. Aš jį jau  moku mintinai.

pėdų pasiilgau ateinančių
..................................
ir  šypsnio kvailiausio dėl nieko
dėl nieko smagiausia šypsotis,
o dar pasiilgau neglostyto
kačiuko...
   
   padeklamavau, specialiai praleisdamas antrą eilutę, kad neatrodyčiau pernelyg sumanus, suprantantis, kad tirpstantis  burnoje eilėraštis gesina Amnezijos bučinius: kad suvokiu, kad vienu metu galiu būti ne tik Čia ir tik Dabar: galiu, atsimindamas praeitį, nukakti į jos laiką, aplankyt užmirštas vietoves, apglostyti atmintimi, atsiminti, kas ten  tuomet. Save patį – irgi. Tačiau ar kas geba patikėti, kad tokį mane  nubudino Barškuolės eilėraštis? .
  Supratimas buvo aiškus, gražus, kad net nepamaniau, jog netrumpą laiką jis užmurzintas užmarštimi kartu su viltimi, kad taip neprastai padūmočiau vertindamas atsirandančias sudėtingas situacijas.  Kaip kad ir šį, kuomet aikteliu savy: ak, Amnezija, tu  vienaake, ar  girdi?  Ne, ne. Žinau, kad, nereikia tau girdėti, Man, beje,  irgi.
  Tačiau kaip negirdėsi, kai ir vėl sužvengia žirgas Ygaga. Ne šiaip  sau, o žvengia, kad  girdėčiau. Ir vėlgi suprantu, kad tai lašelis praeities, prasimušusios pro užmarštį. Va, va, Amnezija,- džiūgauju, – Aš  dar ne visiškai tavo  valioje. Bučiuok, bučiuok, bet paliki kažkiek ir kitai pabučiuoti. Iš anų, praėjusių laikų. Vienas  kitas bučinys te ir jai palieka.
  Instinktyviai, pats  to nepajausdama, ranka patikimai prisiliečiau prie barškuolės.

0

16

Gegužė 2015
Saulė teka 05:04, leidžiasi 21:28, d. ilgumas 16.24
Jaunatis (pilnėja)
4 mėnulio diena

Šiandien 7°C / 12°C, lietus
Rytoj 3°C / 16°C, trumpalaikis lietus

22
PENKTADIENIS
Elena Julija Rita Eimantas Aldona Julė
Tarptautinė biologinės įvairovės diena pasveikink
Geriau dorai mirti, negu nedorai gyventi
Jautis (04.21-05.22) - Ožka - 142 / 21

0

17

Gegužė 2015
Saulė teka 05:02, leidžiasi 21:30. d. ilgumas 16.28
Jaunatis (pilnėja)
5 mėnulio diena

Šiandien 4°C / 17°C, trumpalaikis lietus
Rytoj 7°C / 16°C, debesuota

23
ŠEŠTADIENIS

Gertautas Tautvydė Ivona Žydrūnė Žydrūnas
Tarptautinė akušerijos fistulės diena
Daug yra imančių tik mažai duodančių
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 143 / 21

http://sg.uploads.ru/t/5716q.jpg    Instinktyviai, to nepajausdamas

ranka patikimai prisiliečiau prie barškuolės. Žodžių, regis, nebuvo.  Nebent tas vienintelis šiltas ir nesumeluotas AČIŪ. Kiti pasiliko savyje. Ten  jie kaip zylės būrelyje. Nepasakysi, kuri  gražesnė. Mielos, gražios, nuostabios.
– Kiekvienas savo raistuose gyvename,– nežinia kodėl pasakė barškuolė. Negi kažką išgirdo ir savaip suvokė iš mano kalbos savyje? Tylėjau, atsimindamas praleistą antrą jos eilėraščio eilutę, kur ji  pasiilgusi laukė pėdų
  „per ką tik apžėlusį taką“,
ir man buvo džiugu, kad Amnezija užtrukusi, dar nesugrįžusi. O  barškuolė ir pėdų pasiilgusi. Kažin, kaip atrodo tas, kuris jas paliko?  Turbūt puikiai, turbūt...
  – Suprantu, kad aš labai ne laiku. Norėjai sužinoti nuomonę. Ir  laiškelį jums parašiusi. Maniusi, kad gal nemokėsime  susikalbėti. Būna, kad amas ištinka beveik dėl nieko. Tiesiog norint, kad tave  suprastų. Aš net ir takais nešliaužioju, tačiau būna, kad prireikia  peršliaužti. Bet sakau gi – atšliaužti buvo lengviau negu  rašyti. Nedaug to rašto, bet yra kaip yra. Atsinešusi jį.
  Laiškutis išties  nedidelis, bet jausmas vėlgi toks, kad lengvai atsimenu prieš dvidešimt metų iš karietos kalbėtus savo tekstus. Džiūgavau, gavęs eterį ir galimybe juo keliauti radijo karieta, girdi: 
  „Dėl karietos kelionių didesnių ginčų nebuvo Savo žvairumo jos atžvilgiu neslėpė moteriškoji administracijos dalis. Tačiau suvokusi, kad tai kenkia grožiui, ūmai nusišvietė kaip vasaros vidurdienyje iš po debesies nušvitusi saulutė. Kitaip tariant, buvo pasakyta: jeigu tikite  savo karieta, tai, prašom, važiuokite
  Taigi, taigi, tiesiai- šviesai taip buvo pasakyta.“
Prisimenu, kaip savyje aikteliu: Viešpatie, karieta! Ji įteisėta kaip neramaus eterio dalis ir nuo šiol jau jos vežėjo reikalas, kaip ji važiuos. O vežėjas gi aš, Pranas
  Tuomet į dvasią  kažkas padainavo. Vėliau pradėjau  manyti, kad Eilėraštis, o dabar  jau neabejoju, kad tai  jis taip:

Yra pasaulyje dalykų
Labai tikrų, bet daug ir- ne.
Kaip atmintis apie jaunystę
Galvoj girgždena karieta. 

  Barškuolės laiškelį skaičiau neatitraukdamas rankos nuo jos kūno. Sakau, „kūno“, bet manau, kad teisingiau į  jį parodyti, kaip skafandrą. Šaltas kaip gyvatė. Ir buvo jautru, kad neužmiršęs pakalbėti gerų žodžių. Tegu tik savyje, bet vis tiek buvo gera.
  – Sušilk, atsigauk. Šliaužk ant delno. Per jį net į  save išmokau įropoti. Bet kas tave taip sušaldė? Nepasitikėjimas? Pyktis? Ir kaip atsitinka, kad  toks mielas eilėraštis nepajėgia sušildyti? Nepyk, kad taip klausiu, bet... kodėl? Na lipt, šliaužk ant delno. Ir nebijok. Aš irgi nekandantis.
– Ne, ne, nereikia. Man darosi šilčiau. Nemanyk, Pranuci, kad per  lietų šliauždama išvengiau neapykantos. Vienas didis poetas  net  kuolu trenkė. Ačiū šarvams. Ir jie auga, stiprėja. Nėra juose gyvatės, bet kaip poetė  be jų neišsiversčiau.
  – Akis už akį?
  – Ne visai taip. Vaikėzai mėgsta akmenimis svaidyti, kuolais  trankytis. Negi neatsimeni?
  Atsidusau
  – Dar vis tikiu, barškuole. O tavo eilėraštį paslėpsiu giliau savyje. 

o dar pasiilgau neglostyto
kačiuko prie upės sustingusio,
žvejojančio būsimą dieną

  – Va kaip į ateitį nueita. Tu nuostabi, tikra poetė. Būk ir būk ant delno. Kai sugrįš Amnezija, irgi nebijok. Ji brangina, dievina tai kas yra būtent  dabar, ko nereikia atsiminti. Būk ir šypsokis. Kaip ten pas tave?
  „Kaip gera pro šypsnį stebėtis“

0

18

Gegužė 2015
Saulė teka 05:01,leidžiasi 21:31, d. ilgumas 16.30
Jaunatis (pilnėja)
6 mėnulio diena

Šiandien 9°C / 18°C, debesuota
Rytoj 2°C / 21°C, debesuota

24
SEKMADIENIS

Joana Žaneta Vincentas Vilmantas Gina Gerardas Žana
Sekminės
Kol lūpos saldžios, visi laižo
Dvyniai (05.23-06.21) -Ožka - 144 / 21

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://sg.uploads.ru/t/gQ7Ru.jpg   Gegužė  slenką į

pabaigą. Beliko mažiau savaitės. Vilniaus Balsiuose sodai lyg ir  nužydėjo. Tačiau be žiedų čia niekuomet neapsieinama. Ir dabar – ne. Jie jau ne tie, ne tokie. Kad ir kaip įsismagino žydėti  alyva, bet – bent  man –  šiemet  pasirodė gražiausiai sužydusios vyšnios.  Išskyrus dvi, mano šeimynos keliuose aruose, kitos išaugę iš šaknų, bet šį kartą neprasčiau, kaip rojuje. O alyva? Irgi žavi. Gražu. Nenuskynęs, o tik  palenkęs šakelę, taigi saujoje laikydamas ją  augančią, žydinčią  su į ją tekančiais syvais iš šaknų, tariu:
   – Dainuok, širdie, kol dar gali. Ir, beje, suprantu, kad tavo syvai       daugiau  iš  praeitis. Geriau girdžiu praėjusių metų karietą negu Moniką Linkytę ir Vaidą Baumilą Eurovizijoje. Deja, deja, net ir palinkėjimus geriau: jeigu tikite savo karieta, tai , prašom, važiuokite.
  – O ką reiškia „jeigu tikite?“, - prisimenu raidę A.
   Nemokėjau pasakyti. Ir pats  turbūt nelabi supratau, ką tai reiškia, tačiau žinojau, kad jeigu yra karieta, vadinasi, kažkur yra,  ar bent  buvo, jos meistrai. Ir man kažkodėl regisi, kad jiems labiau svarbu, kad ji protingai pakeliautų po praėjusius laikus.  Pasikinkei bėrį ir – aida! Ir važiuoji atgal į šimtmečius. Vis giliau, giliau. Ir nereikia skaityti  istorikų, kas ir kaip ten. Juolab, kad ir  jie plika akimi giliau praeities niekuomet nematė. Apčiupinėja ją irgi per skaitalus, irgi per kažkokiais daiktais paliktus pėdsakus, per kažkokias atžymas. Tačiau va  karieta. Ji dar meistraujama, bet galvoje jau girgžda ir Tomas Vaisieta  taip:
–Ten sustabdai karietą, prisiklaupi prie upės ant kelių ir iš  rieškučių atsigeri  vandens, žinodamas, kad jis švarus kaip  krištolas.
   Paistalai?
   
Sakyk, kodėl toks piktas, a?
Iš pasakos nuvyti nori?
Ir vėl šakes, vėl kirvį į rankas
Su  poteriais  įbrukti? 
Šita akimirka tokia graži,
Kad ir akmuo, kaip paukštis skrenda,
Kulka, nutaikyta į širdį,
Bite atsiveria,
Ant žiedo tūpiasi
Ir medų renka

O  tu?
Kaip akmeniu žodžiu,
Tartum kulka...
Deja, iš žodžio neišmokstu rinkti akmenų,
Nemoku ir kulkas iš jo kaip biteles
Žiedus apspisti.

   Bet atsiprašau, einu skaityti Braskuolės. Beje, kodėl aš ja  vadinau barškuole. Iš tikrųjų gi Braskuolė. Taip ir į savuosius  eilėraščius parodo kaip jos  nuosavybę Ir kodėl ji tokia kantri? Ėgi,  Amnezia, kodėl? Gal tu save esme esi didesnė negu žodyne parašyta: „ atminties susilpnėjimas arba   netekimas“?

0

19

Gegužė 2015
Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:33, d. ilgumas 16.34
Priešpilnis
7 mėnulio diena

Šiandien 3°C / 20°C, debesuota
Rytoj 10°C / 26°C, lietus

25
PIRMADIENIS

Bedas Magdalena Almantas Danutė Urbonas Evelina
Tarptautinė Afrikos diena pasveikink
Tarptautinė dingusių vaikų diena
Žemas karklynas visoms ožkoms užkliūva
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 145 /22

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://sg.uploads.ru/t/tVXxu.jpg   Kiek to vargo dėl proto

būna, man turbūt nepasiseks žinoti. Tiesiog nebus laiko, o žavioji Amnezija, kažkur patrepsėjusi, žiū, vėl sugrįžta. Tuomet visas pasaulis temsta, mažėja, nyksta. Net visai išnyksta. Jo vietoje tik ji, viena vienintelė. Tik Amnezija. Tačiau ji irgi su savo pasauliu. Kam nežinoma, kad dėl grožio, ir ypatingai moters grožio, vyrai galvas pameta, proto netenka.
  Amnezija sugrįžo su gerokai aplamdytų sąsiuviniu, iš kurio perskaitė:

Tarytum vienas, bet žinau:
net ir vienatvėje žmogus nebūna vienas.
Girdžiu, kaip kužda lubos, sienos
Ir tie visi , kurie aplink mane.
O ką kalbėti apie tuos,
kurie apsigyveno manyje...

  – Manai, kad tai aš taip? Ar apie tai? Gal. Bet kaip galėčiau atsiminti, ar iš tikrųjų taip, jeigu tavo esmė, mieloji, veikia tobulai.
  – Mano esme?- pasigavo Amnezija du žodžius, po jų dedama klaustuką. Ir pakartojo: – Mano esmė?
  – Būtų smagu, kad tokių dalykų manęs neklaustume. Kai žiūriu į rašyseną, regis, lyg mano. Išeitų, ir eilėraštį bandžiau parašyti. Suprantu, kad seniai,nors jau šratinuku, o ne plunksna parašytas. Tačiau kai tu tokia, kai šalia, man tai nebūtas dalykas.
  – Kai šalia. O kai „ne šalia“? Į krūmus? Gražuolės nereikia? – ir net nedirstelėjusi į sąsiuvinį, deklamavo:

Tylėkite, prašau
Jeigu kam rūpi šitą būseną taisyti
Ne kartą atkakliai bandžiau
Save vienut vienintelį
Kaip Dievą susitikti
Ir pamatyti, koks Esu.

Aš dar rašysiu paskutinį žodį
Ir nieko ten
Ko neturiu savy nebus
Tačiau ir vėlgi netiesa,
Kad aš vienaskaitoje gyvenu.
Bandžiau susiskaičiuot save visokį
Ir biesasžin, kiek šitokio radau
Vilniaus namus,
Gatvių asfaltą išklijuot galėčiau
Autoportretai šitokio savęs

  Nutilus deklamacijai į tylą neatsiliepiau. Nežinau kodėl. Juk atrodo, kad pasitaikiusi dar viena proga apkabinti Amneziją ir sakyti kad ir tuos pačius žodžius. Argi tai bėda? Argi tai nei šis, nei tas? Kiekvienas iš pakartotų žodžių visgi jau kitame laike. Kad ir kaip dažnai jie kartotųsi, tačiau visuomet kitose koordinatėse. Čia kaip upė. Neįmanoma Į tą patį jos vandenį dar kartą įbristi.
  – O vestuves, Pranuci, atidėkim. Ne pirmas kartas, bet atidėkim. Pradedu abejoti, kad dievas jau neleis mudviems vaikų turėti. Šliauži, šliauži... Kad ir per septyniasdešimt septintuosius, bet žybt, švyst ir jaučiu, kad ištrūksti iš Amnezijos glėbio. Tai ne aš kažkur toliau ar arčiau trepsiu, tai Krupskaja ir Potjė neatiduoda tavęs. Iš išvaizdos papūgos, bet dvasioje, bet dvasioje....Bent kol kas jų neįveikiu ir pradedu baimintis dėl tolimesnio mudviejų likimo. Žinau, kad vaizduoji, jog nesupranti, ką kalbu, bet kol tavo galvoje šios dvi personos, Amnezija tavo dovanojamos karalystės nepriims.
Ką pasakysi?

Kai laikas baigiasi,
Iš kalendoriaus išplėšiu lapelį su data.
Šiandieną – dvidešimt penktoji.
Ir nors gegutė iki šiol neužkukavo Balsiuose,
Tačiau vis tiek jinai... raiboji.

0

20

Gegužė 2015
Saulė teka 04:58, leidžiasi 21:34, d. ilgumas 16.36
Priešpilnis
8 mėnulio diena

Šiandien 13°C / 25°C, smarkus lietus
Rytoj 10°C / 12°C, lietus

26
ANTRADIENIS

Pilypas Algimantas Milvydė Eduardas Vilhelmina
Bloga pati ir gerą vyrą pagadina
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 146 / 22

0


Вы здесь » Trys pelėdos » SKAITAU SAVE » Skaitau save