Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » SKAITAU SAVE » Skaitau save


Skaitau save

Сообщений 21 страница 30 из 105

21

Gegužė 2015
Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:36, d. ilgumas 16.39
Priešpilnis
9 mėnulio diena

Šiandien 10°C / 10°C, smarkus lietus
Rytoj 8°C / 16°C, debesuota

27
TREČIADIENIS

Augustinas Genadijus Virgaudas Žymantė Brunonas Leonora
Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
Nebūk piktas - greit pasensi
Dvyniai (05.23-06.21) - - Ožka - 147 / 22

-------------------------------------------------------------

http://sg.uploads.ru/t/DsjKT.jpg        Lietus. Vilniaus Balsiuose

lietus. Neatrodė, kad reikia jo laukti. Praėjusi diena graži. Saulutė irgi pasirodydavo. Ir galima buvo tikėtis išgirsti kukuojančią gegutę. Neatsisakau jos išgirsti ir šiandien. Juo labiau, kad iš Palėpės departamento pro pietinį langą toli, Lietuvos pakraštėlyje, kur dzūkų šiliniai su Kabelių ir Marcinkonių parapijomis šviečiasi lopinėlis dangaus. Diena netrumpa: 16 val. 39 min. Taigi laiko netrūksta ir lietui palyti, ir saulei pašviesti.
   O aš?
Aš irgi apniukęs, bet pakraštėlyje savęs jaučiu supratimą, kad pasirinkimas rašyti „ Skaitau save“ gelbsti iš bėdų. Suprantu, kad toks „skaitymas“ praplečia atsiminimų rėmus, pagyvina juose vykstančius procesus, viralui paskaninti įmeta žiupsnelį druskos, leidžia išsilaikyti budresniu ir neskubėti surūgti. Toks skaitymas, sakyčiau, mielai imasi paieškų išmėtyto savęs po Visur. Iš tiesų, tai aš taip: „išmėtyto savęs po Visur“. Akivaizdu, kad dar vakar nebuvau taip šliaužiantis, kaip šiandien. Dar vakar nemokėjau ir nedrįsau kalbėti aukštomis frazėmis. Šiandien jau moku, o man pačiam smagu patikėti, kad per tiek metų nieko nedariau, o tik trupinau save. Kitaip tariant: gyveni, vadinasi, trupini savo AŠ. Trupini ir mėtai. Ir todėl ar verta bandyti surinkti save iš tokios sėjos ? Ir vis tik palaimintas būk, Pranuci, prie „Skaitau save.“ Šitaip skaitydamas surandu bent kažkiek savęs. Ir ne tik. Tave, Iksai – irgi. Pagaliau, tai netrukdo šliaužti ir per nūdieną. Nesmagu tik, kad šio reikalo svarba menkiau suvoktas. Galbūt todėl, kad nesinori, jog skaudančiam senatve dar labiau skaudėtų. Patogiau palikti šį laiką su jame nykstančia Lietuva. Antai, girdžiu, kaip Vytautas Landsbergis prie Dainų Dainos sako, kad, girdi, jeigu išliktume kad ir vieno milijono tauta, vis tiek būsime. Todėl, girdi, džiaukimės.
   – Tai va kokios tokelės, - atsidustu išeidamas iš pamąstymų peizažo. – Tačiau taip apie save, šliaužiantį. Ne tik fizine prasme. Dvasine, deja, taip pat. Ir ten ne kažin kas.
   – O taip. Pas mane irgi panašiai: ne kažin kas,– girdžiu Amneziją.
   – Švinta, Amnezija. Antai, pietų dangus jau gerokai nubaltęs, prablaivėjęs. O ten...
   – O ten, po dangumi, Čepkelių raistai, ten Kabelių ir Marcinkonių parapijos
   – Ne tik. Kai anuomet dainavome su Vidiniu, tai iki Liškiavos, Merkinės. Su Druskininkų miestu. Su Ratnyčia.
   – Ir tai prisimeni? – nustebo Amnezija,– bet kam klausti, jeigu girdžiu.  – ir jau valandėlę ramiai, be emocijų: – Neįveiksiu aš jų, ogi anė kaip. Netikėjau, kad taip galėtų būti, tačiau kai mylimo žmogaus galvoje įsitaiso papūgos, vargas ir Amnezijai, - pakalbėjo jinai. Netrukus vėl sublizgino akimis į mano akis, krestelėjo išdidžią galvą, taip subanguodama stora, nusileidusia žemiau juosmens kasa ir, sugavusi ją rankomis, taip: – Pakarsiu abu. Užsmaugiu. Kad ir šita kasa. Taip ir pasakyk nevyniodamas žodžių į vatą. Girdi?
   Man turbūt nebuvo leista bent pasamprotauti pakars ar nepakars Amnezija mano galvoje apsigyvenusius Nadeždą Krupskają ir Eženą Potjė, taigi dvi papūgas, tačiau tiesa, kad net myluojamas Amnezijos man pasisekdavo jas prisiminti. Ir įvairiai. Kartais taip it iš užrašų skaityčiau save.

„Girdėdamas jas, dvi papūgėles, ilgą laiką tylėjau, vis laukiau, kad atsitiks blogiau ir tokį jų kalbėjimąsi išgirs artimesni tolimesni man žmonės. Savijauta nemaloni, nes gerai žinoma, kad senatvė protui pateikia nemalonių siurprizų. Aš irgi negebėjau atsikratyti minties, kad išgirstos papūgėlės – Dieve gink! – žada ligoninę. Apsieita be jos, tačiau jaučiau, kad mano gyvenimas įsilieja į trečio brolio gyvenimą, kuomet du jo broliai protingi, o jis... Tiesa, pasakos jam dažniausiai linki daug sėkmės, tačiau man su savo senatve tenka pasilikti realiame žmonių gyvenime. „Ak, papūgėlės, nutilkite“– daugkart prašiau jas, bet jos yra tikros ir įkalbinėjimams nepasidavė. Pagaliau atėjo tas laikas, kuomet ryžtuosi nesikratyti jų ir gyventi kaip duota Dievo – kaip gyvenu su raidėmis A ir B, su šuneliu Kandžiumi, varnu Goliu, su Vidiniu, su Šventąja, su visais, kurie kažkieno valia pasiųsti į mano gyvenimą. Tiesa, abi papūgėlės kol kas viešumoje nepasirodo – tegirdžiu jas, regis, vienas ir net jų gožį suvokiu, aplenkdamas akių regėjimą. Keista, ar– ne?“
   
   Dabar jau ne, nekeista. Dabar paprasta, kasdieniška, įprasta. O keista tai, kad Nadežda Krupskaja ir Eženas Potjė užsilieka galvoje nenugalėti. Per juos atsimenu dalykus, kurie taip siutina Amneziją. Tikiuosi, kad ir šiandieną pasveikins su pasauline išsėtinės sklerozės diena.

0

22

Gegužė 2015
Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:37, d. ilgumas 16.42
Priešpilnis (pilnėja)
10 mėnulio diena

Šiandien 9°C / 17°C, debesuota
Rytoj 5°C / 19°C, debesuota

28
KETVIRTADIENIS

Justas Jogirdas Rima Augustinas
Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena
Kad ir šuns būdoj, kad tik savoj
Dvyniai (05.23-06.21)  - Ožka - 148 / 22

--------------------------------------

http://sg.uploads.ru/t/IDrVE.jpg   Po pusdienio jau ir

valanda, ir kita, o lietus nesiliauja. Gražus laikas pamąstymams. Štai jau ir į prieblandą įslenka, į sutemą. Tai irgi paskata pamąstymams, tačiau, matyt, jiems reikalinga kažkokia dozė, porcija vienatvės. Į save rodau atsargiai, mintimis, nes šalia Amnezija. Žvalgytis po pašales nebetenka. Man ji miela ir kitkuo - atkakli, užsispyrusi, bet tai netrukdo jai būti jaukiai ir paslaugiai. Sakyčiau, ir teisingai. Plykstelėjusį pyktį greitai malšina ir vėl kaip saulutė iš po debesies, kad plikas akis reikia pridengti akinių stiklais.
– Nemanyk, Pranuci, kad man reikalinga nuodėmė. O kad supykstu, tai ką darysi? Ir Dievas supykęs išvarė Ievą ir Adomą iš Edeno sodo. Kažin, ar reikėjo dėl obuoliuko taip elgtis. O aš štai papūgų negabu išprašyti. Neatiduoda jos man tavęs. Suprask, neatiduoda.
– Kažin, ar dėl obuoliuko? Bet jeigu ir obuoliukas, o ne kitas vaisius – kad ir apelsinas – tai ypatingas obuoliukas.
– Dievas vis dėlto yra Dievas. Maža raide tik netikeliai jo vardą taria. O papūgos? Iš kur jos jėgų gauna? Iš kur? – rūpėjo žinoti Amnezijai. – Negi iš „Internacionalo“?
„ Ji žino daugiau, negu galiu suprasti,– pamaniau, - ir turbūt daugiausia būtent apie papūgas.“
Amnezija nelaukė mano atsakymų. Mąstė pati ir taip, kad nereikėjo abejoti jos protu. O kad ji pati juo abejoja, galbūt, galbūt, bet tai garbė jai. O kai toks protas derinyje su mielu grožiu, tai ir lietuje šypsosi dangus. Ir lietuje, ūkanose neužmiršti, kad Šiauliai yra Saulės miestas.
– Galima būtų apie tai negalvoti, bet papūgų vardai irgi neprasti. Ne iš piršto išlaužti. Nadežda Krupskaja. Eženas Potjė. Panašu, kad toks reiškinys turi informaciją, kurios nežinome? Kaip manai?
– Ai, norėčiau būti papūga. Nesvarbu kuri - Nadežda ar Potjė. Dėl tavęs. Kad tau būčiau įdomus, kaip jos, - pasakiau kas pasitaikė ant liežuvio, bet pasirodė, kad Amnezijai tai tiko, o netrukus ir man patiko. Amnezija irgi panoro būti papūga, tačiau ne bet kuri, o Nadežda.
– Gerai, Nadežda, –nesiginčijau būti Potjė ir uždainavau:
Pirmyn, vergai, nužemintieji,
Išalkusi minia, pirmyn!
– O tiesą sakant, nejaučiu laisvės. Nors kiek beatsimenu, vis supančiotos, pririštos.
– Kiek beatsimeni? Ir aš taip - kiek beatsimenu,– atsiliepė Nadežda ir pasakojo, kaip atgavę laisvę: – Bet šitam senukui kažkas galvoje pasimaišė. Tik žagt - atkirpo tavo raištį. Dar sykį žagt – atkirpo mano... Esą, skriskit, papūgėlės! Laisvos! O kur? Kai nežinai kur skristi, netoli nuskrisi.
– Taigi, taigi! Kai žinai, kas tik per sprindį, toli nenuskrisi.
„Pirmyn , vergai, nužemintieji...
– Jau giedojai. Ir apie išalkusią minią taip pat.– sudraudė Nadežda ir vėl sugrįžo prisiminiti: – Betgi mes laisvos papūgos. O kiek nedaug pastangų reikėjo iki mūsų laisvės! Priėjo senukas, čirkšt - nukirpo, čirkšt dar kartą – ir abi laisvos.
Kas buvo niekas, taps viskuo.–
laikiausi įsikibęs himno, tačiau neapleisdamas ir pašnekesio su Nadežda:–
– O kas jis, kuris čirkšt, žagt?
–- Kas besužinos, kas jis, jei neįsiminėme (ar nenugirdome) jo pavardės. Net vardo. Kaip netoli per daug metų iki laisvės būta! Tereikėjo ateiti jam ir čirkšt – žagt, čirkšt – žagt. Tačiau dabar liūdna pagalvojus, kad lankytojai, mokėję pinigus, nepamatys nei tavęs, nei manęs. Niekam iki tol nerūpėjo, ar mes pririštos nepririštos, bet lankytojų akims godžios buvome. Sakyk, ar reikalinga tokia laisvė, kai atėję žmonės negalės pasidžiaugti mumis? Negalės, nes ten jau mūsų nėra.
– O taip, Nadežda, ten mūsų jau nėra, - liudijau jos žodžiais apie naują papūgų lemtį. Jaučiau, kad šitaip ilgiau užtrukti neverta, bet norėjosi, kad sugrįžimas atgal į save, į Amneziją ir Pranucį, būtų prašmatnesnis. Atsargiai sugavęs jos rankas, prisitraukiau arčiau ir taip:
– Nadežda Konstantinovna, jūs labai miela. Patikėkite, kad ta žinojau ir anksčiau, nebūdamas papūga.Tai, beje, garai žino ir jus labai gerbianti mokytoja Šaltinytė. Tikiuosi, kad neatsakysite jai perduoti geriausius palinkėjimus ir širdies dovanėlę. Jos niekuomet neužmirštu. Netgi būdamas šalia Amnezijos. Patikėkite, kad būnant su ja NEUŽMIRŠTI labai nepaprasta.
– O taip, labai nepaprasta, - žinojo Nadežda Konstantinovna.
– O dovana kukli ir tiesiai iš lūpų į lūpas.
Priimk bažnyčią iš manęs.
Vis tiek įkelti poterių nemoku.
Ant kelių klauptis – ne.
Nuo jų ant kojų atsistoti
taip pat, deja.
Tik širdį išskalauju žiupsneliu tavęs
Manydamas, kad ši tiesa
Jai tinka, kol dar plaka
Kreivoja raidės popieriaus skiaute,
išmokusios giedot inter –
nacionalą.
Atsiliepė:
Imu bažnyčią iš tavęs.
Tegu širdies altoriuje šventa ugnis negęsta.
Nesmilk atodūsiais,
Geriau joje sudek
Ir nebandyk gesint savęs
kol dega.

Gegužė 2015
Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:37, d. ilgumas 16.42
Priešpilnis (pilnėja)
10 mėnulio diena

Šiandien 9°C / 17°C, debesuota
Rytoj 5°C / 19°C, debesuota

28
KETVIRTADIENIS
Justas Jogirdas Rima Augustinas
Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena
Kad ir šuns būdoj, kad tik savoj
Dvyniai (05.23-06.21)  - Ožka - 148 / 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prisimenu

kai vidur lauko tu,
neišlaki, padribusi kaip moteris
pilvu gimdyvės.
Aš nežinojau, kaip tave
auginti aukštą kaip miške
šukuoti debesiui,
paremti dangui.

Pušele,  rūta,
į bažnyčią atėjau.
Išėjo laukas į šaknis, žalioji.
Kas be manęs dar atsimins
kad tu, lauko pušie,
šituo mišku siūbuoji,
jo motina esi

Kur tik žiūri
po visą mano kraštą
geneliai kala pušeles,
bažnyčios skamba.

0

23

Gegužė 2015
Saulė teka 04:54, leidžiasi 21:39,  d. ilgumas 16.45
Priešpilnis (pilnėja)
11 mėnulio diena

Šiandien 5°C / 19°C, debesuota
Rytoj 7°C / 22°C, trumpalaikis lietus

29
PENKTADIENIS

Teodozija Algedas Erdvilė Magdalena Magdė
Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena
Europinė kaimynų diena
Nacionalinė vyrų diena
Ir šventieji puodus sudaužo
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka -149 / 22

0

24

Gegužė 2015
Saulė teka 04:53, leidžiasi 21:40, d.ilgumas 16.47
Priešpilnis (pilnėja)
12 mėnulio diena

Šiandien 6°C / 22°C, trumpalaikis lietus
Rytoj 8°C / 16°C, debesuota su pragiedruliais

30
ŠEŠTADIENIS

Ferdinandas Joana Žaneta Vyliaudas Jomilė Žana
Gražumu sotus nebūsi
Dvyniai (05.23-06.21)  -Ožka -150 / 22

0

25

Gegužė 2015
Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41,  d. ilgumas 16.49
Priešpilnis (pilnėja)
13 mėnulio diena

Šiandien 10°C / 18°C, debesuota
Rytoj 6°C / 23°C, mažai debesuota

31
SEKMADIENIS

Petronėlė Gintautas Rimvilė Angelė Petrė Nojus
Pasaulinė diena be tabako
Pasaulinė šviesiaplaukių diena
Iš adatos kirvio nepasidirbsi
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 151 / 22
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2015-05-31 08:28PranasPranas 
Taip, atsiminti būtų ko,
jeigu ne ji, Amnezija. O elgsena iki šiol  nesuvokta. Būna, kai tyli, net  nepakuždėjusi išeina, palikusi mane laisvą  ir net atmintį, kurioje jos iš vis nėra. Tuomet net neturi galimybės padėkoti jai už  tokią paslaugą. Tačiau šit valandėlė,  kuomet sugrįžusi irgi tyli, kaip šešėlis. Atsitinka taip, kad nežinau, jog kurį laiką paliktas be  jos. Kur  vaikščiojo? Kur  buvo?  Ne, apie  tai nešnekama.  Nes ir  poreikio nėra paklausti. Priežasties nėra. Išnykus..
  ... O šiandien  jau gegužės  paskutinioji Ankstyvas rytas Vilniaus  Balsiuose  išsišvietė  be  saulės, bet šit jau žeria  spindulius  į šiaurinį Pastriekės departamento langą. Šviesk,  aukštoji, šviesk. Tačiau nelinksmai pagalvoju, kad  šitų metų  gegužės  mėnesį  gegutės pakukavimu  neišgirdau. Pavasarį  pragyvenau  be  gegutės. Ir tai ne Amnezijos nuopelnas, kad gal neatsimenu.. Kaip ir  ne jos  nuopelnas, kad  atsivertęs raštus, skaitau save... 
(...)
– Kūdikiui net vardas neparinktas. Argi šitaip laukiama? – papriekaištavo Šventoji
  Nebuvo smagu išgirsti Šventosios priekaištą, tačiau ji buvo teisi. Paprastai naujagimis ateina į žmonių pasaulį, surasdamas jam parinktą vardą. Nesvarbu, kad jis dar nepašventintas, nepraėjęs per bažnyčias, kad  spėlionėse, bet dar būnat kūdikiui motinos įsčiose, jis jau pašaukiamas parinktu vardu.
– Girdėjot, kaip drožė? - paklausė Vidinis. –„ Nemokame net laukti.“
– Nekurti.
– Galėjo anksčiau pasakyti, - burbtelėjo Vaidinimas.
– Gėdykis! – sudraudžiau.
– Tą ir darau. Esu lietuvis. Visi kalti, tik aš - ne.
Tačiau šį kartą atsitiko taip, kad lyg susitarę susėdome priešpriešiais išrinkti laukiamam naujagimiui vardą. Valanda. Kita. Vardų daug, tačiau ana, kuris mums atrodytų priimtinas, ogi niekaip neužkimba.
– Tfu! Priekaištaujame, kad Šventoji negeba pagimdyti, o mes net vardo naujagimiui nesurandame. Žinotų ji kaip čia derimės, iš tuščio į kiaurą pilstydami, kažin kaip jai atrodytume? Gal sumanytų visai negimdyti. Tfu! Negerbiu pats savęs. Bet judviejų taip pat, - pradėjo pykti Vaidinimas.
– O jeigu taip? - nesiblaškydamas pakrutėjo Vidinis, - O jeigu jo vardas Tada, kai BUVAU?
Nepasitenkinimo savimi klegesys nutilo. Instinktyviai pajutome, kad Vidiniui pagaliau pasisekė prasmingai prisiliesti prie laukiamo naujagimio vardo. O kad vardas nepanašus į esamus ir net sutvertas neįprastai, tai argi bėda? Kiek galima rūgauti senais laikais, nieko naujesnio neįnešant į lietuvišką vardyną?
– Jau pamaniau, kad neįveiksim, bet, ačiū die, dabar matau šviesą tunelio gale, - apsidžiaugiau.
– Kodėl tunelio gale? Tai iš tikrųjų vardas, kokio mums reikia. Tunelis sėkmingai pravažiuotas. Neškim vardą Šventajai. Te greičiau gimdo.
Rašyti komentarą
2015-05-29 22:52

0

26

Birželis 2015
Saulė teka 04:51,  leidžiasi 21:43, d. ilgumas 16.52
Pilnatis
14 mėnulio diena

Šiandien 7°C / 23°C, giedra
Rytoj 12°C / 24°C, debesuota

1
PIRMADIENIS

Justinas Jogaila Galindė Konradas Juvencijus
Tarptautinė vaikų gynimo diena
Vasaros pradžia
Geriau sirgti, negu mirti
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 152 / 23

– Alio! Alio, - girdžiu

2015-06-01 11:33
šaukimą pavargusiu iki užkimimo balsu, o jam nutilus lyg  verkšlenant:– Pavargau šaukti. Jau nemanau, kad tą raganą įveiktume.
– Betgi mes jį girdime. Kaip čia taip? Ryšys viena kryptimi?
– Negirdi jis mūsų, Nadežda, negirdi. Visos mano meistrystės baigia išsekti. Neišmanau, kokias būdais galėčiau prišaukti.
– Eženai, neužsimirškime: esame atkaklūs. O šitas senukas mums laisvę  dovanojo Prisimink: čirkšt – nukirpo virvę, čirkšt dar kartą. Vėl nukirpo. Ir papūgėlės laisvos. Pagaliau, ne kieno, o jo galvoje įsitaisėme. Gal pasirinkimas ne geriausias, bet yra taip. Ir taip ne pirmi metai. Iki šiol glaudžiamės jo galvoje.
  – Suprantu, Nadežda, suprantu. Betgi negirdi jis, -  atsiliepia Eženas. Ir vėl išgirstu šaukiantį: – Alio! Alio! Dzieduli, išgirsk. Tai prakeiktoji Amnezija neleidžia tau mus girdėti. Alio! Alio!..
Va, turbūt todėl ir gegutės negirdėjau,- pagalvojau dar nespėjęs atsiminti, kad šitokias balsais kalba Nadežda, Nadia, Nadiuša. Ir Eženas, žinoma. Tik jis vienas taip. Taigi papūgos....

  Pirmyn, vergai nužemintieji...

„ Bet kaip čia taip? - pamąsčiau mirksnį, miglotai  suvokdamas ką girdžiu ir, pašokęs ant kojų, atsiliepiu:– Girdžiu, Nadežda. Netgi labai neblogai. Ir tave, Eženai. jau net supykti spėjau, kodėl tu, mielas anarchiste, mielą Amneziją ragana vadini. Tačiau gal klystu? Bet jeigu ir klystu, vis tiek nubusk,  Eženai. Įsivaizduok, kaip jaustumeisi, jeigu Nadeždą Konstantinovną taip ar panašiai pavadinčiau.
  Girdėjimas nuščiuvo, nutilo. Jaučiau, kaip galvoje kažkur  sukluso papūgos, bet tai truko neilgai. Anarchistas garsiai persižegnojo Tėvu, Sūnumi ir Šventąja Dvasia ir:
  – Dar vienas sprogimas. Tai jau panašu į rytų Ukrainą. Tačiau, Dievas,  Nadežda, vis tik yra.  Mes vėl  girdime  dziedulį. Ačiū  tau, aukščiausias, - neužmiršo padėkoti Eženas Potjė. Buvo džiugus, laimingas, balsas budrus, primenantis gegutę:– Alio, alio, dzieduli! Tave irgi  girdime. O kad tu dėl tokios  bjauraties jaudiniesi, tai suprantu, kad  ne šiaip sau. Apsėdo ji tave,  užkerėjo, išprievartavo. Ragana gi. Sena. Nuo Kristaus laikų. Netgi senesnė. Galėtumei paklausti savo  bičiulio Senekos.
  Seneka? Aš gi ir Senekos negirdžiu, - vėl krust galvoje, –      Užmiršęs, kad yra ar buvo. –  Persižegnojau kaip Vilniaus katedroje prie arkivyskupo Audriaus Juozo Bačkio: – Iš tiesų, Viešpatie, tu  esi. O Bačkis? Galėtų ir nebūti, bet argi gaila?
  – Yra, yra. Ir Bačkis yra, – atsiliepė Amnezija. Buvo dar gražesnė. Kelionė, kad ji atėjusi iš tolimesnių laikų negu Kristus, jos grožiui nepakenkė. Nenupeiks jos ir Eženas Potjė,  bet buvo pastabu, kad ir Amnezija susirūpino ir savo nerimo neslėpė. O man taip:
    – Va, Pranuci. Ir vėl papūgos prasimušė į atmintį. Vėl skylė. Jau ne pirmas kartas. Ir kada tai baigsis? Kada aš būsiu tikra, kad tu , Pranuci, nuo atminties užlopytas aklinai. Kaip akmeniu užmūrytas. Nieks neprieis. Gal plyšelis, gal skylutė. Tačiau ar galima manyti, kad dramblys praeitų pro adatos skylutę?
  – Dzieduli, nepaisyk jos. Pasistenk atsipeikėti, atsikratyti ja, o tuomet ir pats žinosi, kad pro skylutę visa žmonija,. Drambliai taip pat  – budrus  buvo Eženas Potjė 
– Betgi ne pro adatos, – šyptelėjo Nadežda Konstatinovna

0

27

Birželis 2015
Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:44, d.ilgumas 16.54
Pilnatis
14 mėnulio diena

Šiandien 11°C / 25°C, debesuota
Rytoj 12°C / 26°C, debesuota su pragiedruliais

2
ANTRADIENIS

Erazmas Marcelinas Ąžuolas Auksė Eugenijus
Darbininkės rankelės juodos, bet širdelė balta
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka -153 / 23

0

28

Birželis 2015
Saulė
teka 04:48
leidžiasi 21:46
ilgumas 16.58
Pilnatis
Pilnatis
17 mėnulio diena

Šiandien 10°C / 17°C, mažai debesuota
Rytoj 5°C / 19°C, debesuota

4
KETVIRTADIENIS
Pranciškus Dausprungas Deimena Kornelijus Vincentas Vincė Vincenta
pasveikink

Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena
Devintinės pasveikink

Pienuotas lūpas visi laižo, kruvinų - niekas

Dvyniai (05.23-06.21)
Dvyniai

Ožka
Ožka

155 / 23

0

29

Birželis 2015
Saulė teka 04:47, leidžiasi 21:48, d. ilgumas 17.01
Pilnatis
18 mėnulio diena

Šiandien 5°C / 19°C, debesuota
Rytoj 6°C / 22°C, giedra

5
PENKTADIENIS

Bonifacas Vinfridas Kantautas Kantvydė Marcė
Pasaulinė aplinkos apsaugos diena
Belojant ir šuo pailsta, ir piktas žmogus nutilsta
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 156 / 23

                                                                       

                  http://sh.uploads.ru/t/GyJsq.jpg    Atsikėlęs pajutau, kad

mano žodžių arsenale atsirado naujas – Vidina. Gan įžūlokas, iššokęs kitų priekyje, kad netyčia ėmiausi mintyse linksniuoti: Vidina, Vidinos, Vidinai, Vidiną, Vidina ,Vidinoje. Šiaip jau neprisimenu, kad linksniuodamas prisiminčiau šauksmininką. Dabar ir jo linksnyje ištariau: o Vidina!
Prasidėjusio birželio laikas buvo ankstyvas, dar prieš saulės patekėjimą. Dažnai nepaisau jo. Nubundu, atsimerkiu ir nesižvalgau į laikrodžius valandų. Savimi jaučiu, kad reikia lipti iš guolio ir bent savo gyvenime netingėti paviešėti atmerktomis akimis. Popiergalyje ant stalo eilėraščio eilutėmis surikiuotas tekstas, bet žinojau, kad nenusisekęs, atėjęs be įkvėpimo. Jo nebuvo ir dabar. Žodis „ Vidina“ man atrodė svetimas, nežinia kodėl ir kieno įmestas į mano žodyną. Pabandžiau jį nutildyti skaitydamas prasto eilėraščio tekstą, pažymėta birželio 2 d. data.

Gal laikas žvilgterėjo į akis.
Vėl rytas.
Vėl einu į dieną.
Lyg paprasta, suprantama,
Lyg nežinia kiek kartų savimi patirta.
Net ginčas traukias į šalį,
Kad paprastiems dalykams neeikvotum laiko.
Tačiau šis rytas jau ne pirmas toks,
Kai juo negreitai išeinu į dieną.
Ir būna, kad po metų daug,
Vėl grįžta pas mane
Ir vėl susėdam, kaip tada,
Jis vis toks pats,
O aš jau kitas.
Tačiau iš jo neišgirstu,
Kad liudytų mane kitokį.
Naivu?
Dar kaip naivu!
Tačiau nepatikėti irgi nevalia –
Nemoka Rytas būti kitame laike,
Nemoka savyje kartotis.
Ir ką sakyti jam
Jeigu kaip nuotrauka?
Anoji irgi metų neskaičiuoja.
Ką kur kokį surado kažkada,
Tokį ir laiko

Žodis VIDINA atslūgo. Lyg užmiršau jį ir neatrodė, kad galėtų patrukdyti, tačiau toliau tekste sekė tiesiogine kalba parašyta eilutė, būtent;

– Pasveikink Ąžuolą vardo dienos proga.

Dabar perskaitęs pamąstau, kad kažkam labai prireikę šitą pasveikinimą priminti man. Ne į tekstą juk jis. Visai ne, bet tekste jis įrašytas savo ranka, o toliau ir atsiliepta:
Betgi šliaužiu. Matai.
Lig jo prišliaužti nesuspėsiu.

Ant delno, bet...
Gegutė irgi man nepakukavo.
Tokie jau metai, Ryte aukštas –.
Nė vieno, kas iš vakar ateitų
O ką regiu,
Atėję pirmą kartą...

Ir Vidina? - pagalvoju, dar vis negebėdamas prisiminto savo bičiulio Vidinio. Tačiau nuo naujai atsiradusio žodžio pabėgti nepasisekė. O ir dvasioje pasidarė gražus , prasmingas, reikalingas. Galbūt ir Lietuva kažkada kažkam taip, kaip dabar man Vidina.

0

30

Birželis 2015
Saulė  teka 04:46, leidžiasi 21:49 d. ilgumas 17.03
Pilnatis
19 mėnulio diena

Šiandien 9°C / 21°C, giedra
Rytoj 9°C / 22°C, trumpalaikis lietus

6
ŠEŠTADIENIS

Bogumilas Klaudijus Norbertas Tauras Mėta Paulina
Rusų kalbos diena
Atradęs siūlą, rasi ir kamuolį.
Dvyniai (05.23-06.21) - Ožka - 157 / 23

0


Вы здесь » Trys pelėdos » SKAITAU SAVE » Skaitau save