Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI- (20011- ji) » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI (2011-ji)


SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI (2011-ji)

Сообщений 1 страница 10 из 64

1

O buvo, buvo, kai  buvau jauna...


Kokia  ramybė !  Ačiū.
Atsinešiau Vomo (Stasiaus) kažkada paskolintą švieselę. Bandysiu prie jos kažką rašyti savo tamsoje.


                                  http://s4.uploads.ru/t/cdWKN.jpg

Pra-De-Du

Žinau, ne kartą taip pasakęs:
     Pra-De-Du,
bet iki šiol tik tiek, deja, ir likę.
Ar ne todėl ir vėl grįžtu atgal į ten,
kur pirmą kartą, nuoširdžiai pamanęs,
kad būsiu dar,
kad savo žodyje gebu
kaip alpinistas kalną
įsikibti į pasaulį —
tą, buvusį,
tą, būsimą,
tą, esantį dabar...

O kaip kitaip sugrįžti prie pradžios
be pra-de-du?

Va, jau vidurdienyje iš ligoninės grįžau.
Nors, regis, ne ligotas, bet...
O! Šventas Rokai, nesupyk,
norėčiau pakelbėti atvirai
nepaisant, kad
galbūt tiktai dievai mane išgirs,
kurie ne kur kitur,
o irgi — manyje.

Mačiau ligonių daug
ir nieko — prie ligonių...
Taip tuščia, kad atrodo ir manęs,
prie jų atėjusio, per daug.

Žiūriu į Juozą (juozupuką),
jis žiūri į mane.
Ką pasakyti tau, Žmogau?
Pasekti pasaką,
kad po ligoninių sugrįžta tik sveiki
ir ne mažiau, kaip šimtą nugyvena?

pra-de-du...

Galbūt šį kartą man pavyks
apglostyti ketinimus eilėraščių kalba,
prie jų priglausti prozą
ir savimi kaip traukiniu
važiuoti, ūkti, gausti
ir nemanyti, kad galiu nebūti,
kai reikia žmogui šitaip sunkiai vežti.

...Ligonių daug,
o gydytojų — anei vieno...

Vilnius, Balsiai
2013 07 28

---------------------------------------------



http://zaliazole.lt/galleryfoto/675_3.jpg

0

2

Taip, taip, būvo buvo, kai ir aš buvau jaunas...
Atrodo, kad tokią savo jaunystę tegaliu atsiminti tik iš šios geltusios, pageltusios nuotraukos. Yra kita, kur sėdžiu pas tėtę ant kelių. Tai  Vilniaus laikų nuotraukos, kai tėvas jau paleistas iš lenkų kalėjimo. O gal tai jau ir karo metai, kai Vilniuje vokiečiai? Bet labiau tikėtina, kad karas dar neprasidėjęs.
   Buvo, buvo, kai ir aš jaunas    http://forumupload.ru/uploads/000e/b1/ef/18-1.jpg
     Manau, kad kada nors tėvai kalbėję apie persikėlimą gyventi Vilniuje, tačiau neprisimenu, na, o kita  nuotrauka, kurioje jau ir veliau gimęs brolis Vytautas, neabejotinai yra Vilniaus ir karo metų nuotrauka. Kitoje jos pusėje parašyta:
http://forumupload.ru/uploads/000e/b1/ef/18-2.jpg Karlonai, 1943- ji

0

3

Kokia  ramybė !  Ačiū.
Atsinešiau Vomo (Stasiaus) kažkada paskolintą švieselę. Bandysiu prie jos kažką rašyti savo tamsoje.


                                  http://s4.uploads.ru/t/cdWKN.jpg

Pra-De-Du

Žinau, ne kartą taip pasakęs:
     Pra-De-Du,
bet iki šiol tik tiek, deja, ir likę.
Ar ne todėl ir vėl grįžtu atgal į ten,
kur pirmą kartą, nuoširdžiai pamanęs,
kad būsiu dar,
kad savo žodyje gebu
kaip alpinistas kalną
įsikibti į pasaulį —
tą, buvusį,
tą, būsimą,
tą, esantį dabar...

O kaip kitaip sugrįžti prie pradžios
be pra-de-du?

Va, jau vidurdienyje iš ligoninės grįžau.
Nors, regis, ne ligotas, bet...
O! Šventas Rokai, nesupyk,
norėčiau pakelbėti atvirai
nepaisant, kad
galbūt tiktai dievai mane išgirs,
kurie ne kur kitur,
o irgi — manyje.

Mačiau ligonių daug
ir nieko — prie ligonių...
Taip tuščia, kad atrodo ir manęs,
prie jų atėjusio, per daug.

Žiūriu į Juozą (juozupuką),
jis žiūri į mane.
Ką pasakyti tau, Žmogau?
Pasekti pasaką,
kad po ligoninių sugrįžta tik sveiki
ir ne mažiau, kaip šimtą nugyvena?

pra-de-du...

Galbūt šį kartą man pavyks
apglostyti ketinimus eilėraščių kalba,
prie jų priglausti prozą
ir savimi kaip traukiniu
važiuoti, ūkti, gausti
ir nemanyti, kad galiu nebūti,
kai reikia žmogui šitaip sunkiai vežti.

...Ligonių daug,
o gydytojų — anei vieno...

Vilnius, Balsiai
2013 07 28

0

4

Peleda <pranas.peleda@gmail.com>
05:23 (prieš 2 minutes)

skirta Asta
Labas visiems.
Nesimiegojo, tai  va pasikėliau 4 val,  o po valandos  šit atsakau  į  klausimą. Taigi, Midas  nuteistas 3 metams kalėjimo. Regisi, kad Alytuje  bus kalinamas, bent  kol  kas  jis, atrodo, ten. Šią žinią glėjau  pasiųsti  jau ketvirtadienį, bet... et, pagalvojau,  tokios žinios  nesenta.
  O šiaip  pas mus lyg  ir tas  pats.  Bet ne, ne... Yra  dar vienas blogumas. Marytė iš  miško pareina ne su  pilnu savo kašikėliu. Baigias dygimas grybų. Kitų, išskyrus voveraites, jau ir  dabar nesuranda. Tai  va. Aš po truputį sukasinėju daržą, bet irgi neskubu. Norėtųsi, kad tokiu arimu būtų apkasti ir lapai, bet anieji dar stipriai įsikibę į medžius. Dienos šiltos, iki 25, naktys irgit nešaltos.
  Šiadiena  jau  pas  mus šeštadienis, rugsėjo 10 d. Tikiuosi, kad pas  jus taip  pat.
  Būkite laimingi ir drūti.

0

5

Pranas

Pranas 

Dėkoju Poetų kalvėms

Dar vakar savo bičiuliui lyg ir skundžiausi, kad, girdi, mano tekstus neretai perpus ir vienodomis teisėmis užpildo proza ir poezija, todėl, girdi, negaliu jų priskirti nei vienam, nei kitam žanrui ir tenka tenkintis Šiukšlių Dėžės paslaugomis. O šiandien girdžiu, kaip tokį apsireiškimą, mano galva, labai vaizdingai įvardijo Poetų kalvės – būtent,  Proezija. Lig šiol neteko girdėti  Dabar tai vis lyg savaime girdžiu, vis smagu. Ir, žinoma,  dėkoju  Poetų kalvėms už taip  sutvertą  žodį. Mano  kalboje šis  žodis jau turi visus pilietybės įteisinimo dokumentus. Ir taip: tegyvuoja  Proezija!

Rašyti komentarą

2017-05-11 16:40

Pranas

Pranas 

***

Parsinešiau į dienoraštį Pakeleivio raštą, paliktą  „Ž. Žolėje“, perskaičius jam mano „ Tikėkime“.  „Rašyk`e  kūrinėlis įvardintas „ Kelionė po Savęsp“ nr.8  Dėkingas jam, kad ilgą laiką kantriai  neapleidžia. Manau, kad prasminga jo parašus surinkti į  vieną erdvę, bet nežadėkime. Taigi rašo:
Platumų ir, turbūt svarbiausia, ilgumų (ilgesio) raštą kiekvienas stabtelėjimas (pasilingavimas ar pasipurtymas karietoje) papildo, nors be konteksto ne visada galima suvesti galus. Tą jau minėjau, tai gal geriausia kai kada tiesiog perskaityti ir patylėti. Ne, vis tiek liežuvis krebžda: gal tokie ir yra viską geriausiai įprasminantys reisai: nuo šaknų, tėviškės, kartais su žmonėmis, kartais vienam savo Bažnyčioje ar Departamente, judant laiko ir minties begalybe... Gero kelio, Vidini.

Rašyti komentarą

2017-05-10 18:25

Pranas

Pranas 

***

Sode dar sugebėjau iškapstyti galingą Kaukazo slyvos  kelmą. Oho,  tai bent  šaknys! O padoriau susitvarkyti  su tekstu ir vėl nepavyko. Ir  vėl:
– Labas.
Ten, kažkokioje  trisdešimt kelintoje  eilutėje  yr  žodis „Estafetė“. Išmeskite jį. Net  nežinau, kaip  ten atsiradęs. Ir tekstas girtas, bet ką jau padarysi, kad net žmonių nesigėdina.
Va, naudojuosi jūsų gerumu (bažnyčia), nors  man  tai nebūna  smagu.
Sėkmės linkiu, MacteAnimo. Šilumos taip pat.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2 patiko

2017-05-10 07:23

Pranas

Pranas 

***

Vėl rytas su gaidžių giedojimu. Daug jų esu matęs, bet tokių  dar – ne. Giedojo iš interneto.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2017-05-09 09:36

Pranas

Pranas 

Dienorašti, dar suspėk...

Dienorašti, dar  suspėk pabūti rimtas – kaip  gyvenimas, kaip kūrinys.
Šnekorius 
Labas, Pranai. Vakar pakavojo tavo pažįstamą Valentiną Gustainytę. Paskutinius keletą metų ji gyveno Šakiuose, tad net ir Griškabūdiečiai sužinojom apie šią netektį tik tada kai jau palaidojo čia Griškabūdyje, greta Valentino.
Pranas 
Na va, Jonai, kaip viskas greitai mūsų gyvenimuose nyksta. Neliūdėkim.  Tai niekam  nepadėtų. Te saugo ją Anapilio valdovai.

Rašyti komentarą

2017-05-07 05:46

Pranas

Pranas 

***

Tiek išbuvus, ne sarmata  ir nebūti. Tačiau tokiam  iškeliavimui  reikalinga karieta.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

1 patiko

2017-04-27 20:33

Pranas

Pranas 

***

Aš įgrisau  karietai,  karieta -  man,  abu su ja - visiems. Ir vis dėlto tai nieko nekeičia. Išskyrus tai, kad rytoj kompiuterį persinešiu į sodą.

Rašyti komentarą

2017-04-22 14:25

Pranas

Pranas 

***

Kai viename  tekste ir proza, ir poezija (kaip ją suprantu), tenka  prisiminti  šiukšliadėžę. Nors paprastai savo  kūrinių ten nemėtau. Naikindamas renkuosi ugnį.

Rašyti komentarą

2017-04-19 16:00

Pranas

Pranas 

***

Gerai, kad ir šventės  praeina.

Rašyti komentarą

2017-04-16 09:00

Pranas

Pranas 

Dėkoju, kad esate

Sveikinu su Velykomis. Būkite sveiki, drūti, kaip šiandien naktį  iškritęs Vilniuje sniegas ir laimingi, margi, įdomūs.
Dėkoju, kad esate.

Skaityti komentarus (7)

Rašyti komentarą

0

6

Pranas

Pranas 

***

Ot ir pasilikau kaip asilas, nugaišęs tarp dviejų kupetų šieno, taip  ir nesumąstęs, ką pirmiau pasveikinti su  gimtadieniu  -  ar literatūrinę pažibą „Rašyk“, ar  prezidentę D. Grybauskaitę.

Skaityti komentarus (4)

Rašyti komentarą

2017-03-16 01:41

Pranas

Pranas 

Radinys

Radau namuose 1500 taškų. Mano namai gan nesaugūs. Pro juos praeina  visokios reputacijos  publika. Todėl prašau, paskubėkite  pasiimti, kas juos palikę. Jokios  garantijos, kad  jų kas  nors  „nepasisavins“, deja, negaliu  teikti. Kitus netgi  pažįstu, bet  jie  ginasi, kad aš  klystu, kad tai – ne jie.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

2017-03-01 05:48

Pranas

Pranas 

***

Čia nemažai rašykų  mirusių tikrąja šių žodžių  prasme, bet kai skaitai jų kūrybą, pasidžiaugi, kad jie čia yra. Net  atsimeni kai  kuriuos  neišpildytus įsipareigojimus. O ir į save pasižiūri kitaip, netgi skaitant tokių autorių kūrybos komentarus.

Rašyti komentarą

4 patiko

2017-02-10 08:15

Pranas

Pranas 

***

Vakar palydėjau Vacį Reimerį. Iš rašytojų  sąjungos  namų.  Į  Antakalnį. Kas ten ir kaip jį sutiks, jau nežinau. Bet gal kunigas ką žino.

Rašyti komentarą

2017-02-06 08:27

Pranas

Pranas 

***

Galbūt  bandysiu rašyti. Galbūt kelis žodžius iki užstojant naktelei  sumegsiu. Dabar dar neįsišvietęs rytas.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2017-01-30 08:05

Pranas

Pranas 

***

Atsiverčia  pirmoji diena iš mano asmeniškų 79- jų. Na, ir gobšus  esu. Pats stebiuosi.  Vis  negana, negana. Paaukosiu gerą dalį  jos kelionei iš  Naujininkų į Balsius ir  atgal. Nešalta. Truputį  žemiau 0.

Rašyti komentarą

2017-01-29 03:24

Pranas

Pranas 

***

Nubudau anksčiau  negu  norėjau ir  šit... egzistuoju. O  pirmieji  du  žmonės, kurių pavardes išgirdau  tariant, tai per Ruskoje Radio JAV  ir Rusijos  prezidentai Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas. Pranešta  apie  jų  pašnekesį telefonu.
Beje, šiandien , taigi  29 d. yra sekmadienis. Kaip ir mano gimtaisiais  1939 metais. Tuomet irgi sekmadienis ir pasaulis turbūt geriausiai žinojo vykstantį pilietinį karą Ispanijoje ir jo laimėtoją Fransisco Franco
Iki šiol nelabai tuo domėjausi. Tuomet irgi, kadangi anų metų 29 -oji man yra 1-ji kaip ŠIOKIO TOKIO žmogaus diena.

Rašyti komentarą

2017-01-28 18:17

Pranas

Pranas 

Sumaniau išsimaudyti pirtyje

Dar vis taikausi sugrįžti, bet nelengva tai  padaryti. Rytoj išeinu
į 79 - tuosius. Nesinori, kad koks piemuo apmyžtų. Tašiau tai ne priežastis taip sergėtis. Nesinori ir pačiam rodytis apsišlapinusiu.
Linkiu visiems sėkmės. Būkite laimingi, o aš prieš tokią kelionę dar sumaniau išsimaudyti pirtyje.

Rašyti komentarą

2017-01-01 14:01

Pranas

Pranas 

Kiekvienam po 2017 eurų...

Visiems, visiems kuo geriausių N. Metų linkiu ir atskirai kiekvienam į  kišenę po 2017 eurų  dedu.
Būkite atsargūs, kad  ilgarankiai neapšvarintų.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2016-12-14 17:49

Pranas

Pranas 

Alepas...

Niekaip neišeina iš  galvos...
Miestui apie 7000 metų.
O dabar  viršum jo lėktuvai ir miestas netgi  savo pamatų  negali  išgelbėti. Prie jų bandė prisiglausti ligoninės.  Ir jos ne tik, kad po  griuvėsiais, bet... griuvėsiai.
Manęs tai neįbaugino. Manau, kad ir nieko. Tik neapykantos  daugiau tokiems miestų nugalėtojams.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

0

7

Pranas

Pranas 

Netyčia...

Tokio žygdarbio iš savęs nesitikėjau. Netyčia perskaitęs ČakoPelėdos „Čigonę (6)“, po kelių valandų atėjau perskaityti pradžią. Seniai tiek daug buvau skaitęs. Dabar jau taikausi į antrą dalį, į “Čigonę (2)“
Smagu, kai tokie kūriniai atsiranda RAŠYK. Labai smagu

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2 patiko

2016-11-24 14:10

Pranas

Pranas 

***

Mmmm, pamečiau  vieną  dieną.  Atsikėliau  be 23 - iosios.

Rašyti komentarą

2016-11-22 07:45

Pranas

Pranas 

Ačiū už galimybę smagiai stebėti...

Prireikė 9 dienų, kad „Rašyk“ 100 kartų atverstų rašomo  kūrinio „Tas mano AŠ“ pradžią. Sakyčiau, tai  daug. Perskaitė, kaip spėju, gal keletas. Tačiau tai irgi nemažai, jeigu tiek. Na, o  madam de la  tantico  ačiū už tai, kad jį  man duoda galimybę smagiai  stebėti tokią  statistiką.

Rašyti komentarą

2016-11-13 11:38

Pranas

Pranas 

Prsidėjo

Taip, prasidėjo.  Taip čia rodau į „...tą mano AŠ“ Neaišku, kaip tai  atrodys ir kiek užtruks, tačiau šiokie tokie apmatai tokiam darbymečiui, sakyčiau, yra. Sumanęs prie jo ir dienoraštį  glausti, manau, kad  gal atminčiai galės padėti.
Bjaurus dalykas, kai ji tokia, kokia dabar turiu.

Rašyti komentarą

2016-09-14 20:05

Pranas

Pranas 

Džiaugiuosi, kad miręs...

Kai  matau, kaip kiti sparčiai spaudo klavišus, rašo sakinius, spausdina tekstus, kaip žuvys nardo po internetą, džiaugiuosi suvokęs, kad nors miręs, bet dar krutu.

Skaityti komentarus (4)

Rašyti komentarą

2016-09-09 17:14

Pranas

Pranas 

Iš Prano pamąstymų

Kai  ruošiausi išeiti, atrodė, kad neįmanoma. Kai dabar pagalvoju apie  sugrįžimą, atrodo, kad  neįmanoma sugrįžti. Ir čia kaip  emigracija – išėjo, išėjo, išėjo ir sugrįžo tiek, kad jau netrukus iš daugiau negu 3 milijonų Lietuvos gyventojų bepaliksią apie du. Ir Jeruzalės nereikia iššaudyti, kad būtų taip, kaip yra. Gal ir gerai. Prasideda imigracija. Labiau pasistengus turbūt  galima būtų valstybei  turėti  5- 6 milijonus, (o gal ir daugiau) žmonių.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2016-07-05 13:08

Pranas

Pranas 

Valio arba...

Išgirdau, kad nemenka dalis, gal apie 10 prc. buvusių moksleivių,  neišlaikė lietuvių kalbos egzamino. Kam gal liūdna, o man – ne, nes žinau, kad  nemenka jų dalis ateis čia būti kritikais, kur lietuvių kalbos mokėjimas  nereikalingas. Taigi valiooooooo arba мфдшщщщщщщщ...

Skaityti komentarus (29)

Rašyti komentarą

4 patiko

2016-06-04 21:41

Pranas

Pranas 

***

Kai jau beveik nebeturi ką prarasti, nesunku imtis neįmanomų dalykų.
Neišeina iš galvos Prano muliažo reginys.

Skaityti komentarus (12)

Rašyti komentarą

2016-05-29 15:45

Pranas

Pranas 

Viešpaties keliai nežinomi.

Prano reikalus (skolas taip pat) „ Rašyk“ erdvėje šiandieną t. y. 2016 m. gegužės mėn. 29 d. skubos tvarka perėmiau aš, taigi Vidinis. Džiaugtis dėl to  nerekomenduoju, o nusiminti juolab. Viešpaties keliai nežinomi.

Rašyti komentarą

2016-05-02 11:16

Pranas

Pranas 

Pasiilgau ąžuolų ir Kryžiuočių...

Palikęs čigonų taborą rytoj - į Balsius, prie kastuvo. Stebėsiu, kaip  ten  atrodanti „Būti ar nebūti“. Pasiilgau ažuolų ir Kryžiuočių (Balsių) ežero.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

0

8

Pranas

Pranas 

Būti ar nebūti (2)

Per šį kelių dienų laiką nieko įsidėmėtino neatsitiko. Kartais atėjęs  pažioplinėju, dar parašiau Kom Potui gimtadienio progą pasveikinimą, o suradęs klimb. žinutę, perskaičiau jos patikinimą, kad, girdi.
Jūsų publikuota kūryba neišnyks, net jeigu ir visai nebeužsuktumėt
Tokia  padėtis mane tenkina ir todėl „Būti ar nebūti“ man  jau reiškia  daugiau natūralią senio savijautą, negu susikoncentravimą į ryžtingą  veiksmą.
O daugiausia būnu facebook, bet ten  jau ne bet su kuo... Dažniau gal  su žvirbliais, tačiau labiausiai mano gerbiamo ten dar nesutikęs.

Skaityti komentarus (5)

Rašyti komentarą

3 patiko

2016-04-20 23:38

Pranas

Pranas 

Būti ar nebūti

Jeigu  protas  susilpnės, tai tikriausiai, kad  sugrįšiu, jeigu –  ne, tai  toks  varijantas mažai įtiketinas. Dėl tokio nežinojimo dabar priverstas pasakyti  IKI. Kūrinių  persikėlimas irgi, deja, nepadeda  vienareikšmiškam apsisprendimui.

Skaityti komentarus (6)

Rašyti komentarą

1 patiko

2016-04-20 14:30

Pranas

Pranas 

Pamąstymui

Ar priekaištaudami poezijai pagalvojam, kiek jos slaugų skaičiuje
yra daltonikų? Manau, kad tai ne itin svarbu: tegu kapstosi, kaip moka, kaip lemties duota, tačiau manu, kad šie žmonės neturėtų vertinti poeziją kaip jos kritikai, nes jausmų audiniuose spalvų kur kas daugiau, negu jų reikia, orientuojantis saugiai pereiti gatvę. Deja, tai nepagydoma, o ir pats  daltonikas dažnai nežino, nesuvokia, kad  jo regėjimas nesugeba  teisingai  fiksuoti kūrinio spalvų gamas.
  Tai ką daryti?
  Nieko. Tačiau stebėti šį reiškinį  įdomu. Pastebiu, kad tie daltonikai, kurie žino ar numano savo ligą (tarkim – ydą) labiau bijosi viešumos. Net ir tic- tac. Parašęs 1 ar 2 neretai  kaip kiškis  sprunka  į  krūmus lyg jį  vytųsi  medžiotojo skalikai.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2 patiko

2016-04-18 00:15

Pranas

Pranas 

Labas vakaras

Per nemenką savo buvimo laiką čia jau komentarų susilaukta nemažai. Ir visokiausių. Tačiau vakar vėlokai atsirado vienas, kuris atėjo kitu  keliu.  Man jis smagus, todėl  perrašau į dienoraštį:
  Pamačiusi, kad Jūs paminėjote mirtį, aš vėl pabandžiau patikrinti.  Ir vėl man gavosi, kad Jums liko 8 metai. Aš niekam nesakau apie savo „šamanišką“ (labai retai tik kritišku atveju) veikla.
  Ką gi, ačiū. 
  Tai  gerokia daugiau, negu  paprogrozavo Aleksandras.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

3 patiko

2016-04-13 08:53

Pranas

Pranas 

***

Jau turiu ir kitą pasaulį.
Ten, po užmerktų  akių  vokais ,  aš  jau  gyvenu. Ir  prašau nerodyti kaip į beprotį. Tačiau jeigu ir rodote,  vis tiek gyvenu.

Rašyti komentarą

2016-04-10 11:33

Pranas

Pranas 

*****

Bijausi vakarykščios dienos. Perdaug pripliurpiau. Panašiai kaip  Aleksandras. Net ir tuo laiku, kai galima buvo ramiai patylėti.
Bet argi pirmas kartas taip?

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

8 patiko

2016-04-06 08:22

Pranas

Pranas 

Gesina laikas kibirkštį

Alsuok, širdie, alsuok. žinodama:
išeidami kasdien – atgal negrįžtame.
Ir jeigu aš dar atkakliai
Į savo atmintį skverbiuosi,
tai nereiškia:
o dieve! kaip gailiuosi,
kad išsibarstęs palikau.
Be molio – kurti,
be ugnies – jį žiesti,
kad vis dėlto – ne sutvėrėjas sau.

Gesina laikas kibirkštį,
į titnagą  paėmęs.

Ramiau, ramiau, kasdieną  vis ramiau
Prie  ąžuolo, prie  šaltinėlio, prie savęs išbūto...

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2016-03-23 12:50

Pranas

Pranas 

Gandras skrido ...

    Kai kitokiais reikalais neužsiimi, o  tik lyg savais, asmeniškais, neatrodo, kad būtina žiūrėti į kalendorių ir žinoti, kada saulė tekėjo ar leisis, tačiau įprotis neleidžia nepamatyti kaip popiežius Grigalius XIII ant man padovanoto kalendoriaus užrašo:

  Kovas 2016
Saulė teka 06:15, leidžiasi 18:37, d ilgumas 12.22
Pilnatis, 14 mėnulio diena
    23
TREČIADIENIS
Galgintas Vismantė Alfonsas Akvilė Ūla

  – Ir vis dėlto, mielas Kandžiau, vakarykščiai  teroristų išpuoliai Briuselyje primena, kad esame karo laike. Supranti? Esame karo laike.
    Kandžius žiūri pro langą ir neatrodė, kad jis mane girdi ar esu jam įdomus. Atrodo, kad ten jam įdomiai. Truputis sniego, bet saulė prasišvietė pro debesis ir tikėtina, kad greitai jo nebeliks, tačiau kol kas keletas Minus Celsijų dairosi po visus Vilniaus Naujininkus.
  – Tu negirdi manęs? Ar kažkas blogiau atsitiko? 
  – Kalbi tartum naujieną taręs. Visą laiką, dzieduli, esame karo laike. Taip, taip, visą laiką. Tiesa, aš jį labiau suvokiu šuns pajautomis, iš jo pozicijos kalbu, bet mano persiformavimas į žmogų tokiose pažiūrose ne ką pakeitė. Labai ne ką,– kalbėjo it žiovaudamas ir...ūmai, linksmai, gyvai, lyg pamatė, ko belaukęs
  –  Betgi  gandras. Žiūrėk!  Iš kur jis čia, a? Ar man akyse nesveika, a? Tikrai, tikrai, – sukruto Kandžius ir iš tiesų regiu, kai viršum Vilniaus  Naujininkų, viršum Šaltkalvių  gatvės pastatų, kone paliesdamas  spardais jų stogus skrenda gandras.
  Iš karo ar į  karą,– nelinksmai pagalvojau, – bet jeigu su Kandžiu teisūs, tai jis irgi kartu su savo skydžiu apimtas karo.
  – Dar žiema, gandre,  negi nesupranti? Žiema dar. Pagal skrandį priimki ją...

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2 patiko

2016-03-19 17:26

Pranas

Pranas 

***

Ateina laikas, kai pajunti, kad jau čia nereikalingas. Net ir sau. Ir bendrai nereikalingas, kaip kurianti potencija. Būtent dabar tokioje savijautoje esu. Na, bet dar spardaisi, užsiiminėji  saviapgaule: o gal dar tokia savijauta sumeluos, gal tik vaidenasi taip.
Ne, nesumeluos. Protas gali sumeluoti, o  ji – ne. Manau, kad gal ir sapnai iš ten.

Skaityti komentarus (11)

Rašyti komentarą

2016-03-18 08:58

Pranas

Pranas 

***

Žiūrėjau pro langą. Kaimynas jau su keturiomis (ir ramentais) kojomis. Dar rankos prisideda, kad pajudėtų, bet vis tiek jau beveik – ne... Pusmečiu už mane  vyresnis. Irgi povandeniniame laive tarnavęs... Dar vienas „jūrų vilkas“ prieš  metus „išplaukė“ negrįžtamai....
Taigi:
Ой ты, Cеверное море,
Льды и ветры за кормой.

0

9

2016-03-16 18:19

Pranas

Pranas 

*****

Sode atrodė gyvi tik senas,  bet dar vis ant sienos  tiksintis laikrodis , o šiltnamyje kažkur tingiai į žemę kapsantis vanduo. O žemė žaliai žalia. Turbūt jos rūgštumas šitaip pražydo...

Rašyti komentarą

1 patiko

2016-03-15 05:24

Pranas

Pranas 

*****

Dar viena diena įsišvietė ir  tai šiandieną  man  yra svarbiausia. Ne tik  todėl, kad aš joje.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2016-03-14 04:14

Pranas

Pranas 

Liudiju, kad jie neteisingai sako

Praėjo sekmadienis... Be šventės.
Beje, nubudęs naktyje ir dvasioje jaučiu, kad joje ne kitaip. Tamsa...  Anksčiau  pritrūkdavo miško, kad dar labiau pasiklystum be vilties išeiti.  Šiandieną ir miškas atsirado. Ir nors mačiau kaip žemai, žemai kažkur  įsišvietė saulės šviesa, tačiau  man ji jau nebuvo orientyras  išeiti
Kas  sako, kad  sapnai meluoja?
Liudiju, kad  jie neteisingai sako.

Rašyti komentarą

2016-03-13 06:53

Pranas

Pranas 

*****

Ką dabar visiems galiu pasakyti tai, LABĄ RYTĄ, ir  palinkėti žengti į dieną Gyvybės koja.
Zeit, te saugo tave pagonybės dievai. Tu to nusipelnei

Rašyti komentarą

2016-03-12 05:54

Pranas

Pranas 

Žengė gyvybei skirta koja

Kol dar yra bebalsė su Biblija, dar galima būti ir čia, tačiau nuojautos tokios, kad išeinantiems keliai atviri, o sugrįžtančių nebus. Poezijos irgi mažiau. Ji jau čia  be daug žinomiausių  Lietuvos poetų, be  jos tradicijos ...
Bet, ėgi, Kandžiau, kur tu? Ar teisingai atsimenu?
...žirgas per ietį vėl žengė gyvybei skirta koja, brolis Teodorikas išliko gyvas

Skaityti komentarus (14)

Rašyti komentarą

4 patiko

2016-03-11 07:19

Pranas

Pranas 

*****(2)

Ant  smėlio parašiau: Kandžiau, kur tu?
Beliko vienintelis, kurį sugebu atsiminti kaip draugą.
Ir vis dėlto, kam reikėję mane nubudinti, a? Kam?

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2016-03-10 13:52

Pranas

Pranas 

*****

Kažkas  beldė, žadino, kėlė, prikėlė, bet tuoj pat ir paliko.
  Kada taip? Kur aš?
  Suprantu, kad prikėlė ne vėliau kaip 1991 metais, nes rankose palikta  Henriko Latvio ir  Hermano Vartbergės „ Livonijos kronikos“, minėtais  metais  išleistos Vilniuje „ Mokslo‘  leidyklos.
  Tai tiek (turbūt), ką nuvokiu, suprantu.
  Tačiau kam  reikėję budinti, a? Kam?

Rašyti komentarą

2016-03-05 19:45

Pranas

Pranas 

***

Cogito, ergo sum (mąstau, vadinasi egzistuoju – Dekartas)

Rašyti komentarą

2016-03-05 16:49

Pranas

Pranas 

***

Taigi, šūds niekur nedingsta. Jis netgi neskęsta Bet tiek to. Užtenka.

Skaityti komentarus (15)

Rašyti komentarą

2 patiko

2016-03-05 08:29

Pranas

Pranas 

Pertvarkomas į viešnamį

Pajautose vaizdas atrodo taip, kad „Rašyk“ skubos tvarka  pertvarkomas į viešnamį.

Skaityti komentarus (14)

Rašyti komentarą

0

10

Pranas

Pranas 

Laimėk..

Ai, Viktorai, nereikia  mano pėdomis vaikščioti, bet  išėję te sugrįžta. Nors tave suprantu  ir palaikau - esi ir mokytojas.
Laimėk!

Skaityti komentarus (8)

Rašyti komentarą

7 patiko

2016-02-02 21:35

Pranas

Pranas 

***

Išėjau  į dekretines...
Sėkmės linkiu....

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

2016-02-02 20:13

Pranas

Pranas 

Motiejaus (Vakvako) darbymetis

Ačiū, Motiejuk, už šaunų darbymetų. Per pusantros minutės perskaitęs penkis mano kūrinius ir palikęs kiekvienam po įvertimą.
14\' 08
14\' 35
15\' 11
15\' 29
15\' 38
-------------
1min 30 sek
Taigi, kam toks darbymetis, Motiejuk? Kam vargsti, giedorėli pavasario  skaidriausias?

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2016-01-15 13:29

Pranas

Pranas 

Blokuoju...

Suprantu, kad atėjo metas užversti savo dienoraštį „Rašyk`e“,  nes tai, kas bent kiek rūpi, patikėti jam nesaugu, netgi pavojinga. Taigi kol kas aš  jį pats blokuoju iki nežinomos datos.

Rašyti komentarą

1 patiko

2016-01-10 21:37

Pranas

Pranas 

Smagi žinia Arba buvau Osle

O žinia  būtent tokia:
Labas vakaras, Pranai. Vakar Lietuvos ambasadoje Osle minėjome sausio 13-osios 25-ąsias metines. Ta proga manęs prašė ką nors paskaityti. Skaičiau ir prozą, ir poeziją, tame ir du kūrinius iš Jūsų knygos. Ačiū!
  Kartu tai dėkingai priminė ir mano transliacijas per garsiakalbius iš Parlamento rūmų.
Viešpatie su viešpatukais, negi  jau praėjo 25? 
Taip greitai?

Skaityti komentarus (4)

Rašyti komentarą

1 patiko

2016-01-07 10:57

Pranas

Pranas 

***

Šiandien tik  7-ji N. Metų diena, tačiau  kai kuriuos  lūkesčius ir  nusiteikimus jau bandau  perkelti  į  2017- sius.

Rašyti komentarą

2015-12-23 20:09

Pranas

Pranas 

Su Čepkeliais ir knyga

Šiandien prie kūrinio  vertintojų prisidėjo ir Rašyk‘ui nežinomas asmuo, būtent „Kabelių marti“ arba D.V.
Parašė:
  Labas vakaras. Ar nenorėtumėte kitąmet surengti savo kūrybos vakarą Kabeliuose? Būčiau viena iš skaitovų? Šiaip ar taip ruošiuosi kelis Jūsų eilėraščius išmokti atmintinai..
Atsiliepiau:
Labas. Va baravykus sapnavau. Sveiki, kad galima net nekeptus į burną dėti. Mielas man tavo pakvietimas, bet ką nors pasakyti nesiryžtu. Jau nesmagu tokiam apvytusiam net ir publikoje pabūti. Gerų švenčių linkiu. 
Dar raštelis:
Esu užkietėjus humanistė, todėl žydėjimo nuo vytimo nesistengiu kategoriškai skirti. Man tai faziniai virsmai. Žiūrėkit, kaip Jums išeis. Tai būtų kamerinis renginys, kuriame turėtų gera būti. Gegužė ar vasara - puikus tam laikas.
Po  gilius šilus  išsibarstęs  mano kraštas, išretėjęs, bet ir su Čepkeliais, ir su knyga..

Skaityti komentarus (7)

Rašyti komentarą

1 patiko

2015-12-17 05:28

Pranas

Pranas 

Paskubėjau

Regis, vakar  paskubėjau  Rašyk‘e su eilėraščiu.  Šiandien į „F“ jį  įkėliau prie P. Širvio  nuotraukos ir truputį paredagavau.  Mano  galva, pasidarė  prasmingesnis. Dabar taip:

Aukščiau savęs

Gal neliūdėk,
jei akmenėlis skambteli į sielą.
Tiek išgulėjęs nepakeltas,
kad sunku supykti dėl kelionės jo.
Gal nemokėjo jis tavęs aplenkti.
Galbūt pamanė,
kad išmoksiąs skaudantį suprasti.
Gal buvo dar kitaip.
 
Dažnai gyvenimuose lemta
kuomet, užančiuose kerštingą pyktį išnešioję,
ateiname kartu su juo
aukštiems kapams – tėvynei protėvių
giliau negu  lig žemės nusilenkti,
o akmenis paliekame aukščiau savęs.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2015-12-15 03:06

Pranas

Pranas 

Pagarbos verti Pakeleivio komentatai. Jau 11- tas...

Moderatorius (-ė): Pakeleivis
Sukurta: 2015-12-14
Ar tik nebūsiąs tuo pasiuntiniu pats karietos savininkas? Bet kas ir kuo bebūtų (visi čia vienas kitame), anas visgi akylas, ausylas ir šiaip kartais nušvintantis, nes pagaliau skyrė daugiau dėmesio departamento valytojai. Tai Mūza, be kurios dažnas tokių ir panašių palocių vienvaldis tiesiog pražūtų. Kitaip sakant, aš apie vizijų apsėstuosius ir jų antrąsias puses.

Bėga metai ir dienos, keičiasi gairės su Celsijais – kalendoriaus lapeliai… Kažkas pažįstamo iš ankščiau (tad natūraliai telpa į karietą).
Iš pradžių maniau, kad Celsijai – nuotaikos, paskui pasirodė, kad vyrai, gal kokie šulai, nurodantys bendrą aplinkos temperatūrą? Prasiveržus užuominai apie demokratiją, nevalingai pagalvojau apie rusų demokratijos tėvą Kisą Vorobjaninovą, bet karieta iš Pastriekės toliau Lietuvos sienos, jaučiu, neveža. Todėl įstringu tarp tiesiog Celsijų (įvairiai svyruojančių klaustukais).

Dzieduli, patikėk šiam angelui. > ką patikėk? Gal patikėk kuo?

Žodžiu, jau iki tol, kol nuojautose išryškėja pagrindinė pasiuntinio sugrįžimo priežastis (Tai būtent sodo namelio pertvarka į karietą (…)  Netgi ne sodo namelio, o sodo pertvarka. Net su  jo tvora), viskas ir taip aišku. Ne ta prasme, kad… o ta, kad vyksta ne kokia nors fasado renovacija, o erdvių transformacija sukaupto turinio išsaugojimo vardan. Namelis dar turi kažkokį pamatą, o karieta mobilesnė.

Pranas:
Taip,  Pakeleivi, teisus  esi, parūpo labiau  suglausti perskaitomą  prozą, aptverti dvasine erdve.  Dėl to ir  sodo namelis turėtų įgauti karietai būdingą  judrumą, dvasinę  talpą. Na, o kad  dėl to tenka patirti  akivaizdžių kūrybos nesėkmių, ką  bepadarysi. Jau polėkis  apnykęs. Kentėsiu dar, poteriausiu. O Tau labai dėkingas. Ačiū.

Rašyti komentarą

2015-12-13 15:49

Pranas

Pranas 

Mačiau Naujininkus

iš ten, kur nebuvau. Prie pat geležinkelio. Kur ir Garvežių gatvė. O, kiek daug  šiukšlynų! Ir žmonės išeina  iš ten. O šunys  murzini, murzini. Savo šunelį ėmiau ant  rankų ir nešiau kaip abrozdėlį.

0


Вы здесь » Trys pelėdos » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI- (20011- ji) » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI (2011-ji)