Trys pelėdos

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Trys pelėdos » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI- (20011- ji) » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI (2011-ji)


SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI (2011-ji)

Сообщений 21 страница 30 из 64

21

2014-09-11 16:10

Pranas

Pranas 

***

Buvau Verkių reg. parkę  grybauti, tai  vos kojas parvilkau. Kalnų kažkiek įveikiau, bet  ne tiek daug, kad galėčiau pasigirti. Suradau ir  du baravykus, bet irgi abu mano metų, nors ... sveiki. Paberžių kažkiek, o  daugiausia — netgi  nemenkai —- kazlėkų. Jauni, gražūs, kad  smagu prie tokių būti.

Skaityti komentarus (4)

Rašyti komentarą

5 patiko

2014-08-14 21:53

Pranas

Pranas 

***

Gerai būtų, kad bent dienoraštyje  galėtumei save pataisinėti,  atlikti juodraštinį  darbą. Bet  čia, deja,  neįmanoma. Kažin - kodėl? O štai, pavyzdžiui, F (facebooke), jokių problemų dėl to.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-07-27 17:53

Pranas

Pranas 

***

Bjauriausia ne tai, kad geras kūrinys vertinamas 1, bjauriausia, kad neretai taip vertinama nepasirašius. Tai, mano galva, yra esminis žmogaus kokybės ženklas.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-06-23 19:48

Pranas

Pranas 

***

Niekas  man taip greitai neįgrysta, nepabosta, kaip aš pats sau

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2014-05-02 06:41

Pranas

Pranas 

***

Kai ilgai  būni  ir  būni, o paskui liaujiesi  būti, tai netikėtai  pajunti, kad  ir  senatvėje  dar atsiranda proto.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2014-03-26 07:36

Pranas

Pranas 

*****

Ir vėl sodas lyg  vėlyvo rudens.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2014-03-01 16:44

Pranas

Pranas 

***

Kritikas visuomet post factum kaip, beje, ir post scriptum.

Rašyti komentarą

2014-02-27 08:29

Pranas

Pranas 

***

Galvoju apie daug ką, bet akivaizdu, kad apie save daugiausia. Ar tai nenatūralu? Ir dar:  apie save įvairiau galvoju, taigi platesniu spektru, negu apie bet ką iš kitų.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-02-27 08:01

Pranas

Pranas 

***

Galvoju apie daug ką, bet akivaizdu, kad apie save daugiausia? Ar tai nenatūralu? Ir dar:  apie save įvairiau  galvoju, taigi platesniu spektru, negu bet ką iš kitų.

Rašyti komentarą

2014-02-17 16:54

Pranas

Pranas 

***

Laukiu rytojaus manydamas  kad jis bus  geresnis, o  iš  tikrųjų — laukiu išsikvėpsiančio savęs.

17 ktas idėjimas

0

22

Pranas

Pranas 

***

Taigi, rytojus išaušo. Beliko  savo pažadą  vakarykštį įvykdyti, taigi pasigerti.  Yra ir proga, beja. Tik kad va  norai kažkodėl ataušta.

Rašyti komentarą

2014-02-15 22:47

Pranas

Pranas 

***

Rytoj ruošiuosi pasigerti. Sąmoningai. Ne taip,  kad „netyčia“

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-02-12 19:29

Pranas

Pranas 

***

Sugrįžo iš tremties auksaburnis. Mąstau, kad gal reikėtų užpirkti mišias. Pyktis gi  su juo, o — ne. Tai tiesiog būtų nuodėmė.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-02-12 06:55

Pranas

Pranas 

***

Sapnai  pabudino anksčiau negu norėta. Trankiausi  po Sankt Peterburgą Jie priminė ir a.a.  Stasį Patacką, su  kuriuo dirbau radijuje. Jau  senokai  miręs. Taigi, pasirodo, kad  pažįstamuos primena  net  sapnai, jeigu pats  tai nesugebi ar nenori padaryti.
O klajonės  po Leningradą nykios, ieškant adreso, kurio net  nežinau...

Rašyti komentarą

2014-02-12 00:56

Pranas

Pranas 

***

Atėjo laikas nenorėti, kad bet kas vertintų kūrinį ir nesvarbu kaip - gerai ar blogai. Tai, matyt, irgi senatvės požymis. Ji nenori viešumos, ji jau tiesiog  bijo save  demonstruoti. Net ir žvaigždės žiūri žemyn.

Rašyti komentarą

2014-02-10 14:44

Pranas

Pranas 

***

Puškinui pakako būti Puškinu, sulakus 37- eių, o aš dvigubai daugiau sulaukęs dar vis kvailioju.
O gal tai savotiškas laiko praleidimas nenuobodžiai tinginiaujant?

Rašyti komentarą

2014-02-09 21:09

Pranas

Pranas 

***

Nykus kaip ne olimpiadoje

Rašyti komentarą

2014-02-08 14:02

Pranas

Pranas 

Iš užrašų apie erkes

Dvigalvė erkė vėl pasirodė, bet nesuprantu, ko jai bijoti, ko slėptis. Na, iš tiesų - ko? Juolab, kad jos vardas ir taip gerai žinomas. Bet ne, slepia savo dvigalvę prakirstoje žmogaus odoje ir niekingai tikisi, kad tas žmogus parodys į kažką kitą: gal į bibliotekininkę, gal į Tom Kom Potą, gal į Omnią, gal į MacteAmino, gal į... Iš kur toks noras  visais būdais priešinti žmones?
Ir labai prašau suprasti: aš visai ne prieš blogiausius  vertinimus? Jie reikalingi. Jie būtini. Aš prieš tai, kai šitaip daro erkės.

Rašyti komentarą

2014-02-05 19:59

Pranas

Pranas 

***

Jos vardas Sesė.
Verkiau išgirdęs, kad jau nėra Sesės..
Tai Labradoro retiveris, taigi — šuo, kalė.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-02-03 16:45

Pranas

Pranas 

***

Reikėjo nueiti į polikliniką pasitikrinti sveikatą.
Atsikvošėjau ir nėjau.
Iš tikrųjų, ką ten geresnio pasakys, kaip yra? O tiek ir  be poliklinikos žinau.

0

23

2014-02-03 09:30

Pranas

Pranas 

***

Nepykit, kad pasikalbėjau su savimi,— pasakė Omnia, taip ir nesužinojęs, kad dažniausia kalbamės  būtent tik su savimi. O tie, kas  girdi, dažniausiai ne taip, kaip reikėtų girdėti.

Rašyti komentarą

2014-02-02 09:56

Pranas

Pranas 

***

Neapkenčiu erkių. Ypatingai dvigalvių. Nepaisant, kaip jos besivadintų — Pranu, Jonu, Kęstučiu ar dar kaip...
o jūs?

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2014-02-01 13:02

Pranas

Pranas 

***

Naujininkuose  pasiutusiai dūksta vėjas.
Vakar irgi taip

Rašyti komentarą

2014-02-01 13:02

Pranas

Pranas 

***

Naujininkuose  pasiutusiai dūksta vėjas.
Vakar irgi taip

Rašyti komentarą

2014-01-31 05:50

Pranas

Pranas 

***

Šiandie  parašiau pirmą  eil. jau po jubiliejinių 75.

Rašyti komentarą

2014-01-29 02:53

Pranas

Pranas 

***

  Paskaičiavau, kad  mūsų čia, „Rašyke", vienos  dienos  vandenių ( žinoma, skirtingų metų), yra 15. Tad protinga prognozuoti, kad sausrų nebus. Su tuo ir sveikiname visus rašykus...

Rašyti komentarą

2014-01-28 04:19

Pranas

Pranas 

***

  Turbūt neprotinga kalbėti apie „akių patekėjimą". Bet tas pats ir apie Saulės patekėjimą: Žemė sukasi apie ją, o ne ji apie Žemę. Gražu. Kitaip dar: gražu meluoti sau, kai dėl to tikrovės reiškinyje niekas nepasikeičia.
  Šiandieną, tai yra sausio 28 d. mano akys patekėjo 03:33

Rašyti komentarą

2014-01-27 08:42

Pranas

Pranas 

***

Labas, ryte.
Suprantu, kad kol esu, be manęs nemokėtum būti.
Patikėk, miela tai  žinoti.

Rašyti komentarą

2014-01-26 05:03

Pranas

Pranas 

***

Atsikėliau prieš penktą, kai dar ir Snygis nebuvo pasirodęs. Taip  atsitikdavo ir anksčiau, tačiau anksčiau man nelabai rūpėję, kodėl taip anksti? Bent  mano galva — anksti. Šį kartą net ir  atsakymo sulaukiau - esą, kad ilgiau pasirausęs po save , pamatyčiau, jog  ten ne tik aš.

Rašyti komentarą

2014-01-25 09:26

Pranas

Pranas 

***

Palinkėjau Snygiui, o paskui sau geros  Pusiaužiemio dienos. Dabar šiuos linkėjimus išsiuntinėju visiems, kas juos perskaitys..

0

24

2014-01-24 14:05

Pranas

Pranas 

***

Tuščia.
Diena be jausmų ir  nuotaikų. Sakyčiau Niekieno diena.

Rašyti komentarą

2014-01-24 05:51

Pranas

Pranas 

***

Oi jūs, vaikai, taip darykit, kaip Omnia daro. Žinoma, pasitelkęs į konsultantus kokį nors jam žžžžinamiausią šio amato užsienietį. Taigi, pirmyn, vergai nužemintieji, paskui Omnią. Ypatingai pasistenkite tie, kurių kūryba verta bestselerių tiražų Kaip, tarkime, kad  mano...

Rašyti komentarą

2014-01-23 06:41

Pranas

Pranas 

***

Erkių yra ir  bus, bet jos čia dviejų rūšių - viengalvės ir dvigalvės. Atrodytų, senas  reiškinys, o pastebiu tik šiandien.

Rašyti komentarą

2014-01-19 16:52

Pranas

Pranas 

***

Viskas sugrįžo būti, kaip buvę. Tik nesmagu, kai  tokie dalykai vyksta neįspėjus. Bet gal pats žioplys — nepamačiau, neišgirdau. Tuomet atsiprašau.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-01-18 14:48

Pranas

Pranas 

....

Dingo dienoraštis, žinutės taip pat...
Kas galite  pasakyti, kokia  to priežastis?

Rašyti komentarą

2014-01-14 04:27

Pranas

Pranas 

Parašiau Facebook...

  Imdamasis didesnio darbo vis daugiau laiko sunaudoju dvejonėms: verta ar neverta po jį kapstytis, kuomet amžius toks, kad nežinai, ar jis bus padarytas. Taip ir šį kartą: ir taip, ir anaip galvojau, kol pagaliau ryžausi čia ateiti su vežėjo užrašais, pasirodydamas išvakarėse nedidelio, bet man mielo jubiliejaus: ryt sukaks 20 metų, kai į pirmą kelionę išvažiavo „Radijo karieta“ ir štai dabar rašau it prologą, it pratarmę:

Nežinau, kaip suklusti,
kaip įeiti į Dievą
ir parodyti vieškelį platų...
Negi šitiek, net dvidešimt metų,
kai ne tas jau, ne tas...
Tik sarmatos lig šiolei pakanka
neužmiršti savęs:
kartais, regis, ne žirgas,
O aš tartum žirgas
Karietą vežu.
O, atkelki vartus, atmintie.
tegu bus, kaip ne sykį kad buvę:
girdit? Ygaga žvengia,
kanopulėmis žemę dundena,
o Perkūnas, praplėšęs dangų:
— Ryžkis, seni.
Arba niekada,
arba dar kartą bandyk.
Jeigu taip, tai paėmęs kepurę,
peržegnok kelią,
kad atgal nereikėtų sugrįžti .
Ožiaragis — antai – kaip tada,
kaip prieš dvidešimt metų...
Kas bežino, gal ir jam
bus smagu atsiminti

  Tai va: žiūriu į dangų ir laukiu rytojaus... O sieloje lyg pilniau.

Rašyti komentarą

2014-01-12 17:59

Pranas

Pranas 

Gal tegul keliauja...

Kažkoks biesas  kutena prisiminti Radijo karietą. Per 5 metus trankiausi  su  ją  po Lietuvą ir po save.  Po kelių dienų ( sausio 15 d.) sukanka 20 metų, kai jį išvyko į pirmą kelionę. Pasitelkus fantaziją, regis, smagu  būtų prisiminti, tačiau beveik  akivaizdu, kad jėgų neužteks. Ir vis dėlto, kol  užteks, gal tegu keliauja...

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2014-01-03 22:32

Pranas

Pranas 

Ubagaujanti svetainė...

Nespėji kištelėti nosies į „ Rašyk", kaip tuoj pasitinka turgus. Ir  neištrūksi - kur pajudi, ten ir jis. Svetainėje nuo 2006 m. kovo mėn, tačiau  tokio badmečio kaip dabar su tokia gausa  ubagaujančių dar nebuvę. 
Pagaliau ir reklama dažnai kaip su šluota per akis. Įžūli, agresyvi, kad net neišsilaikai riebokai nenusikeikęs.

Skaityti komentarus (14)

Rašyti komentarą

8 patiko

2013-12-28 15:59

Pranas

Pranas 

*****

*****

Rašyti komentarą

2013-12-22 07:22

Pranas

Pranas 

***

Gerų Kalėdų visiems

20 įkėlimas

0

25

Pranas

Pranas 

*****

Yra  daug menkniekių, kurių nesuspėju padaryti, kad  būtų geriau.

Rašyti komentarą

2013-10-28 15:55

Pranas

Pranas 

Paplepėjimai prie „...X. 27"

ALTER: 
Net ir didiesiems mirus, gyvenimas ir istorija nesustoja. Galima atsigręžiant pasilygiuoti į didingus įvykius, bet kitos kartos palieka senuosius kaip ant seklumos laivus užplaukusius. Mūsų ,,Leičių karalius"  nenuorama yra buvęs. O kad ,,kryžiokams" kailį iškaršė, tai , žinoma, kad jam garbė, bet mūsų kartos kitokių ,,cirkų" yra pridariusios, gal net ne mažiau reikšmingų. Čia šiaip , tik paplepėjimui.

AŠ:
Jeigu dėl paplepėjimo, tai galima ir kitaip - laimėjus Žalgirio mūšį buvo pralaimėti vakarai ir jos kultūra. Gal, sakau, būtų protingiau buvę tą mūšį pralaimėti. Tuomet jau tais laikais Vakarai būtų atėję,
(gal) ir mums dabar dėl to nereikėtų vargti. Kaip manai, ALTER?

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-10-21 15:40

Pranas

Pranas 

***

8.

... jau neišeina būt kitaip.
Čia, pakraštėly Lietuvos,
Net neaidi  bažnytiniai varpai.
Atrodo, išdejavo savo.

Žiūriu pro lietų.
Kaip gyvena — nematau,
Tačiau matau
Kaip neseniai gyveno...
Dar medis ten
Namais po sodžių aidi
Ir prausiasi rytai gaidžių giesmėm.
Nežino dar,
Kad būsiu jam praeivis,
Nemokantis į tėviškę pareit.

Jau neišeina būt  kitaip.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-10-19 03:30

Pranas

Pranas 

***

7.

Naktis su mėnuliu ir įšviestomis jame kalnų dėmėmis. Labai šviesi.  Kaip šalna. Gal ji  ateinanti, bet dar nesimato...

Rašyti komentarą

2013-10-16 13:07

Pranas

Pranas 

***

6. 

Bastūnas aš
Gyvenime, širdy,
Poezijoje — irgi,
Tačiau kai reikia tarti PAVARGAU,
Tyliu, bijodamas pasenti,
Bijodamas pareiti į namus
Ir...

... o dievai,
Neleiskite atimti beduino žirgą iš manęs
Ir išpustyti dykumas,
Kur net miražai,
Kaip karalių sostai,
Kaip bažnyčios,
Kur aš, nenorintis NAMO sugrįžti.

Rašyti komentarą

2013-10-15 06:37

Pranas

Pranas 

***

5.

Dar vis netikras.
Iš miglos išaušęs.
Ir jo apybraižoje
Dar ne viską suprantu.
Kartais matau Jį
Kaip gimtos parapijos bažnyčią,
Sukritusią į medį sienom
Ir virš jų apaugusią stogu.

Eilėraštis?
Tikiu ir netikiu
It būčiau velnias jam ir dievas tuo metu,
Bet miglos sklaidosi,
Bažnyčia auga
Ir jau net giedančią savim girdžiu.
O kitas kartas jau ir vėl kitoks —
Išaušta iš miglos Jis kaip žmogus.

Eilėraštis?
Tikiu ir netikiu
Nors net save apybraižoje jo pažįstu
Ir bijodamas sutikti išeinu,
Nes nežinau, ką tars
Ir nežinau, ką man kalbėti,
Kaip sveikinti, išaušusį žmogum.
Tačiau įsiklausau ir vėl girdėti
Kaip skambina parapijos bažnyčia
Sukritusi į seną medį sienom
Ir virš jų apžėlusi stogu.

Rašyti komentarą

2013-10-13 16:32

Pranas

Pranas 

***

4

Išeina laikas.
Jau antai kur vakarykštis!
O aš laikaus
Ir netgi nejaučiu,
Kad savyje bent truputį kitaip.
Rašau eilėraštį vis tą
Kurias jau vakar, užvakar ir net anksčiau. 
Ir, regisi, prie jo dar ir rytoj palinksiu,
Vis nemokėdamas atnešt į žodį gurulį savęs.

Kaip pasivyt tave, o mano laike?
Kam dovanot eilėraštį,
Kurį reikėję iškentėt anksčiau?

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-10-12 18:39

Pranas

Pranas 

***

3.

... o šiandien noriu
Paprašyt, širdie —
Atleisk, kad jau sakiau ne kartą,
Esi senutė, pavargai,
Esi ne meilei šitokia padovanota,
Nors irgi — ne akmuo,
Kuriuo galėčiau mesti net į priešą.

Atleisk, širdie,
Tu savo darbą už mane žinai geriau
Ir vėl girdžiu, kaip gieda neišskridę vyturiai

Tegu  ruduo,
Tegu lapus nuo medžių plėšia,
Bet žydi sodas,
Bitės dūzgia it norėtų
Nors vieną kartą iš manęs
Dar paragauti rudenio medaus.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2013-10-08 07:47

Pranas

Pranas 

***

2.

... Net nepastebėjau, kaip pripratau prie Žąsies plunksną. Ir rašalinė atsirado, o kartu su ja ir nemaloni baimė, kad jos kas nors nenusavintų ar — kaip senienos —  neišmestų į šiukšlyną. Net prisiminiau kažkur seniai matytą nuotrauką, kur prie masyvaus, stipriai sukalto stalo lentos pritvirtinta stipria grandine. O ką, — pagalvojau, —  toks įtaisas Traukinio kupė vietos neužimtų. O ką, jeigu paprašyčiau konduktorių tokios paslaugos?
  Prašyti nereikėjo. Po dienos, kitos ogi  žiūriu, kad yra taip, kaip nedrąsiai panorėta. Bet keisčiau buvo, kad tai pamatęs, labai aiškiai suvokiau, kad ši  grandinė su pritvirtina prie jos galo rašaline, man kaip rožančius, kur vietoje įprasto kryželio su nukryžiuotu Jėzumi būtent ji, rašalinė su rašalu ir žąsies plunksna. Pakėliau ranką prie kaktos ir žegnojuosi  šnibždėdamas:  VARDAN DIEVO TĖVO, ir Sūnaus...
... ir Šventosios Dvasios. Amen,— atsiliepė iš rašalinės aiškus, stiprus, įtaigus balsas.
  Nebuvo baimės, bet ir džiaugsmo — ne, tik  atrodė, kad žemai po kojomis, po kupė grindimis, bėgių sandūrose aršiau pradėjo aikčioti traukinio vagono ratai: a–men, a-men, a- men... Kai į kupė atėjo konduktorius, atrodė, jau buvau apsipratęs su naujomis Lemties dovanomis , kad, regisi, jis net ne tuoj pastebėjo grandine prie stalo prisegtą rašalinę arba manė, kad šitaip buvę ir vakar, ir anksčiau, ir kiek beatsimena.
  — Dėde Kazy, — pasakiau paduodamas pasisveikinimui ranką, — kuomet žinoma, kad nėra padėties  be išeities, nemoku patikėti, kad nuvažiuoti į Izraelį neįmanoma.
  —Sakiau, kad mūsų traukiniu neįmanoma.
  — Ir vis dėlto...
  — Taigi, — pakilnojo iš rašalinės paimtą žąsies plunksną dėdė Kazys ir atidžiai į ją įsižiūrėdamas: — gerai pasaulio pastebėta, esą, senovėje žąsies plunksna rašėme auksines mintis — dabar auksine plunksna rašome žąsies mintis.
  — Ką?
  — Išmesk iš galvos Izraelį. Išmesk, Pranuci. Lyg jo nebūtų. Apsidairyk ir pamatyk, koks nemenkas ponas čia esi. Vien tik kupė ko verta. O plunksną rinkis — gali rašyti šita, žąsies, gali  rašyti auksine. Gali naudotis abejomis. O Izraeliu nei sau, nei kitiems galvos nekvaršink...

084 (+XXIX)=75

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-10-06 15:58

Pranas

Pranas 

1.

Jau, regis, nežinau,
Kas dar mane užsuks
Kaip laikrodį, nustojusį tiksėti,
Bet šviečia rytas ir dangus
Išleido saulę patekėti.
Ruduo, tad spindulėliai nešilti
Net Bobų vasarai paglamonėti,
O traukinyj kaip traukinyj,
Jau įpratau ir neatrodo, kad
Bent kiek labiau rūpėtų,
Kada sustos ir kur.

Tingu man pasakoti kaip kas čia yra,
O tai, kas būta praeities laiku
Skandina Užmarštis.
Bent aš matau ir suprantu,
Kad jos tarp visa ko – daugiausia.

O, Traukiny, pirmyn!
Liūdėti tavyje nemoku,
Tačiau ir man šiek tiek baisu,
Kad Užmaršties čia būsiu nugalėtas.
Na, o kol kas dar vis smagu girdėti,
Kaip dunksi atmintyj
Du mano šimtmečiai
Žiemom, pavasariais, karais, badu,
Bažnyčiom sugriautom ir pastatytom,
Kaip laukiama pareinančių namo
Be karo po pasaulį išbarstytų...

21 užrašas

0

26

Pranas 

091(+XXIX)=75

Spalis. Prasidėjo tamsa. Rytu įsibrėžti taip pat neskuba. Bet užtat Asmodėjus lietuvių poeziją švarina. Kažin, ar nepavargs kaip tic- tac, ar neištiks jo dalia?
Teko girdėti, kad - ne, kad susilies į vieną.
Pagyvensim - pamatysim, nors jau ir „pagyventi" ne taip paprasta, kaip jaunam atrodo. Asmodėjus irgi leidžia suprasti, kad man jau laikas nusileisti į peklą (pragarą).

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2013-09-29 09:51

Pranas

Pranas 

Prisiminimai iš vakarykščio...

Vėl  rytas, o mano asmeniniame  kalendoriuje ši sekmadienio dieną pažymėta 093 (+ XXIX) =75, bet vis dar nesumanau, kaip šią  atkarpėlę laiko pralesti, bet kažkodėl jaučiu, kad galbūt protingiausia sugrįžti į „Traukinį", o  ten kaip bus - tebus. Turbūt taip ir padarysiu. Galbūt pavyks net susitikti ir su Aurimo  veikėjais iš  jo  rašomo romano "Akmenų laivas".

Į mano vakarykštį pamąstymą, perskaičius to veikalo 7 dalį, Aurimas atsiliepė:

Aurimaz 
Rašyti tai, "kas yra reikalinga"? Įdomu :)
Papasakokite daugiau apie tuos "reikalingus" dalykus, nes aš kažkaip neįsikertu.

Pabandžiau truputį drąsiau pasakyti.

Pranas 
Aš maždaug taip ir jaučiau,kad pasakysi: esą, rašau, vadinasi, žinau, kodėl taip darau. Nemeluok pats sau, kad tau šitame toks ir taip išgaunamas kraujas reikalingas. Tad vien dėl to ir tavo klausimas čia bevertis:Rašyti tai, "kas yra reikalinga"? Įdomu :)
Niekam iš čia esančių aš, beje, taip nerašiau ir nenutuokiu, kad tai padarysiu. Bet kažkoks instinktas pakuždėjo, kad tai autorius, kuris iš reikalingų dalykų, juos literatūriškai  „aprėdydamas", išleistų iš po savo plunksnos ne tik reikalingus, bet ir įdomius.  Būtent dėl to, kad būtų įdomu, ir yra reikalingi talentai. 
Atsiprašau, kad tiek daug.
Man dabar tesinori, kad tu apie tai pagalvotum. Tik. Nors  pasakyti man tai, ką paskiau, dėl kai kurių priežasčių, irgi nebuvo lengva.
Būk drūtas!

Prie  mūsų prisidėjo Akivaras

Akivaras 
Kaip supratau, Pranas nori, kad Aurimaz rašytų vadovėlius? Receptų knygas? Naudingas prie ūkio knygas?
Ar tiesiog bet ką, bet ne fantastiką, nes kažkam atrodo, kad fantastika nereikalinga?

Atsakiau.

Pranas
Akivarai, jeigu  tu tikrai taip  manai, tai  esi  pats  didžiausias  fantastas, kurį žinau  ne tik iš „Rašyk", bet ir iš kitur. Tu jau pribrendai biblijas rašyti.

Akivaras 
Matyt nepribrendau, nes vis dar nesuprantu, ką tu nori pasakyti... Trečias miglotas komentaras.

Aurimaz 
Vau, kaip faina. Aš irgi jaučiuos nesubrendęs. Būsim tokie du!

Pranas 
Panašu, kaip pasakoje -  du broliai protingi, o trečias  kvailys. Taip, kaip pasakoje.

Ir,  ko gero, ne tik  pasakoje. Pasižiūriu į medį, kur prieš dvi dienas , įsikoriau nukelti inkilo, o tai padaręs, pakukavau kaimynui:
— Kukū, kukū...
Esą, pažiūrėk, kur kvailį dvasios užkelė.

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-09-28 07:12

Pranas

Pranas 

Su teise pykti

Iš po užkloto išnirau prieš 5. Mano apartamente  +10C. Tai šilčiau  negu  vakar ir kelias dienas prieš  tai. O sapnuota daug, tik nelabai sugebu atsiminti, kas  būtent. Žinau, kad  sumaniau ženytis ir man pasisekė...
Na, o  atsikėlęs perskaičiau Aurimo „ Akmenų laivo“  ELENĄ
ir palikau jam komentarą su teisę  pykti. Parašiau:
  Velnias! nežinau ką pasakyti. O tai, ką žinau, tau nepatiks. Aurimai, sakyk, kam tai reikalinga? To klausiu, gerai suvokdamas, jog šis  darbas gerai atliktas. Klausiu, gerai  suvokdamas, kad, bandydamas, sakykim, parašyti L. Tolstojaus "Taiką ir Karą," tavo išeikvota  energija daug kartų būtų  reikalingesnė, prasmingesnė. Tai kodėl nerašai, kas labiau reikalinga? Mano nuoširdus paprašymas - pamąstyk apie tai. Moki rašyti, turi talentą, turi energiją, turi jaunystę, turi įniršį kūrybai, turi tai, kas reikalinga, kad Lietuvą per tavo raštus pati save  geriau pažintų. Manau, kad klajoti po fantazijos pasaulį ir galynėtis su šmėklomis tau tikrai neverta. Jos, fantazijos, prireiks ir kuriant kur kas prasmingesnius  dalykus.
Na, o dabar še tau 5 ir pyk. Pyk neužmiršdamas, ką čia pasakiau ir numanydamas, kad galiu ir daugiau pasakyti.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-09-26 09:44

Pranas

Pranas 

***

Parsinešiau į dienoraštį Šnekoriaus  komentarą, paliktą prie mano eil. „Nors stauk vilku..."

Bažnyčiai, Pranai, "rastų" reik gerų surasti, kad medžiai būtų šimtamečiai, kandžių visokių nesubjauroti, bet užsigrūdinę, tačiau ar daug tokių belikę? Tu nori jaunus išauginti, įskiepyti lyg į medžius tą gėrio sėklą, bet klausimas ir vėl: ar daug jų skiepą tą priimt benori? Praėjo tie laikai, kai himno žodžiai tikdavo visiems ir buvo jie apie visus.

Rašyti komentarą

2013-09-20 03:03

Pranas

Pranas 

***

Valiioooo, Jonai.
Dabar jau ne sarmata ir pralaimėti..Ne dievai  juk esam, bet, žinoma, ir dievukais  būnant, smagu laimėti...

Rašyti komentarą

2013-09-19 10:44

Pranas

Pranas 

22.00

Diena  bus ilga, nekantri, nes kaip tenka laukti, visuomet taip. Ir juo nekantriau lauki, tuo bjauriau. O šį kartą  tokį  laukimą  įtaigoja italų ir mūsų krepšininkų vėlyvos,  22. 00 val. įvyksiančios rungtynės.

Rašyti komentarą

2013-08-30 07:07

Pranas

Pranas 

***

Komunistinės  statybos dar vis nesibaigia, bet dabar jose jau aš stalius.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-08-28 19:14

Pranas

Pranas 

***

Netrukus krepšinis. Graikija -Lietuva
Bent iki jo te  būna dvasioje  ramybė.
Nors , kai ramu, tai ir neįdomu.  Kaip vakar  žaidžiant su italais.

Rašyti komentarą

2013-08-27 14:53

Pranas

Pranas 

***

Kai žmonės su nukąstais kiaušiniais šliaužioja po mūzas, tai iš jų gero nelauk.
Grįžk, Peeetrai. A-ūūūūūū! Vis tiek grįžk...

Rašyti komentarą

2013-08-12 15:04

Pranas

Pranas 

***

— Peeetrai,  a - ūūūūūūūūū! Kur tu?

Rašyti komentarą

0

27

Pranas

Pranas 

metmenys I

Traukinys  stabtelėjo. Taip pamaniau, nes iki šiol jis visuomet tik stabtelėdavo ir važiuodavo toliau. Tačiau  šį kartą atsitiko ne taip, kaip visuomet.
    —  Kaip Eilėraštis jaučiasi?  — atidaręs  kupė duris pasiteiravo dėdė Kazys.
    Jis dar vis netikėjo, kad tikras jo vardas Kazys, bet aš irgi  buvau neperkalbamas. Jau seniai kreipinyje  nepasirodydavau su „ ponas ar draugas konduktoriau“. Todėl ir šį kartą kaip  jau įprasta:
    — Nagi dar alsuoja, dėde Kazy, ir Eilėraštis. Šią dieną, regis, atsidavęs pasikalbėjimams su vėju. Bent  aš  taip  suprantu:

Nėra kam  glostyti,
tik  tu, o vėjau.
Net geras žodis traukias nuo manęs.
Galbūt todėl,
kad iškasiau gilias tranšėjas
ne kur toliau, netgi ne žemėje,
o savyje.

Bet tu, o vėjau,
skersvėju atpūtęs,
ir vėl su šypsena sakai,
kad tai tik įžanga, tik javapjūtė,
ražienas jos greit arimu užvers,
bet tai dar — ne bažnyčiomis apvaikščioti kapai.

Tačiau, o vėjau, nemanyk,
Kad buvo paprasta išlikti iki  jos
ir skaudančiam,
ir mylinčiam,
Ir tikinčiam,
kad jeigu bus geriau,
tegu tai atsitiks rugpjūtyje,
kai dar ir  gėlės  žydi,
ir paukščiai neišskridę
pasilesinti svetur.

    — Taigi, — pasakė  dėdė Kazys, bet suklusęs ir  ne ką supratęs, tuoj pasiteiravo: — Apie ką jis, Eilėraštis?
    — Ogi bala žino. Kai atsiradome  traukinyje, atrodo, kad  elgiasi daug ko atsižadėdamas. Net pradedu  pagalvoti, kad toks traukinys lyg savęs atsižadėjimo vieta. Kuo toliau nuveža, tuo daromės vienas  kitam svetimesni. Bet, mielas  konduktoriau, dėde Kazy, šįkart, regis, jis sustojo. Negi? Taip gi nebūna...

Rašyti komentarą

2013-08-04 14:02

Pranas

Pranas 

Kad nežagsėtų manimi...

Kad kas nežagsėtų manimi, paragavęs kaip kompotą kartais būnančio tarp savaitės geriausių, regis, bandysiu pereiti į dienoraštį. O „regis" todėl, kad didesnio ūpo ir čia  būti jau nėra, bet...
  O priežastis Tom Kom Poto laiškelis tictakcui, kuriame  jis ir taip:
... Mat, savaitės geriausieji iki kompoto praskydo

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-07-22 04:26

Pranas

Pranas 

***

Regis, jau  viską parašiau, o  kas  liko — tebus  Miko. Bet va dar tik po 4 val. ryto. Kažin, ko aš čia? Beje, ne vienas. Žilis irgi po Kauną, (o gal po save) vaikštinėja.

Rašyti komentarą

2013-06-05 12:21

Pranas

Pranas 

***

Kiek  nemažai čia mūsų  kasdien... O kas vasarai lieka?

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-06-02 05:53

Pranas

Pranas 

***

Perskaitęs tictac atsakymą  į savo laiškelį , parašiau:
"Nustembu retai, bet šįsyk, o -xo: komentuosiu tik nuo 2014 04 13 , jei komentuosiu iš vis...
Taigi teko nusistebėti. Į tokias tolumas su planais  nuėjęs, o juk  šimtametis, kad  tave  kur!
Būk drūtas!"
  Bet  tiek jam parašyti neužteko, nes panūdo pagalvoti — kažin, o aš ar panašiai sugebėčiau? Pavyzdžiui: ar sugebėčiau "Rašyke"patylėti kad ir iki Visų  Šventųjų, ar net  truputį po jų, sakykim, iki 2013 11 29?

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-06-01 05:14

Pranas

Pranas 

***

Kuomet ir vienas, ir kitas, ir kelintas vis pranašaujame "Rašyk" žlugimą, tai va Svoloč išsitiesia visu ūgiu ir taip:
  Nusprendžiau vėl atkelti į svetainę kai kuriuos kūrinius, kuriuos kažkada buvau ištrynęs. Manau, čia jiems bus saugiau, nei kompiuterinėse laikmenose.
Tai, mano  supratimu, reiškia ir apie ilgus, ilgus svetainės gyvasties laikus. Tikėjimą jos ateitimi.
  Aš to jai irgi linkiu, savnoriškai neištrynęs iš jos nei vieno kūrinio.

Rašyti komentarą

2013-05-29 00:25

Pranas

Pranas 

***

Išėjau į  mišką pakurų traukiniui parūpinti
Aūūūūū!..

  (Vinco ir Stepos sūnus Pranas iš Šklėrių)

Rašyti komentarą

2013-05-29 00:15

Pranas

Pranas 

***

Išėjau į  mišką pakurų traukiniui parūpinti
Aūūūūū!...    Vinco ir Stepos sūnus Pranas iš Šklėrių

Rašyti komentarą

2013-05-18 17:25

Pranas

Pranas 

esą, RAŠYTOJAI...

Apdalijo mus tais pieštukais, esą, RAŠYTOJAI.  Fuj, kaip neskanu! Norėčiau nusiimti kaip pėckelynę nuo sienų. Jeigu kas tai galėtų padaryti,  meldžiu, prašau...

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

4 patiko

2013-05-12 05:36

Pranas

Pranas 

***

Dienoraštis dėl — ko?  Dėl jo paties  ar dėl manęs?
Naktį  debesys, lietus, žaibai, griaustinis.
Daug.
O aš atsiminiau, kad  esu užsimiršęs laike.
Tai gal, dienorašti, būk man tiesiog priminimu. O aš dar pats  pabandysiu atsiminti, kad tu esi.
Taigi, regis, tiek ir tereikia. Būti, kad atsimintume, manydami, kad tai irgi šiokia tokia žmogaus egzistencijos, pasireiškimo išraiška.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

0

28

Pranas

Pranas 

***

Maniau "Rašyk" susilaukė ilgai lauktos pertraukėlės apsivalymui, tačiau, regis, klydau: išėjusieji vėl sugrįžta. Ir visai nesvarbu, ar jie genijai, ar tik taikosi į genijus. Kur kas svarbiau suprasti, kad "Rašykui" su tokiu  grįžusiųjų balastu atsinaujinti labai nelengva. Ypač tokiu metu, kai tenka  pripažinti, kad negeri kvapai, kaip ir žuvyje, atsirado ir jo galvoje..

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-04-29 06:46

Pranas

Pranas 

***

Prireikė pagalvoti, kol  pagaliau apsisprendžiau nekreipti dėmesio nė į poeziją, nė į prozą kaip tokias, o pabandyti prisiliesi prie literatūrinių,  (gal tiksliau prie nelabai  literatūrinių)  montažų. Kokia gausis košė, dar ne visiškai suvokiu, bet traukinys jau važiuoja ir jo kryptis aiški – važiuoja į sukaktuvinį  75  metų jubiliejų. Nežinau, kiek man dar liko ištvermės  tokiai kelionei, bet, regis, galiu būti visų  žanrų mišinio  puoselėtoju Viename ir manau, kad niekam nevalia dėl to su priekaištais kištis į tokį mano gyvenimą.
Traukinys  išvažiavo jau vakar,  stabdyti jį jau nebūtų protinga. O kad  tokiems sumanymams įgyvendinti trūksta proto,  tai argi man vienam?
        (Ne)literatūriniai montažai: „Traukinys“ (1) ☺

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2013-04-28 07:42

Pranas

Pranas 

***

Sunkiai sužaliuoja  pavasaris, bet jau jau... Vyturio čia, miško ir sodų teritorijoje nebūna, tad, mano supratimu, ir pavasaris ne tikras, ne valstietiškai - lietuviškas. Bet  kai pasistengiu išgirsti, tai tiesiog ausyse kaip danguje pakyla ir... girdžiu.

Rašyti komentarą

2013-04-25 06:57

Pranas

Pranas 

Iš mano nekultūringų komentarų

Pagarbiau, Senamadžiau, apie Tikį Takį, o juolab, kai jie kartu  su Gunta. Geeeenijai. O Tu? Tave ir vėl utėlės, blusos  apkandžiojo. Taigi,lenk galvą ton  pusėn ir nebezdėdamas klausyk, ką pasakys.
Ak, tu Senamadžiau, Senamadžiau!
Kita vertus nežinau. ką jis darytų  be tavęs, manęs. Skaityti dar perskaito, nors dažniausiai nesupranta apie ką, o rašyti visai nemoka. Rašau tau 5 su sąlyga, kad su TIKIU perpus pasidalinsi.
Na, o jeigu rimtai, tai šitos uodegos eiliuje visai nereikėjo, nes jame išgirdau kažką dar pas tave neskaityto, pavyzdžiui:
- Kaip gyveni,
ar be vandens
tavo upės
ledu pasidengs?
Ligi šiol, beje,maniau, kad to vandens pas tave jau jokie kritikai neišgarins.

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-04-19 08:09

Pranas

Pranas 

***

Vakar su varnėnais - į sodą.
Varnėnai dar tyli, mes gi jau tauškame

Skaityti komentarus (5)

Rašyti komentarą

3 patiko

2013-04-05 17:04

Pranas

Pranas 

Pasigamino vaikucį

     Dzieduli, būdama 11 metų pasigaminau vaikucį.
  Nepyk, dzieduli, kad tokia mano kreiva rašysena, bet tai tiesa, kurios ir aš pati bijausi. Mano vyras mudviejų nepalieka, bet jis bijosi prisipažinti viešumai, kaip kadaise bijojai ir tu. Tavo atvira išpažintis būtų didžiausia parama visiems mums, dar pilnametystės neužaugusiems tėveliams.
      Ryžkis, dzieduli. Būk drąsus ir išmintingas. Dievas padės tau ar ne, bet tu pasiliksi tautoje pavyzdys.
  Drąsos tau, išminties. Laukiam ir mylim.
  Pasirašo: Aš ir Jis (nujauti gi...)

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-04-04 21:35

Pranas

Pranas 

Sumaniau prisipažinti

    Kai panoro "Rašyke“ truputį atitolti ir taip padaryti paslaugą savo neįkyriu buvimu, tuomet ir prisiminiau sąžiningai tarnaujantį „Dienoraštį“. Jis lyg nuošalėje: kas užklys, kas neužklys. Man regisi, kad didesnių ginčų dėl raštų, kurie paliekami šioje nuošalėje, lyg  ir nebūta. Nekabu apie kai kurios rūšies provokacijas. Niekaip negaliu suprasti, kad kažkam reikalingi turėti savo dienoraščiuose įrašus, kaip, sakysim  šis: ko jai čia maltis kaip blusai ant byb...
    Na taip, paskutinių dviejų raidžių citatos pabaigoje nesiryžau ištarti, bet man smagiau pasakyti, kad gausi „Rašyk“ publiką beveik nesureagavo. Tad ir galvoju, kad šioje pozicijoje žmogus tėra paliktas pats sau – te pabūna su savimi,  te prisimena, pamąsto, užrašo, kas jam atrodo reikalinga. Ir tai, matyt, nereiškia, kad tokia pozicija konservatyvi, sustabarėjusi. Bent aš taip manau, kad mano atveju  ji gali reikšti judėjimą į jubiliejinę 75 metų sukaktį. Taigi „Dienoraštis“, mano galva, nebloga vieta realizuoti savo sumanymą, kitaip tariant – renkuosi jį kaip vietą, kuri netrukdo nei svetainės administracijai, nei jos jaunai ar senai, jau įkritusiai į senjorų būtį, publikai. Kita vertus, tai patogu asmeniškai ir man, kadangi čia pat, šalia jau beveik 1000 didesnės – mažesnės apimties kūrinėlių, patalpintų nuo 2006 metų kovo mėnesio. Toks sutapimas, kad pirmasis yra, stambiausias, o šiandienis – smulkiausias, tiesiog aiktelėjimas:

  O!
  Kiek paukščių daug,
  Pavasario neradę,
  Į dangų mirtimi sugrįžta...

  Tačiau tikiuosi, kad man labiausiai pagelbės tematika. Beje, ar reikia? Ar reikia senatvėje žmogui imtis parašyti atsiminimų (gal) knygą, juolab, kad daugiau tikimybės, kad ji pasiliks neparašyta?
  Tai darau ne dėl būtinumo, ne dėl reikalo, o skatinamas potraukio pabūti prie raidės. Ne be pagrindo tokį mane pamatęs, jaunas, energingas žmogus energingai ir protingai mestelėjo: 
    — Dar vienas grybas, nepailstantis plunksnos kilnojime.
    Nuovargis jau senokai atsiradęs, bet dabar jau su juo savo darbais kartu dalijamės: tai užmirštu ir pametu rašyti, tai atsimenu ir vėl pradedu, dažnai net pakeisdamas sumanyto darbo pavadinimą. Tačiau tai irgi esmės nekeičia, kadangi neįmanoma net ir mažiausios atkarpėlės peršokti einant keliu, kuris gyvenimo mestelėtas po tavo, būtent po tavo, Žmogau, kojomis. Ir kaip aš bekeisčiau savo „raštų“ pavadinimus,  trumpai - drūtai jis išreikštas pavadinimu
    Pakeliui į  75
    [1939 – 2014]
  Dabar tos kelionė liko nedaug. Tai, žinoma, ne didelė paguoda. Ir net prasitariau Galindui, ar nevertėtų 75 užbraukti ir jo vietoje įrašyti  100. Tai įvyko gerokai anksčiau, dar 2012 rudens pradžioje. O jam palūkuriavus pats ėmiausi betikslio darbo. Tiesa, užrašyti nebuvo sudėtinga ir užrašas, mano galva, atrodęs neblogai.   
  PAKELIUI į - 100
  ArbA
  Kalnais užgriuvęs

  — Kaip, kaip? Kalnais? Tai jau tikrai taip,— vėl Galindas ir, norėdamas prakalbinti savo bičiulį: — Girdi, Nikai, kokiomis aukštomis natomis mūsų dziedulis gieda?
  — O ką? Te gieda. Ausys dėl to nenukris,— atsiliepė abejingu, tiesiog mieguistu balsu Nikas.
  — Bet tu įsivaizduok, kokie tie kalnai turėtų būti. O! nuo jų viršūnių net svaigu žvilgterėti žemyn. Bet, žinoma, giesmė graži. — Ir jau man: — Giedok, dzieduli, kad toks ūpas. Tik va pagalvojau, ar nereikėtų pridėti dar bent metų, kurių prireiktų tokiam jubiliejui atšvęsti. Įsivaizduoju stalą kaip kelią — per visą Šklėrių sodžių, apspitusį svečiais ir dainuojantį „ Ilgiausių metų linkime“. 
  — Smagu, Galindai, su tavimi šnektelėti. Ir svarbu, kad ne niekus malam. Apie jubiliejinę puotą nepagalvojau. Dėkui, mielasis. 
  O Nikas, paduodamas atsisveikinimui ranką, įdėmiai sužiuręs į veidą, tačiau lyg miške:
  — Aū! aūūū! Dzieduli, aūūūū!
  — Dar sapnuoji, Nikai?
  — Ačiū. Išsisnūduriavau. O šaukiu netgi ne miške, o kalnuose. — Ir vėl kaip anksčiau: — Aū! aūūū! Dzieduli,  aūūūū!— Ir  jau taip:
  — Kvaila, ar – ne? Niekuomet kalnuose nesu buvęs, tačiau jausmas toks, kad iš tiesų kaip kalnuose. Sakyk, kokių kalnų čia judu su Galindu pripaistėte?
  Galindas, gavęs proga, padainavo:

  Po aukštus kalnus vaikščiojau,
  Saldžias uogeles rankiojau...

  Smilkiniuose pradėjo tvaksėti: kalnai, kalnai... Jie ir dabar neatslūgę ir galvoju, kaip padaryti taip, kad jie atrodytų beprotiški, bet vis dėlto nepraradę skonio, kramsnojant raidę, sakinį, strofą. O galvoje atsikvepia perskaityti M. Montenio žodžiai:
[i]  "Čia labai nuoširdi knyga, skaitytojau. Iš pat pradžių įspėju, kad nebuvau užsibrėžęs jokių kitų tikslų, išskyrus šeimyniškus ir asmeniškus. Visiškai negalvojau apie naudą tau ir šlovę sau Tokiems užmojams mano jėgos per menkos...

Rašyti komentarą

2013-04-03 10:48

Pranas

Pranas 

***

  Tiek daug šią naktį sapnavau –
Net ir japoniškai išmokau padainuoti.

  Iš tikrųjų,  bet kada taip atsitiko, nenutuokiu ir dabar. Rytas gražus. Sniego dar daug, bet ir saulė, atrodo, nusiteiksi visą dieną šviest.i

  Kažkam reikėjo, jeigu taip –
Grimzdau į vandenį laivais
Ir atkakliai tikėjau:
Atomas progresui reikalingas.

Rašyti komentarą

2013-04-02 04:46

Pranas

Pranas 

***

Nuplauk žaizdas.
Te jos užgysią po mirties
Ir niekuomet, bičiuli, nemanyk,
Kad tai auka,
Kuri bent truputį šventa –
Surinkęs nuodėmes savim,
Į šitą ugnį įeinu,
Kad dūmai jos
Negraužtų gedulu akių.

Iš Beveik popiežiaus Pranciškaus  enciklikos “Barba non facit  philosophum“

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

2013-03-31 14:16

Pranas

Pranas 

Žegnoju visus, pradėdamas nuo MilČiaus:

Gero Tau Ryto, ir Dienos, ir Vakaro, ir Viso prasmingo gyvenimo. Būk!

0

29

Pranas

Pranas 

*****

Ne Dievo bausmė, kai kvailys negeba pažinti savęs, tačiau ir Dievas pripažįsta, kad tuomet  jau ir kitiems dėl jo tokio proto „pertekliaus" nėra  ramybės.     
    Beveik popiežius Pranciškus.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-03-22 06:18

Pranas

Pranas 

Apie kelių gryčių Šklėrių miestą...

Pradedu  manyti, kad niekuomet tik čia manęs nebūna; tuo pat  metu būnu dar kažkur. Žmogaus dvasios pasireiškimai praplečia jo būties interpretaciją. Pradžioje  atrodęs nevykęs ciklo pasakojimų įvardijimas „ Akistatos prie popiežiaus Pranciškaus" dabar jau nemaištauja — prie popiežiaus įmanoma  būti nepaisant kur esi, Vatikane ar kelių gryčių Šklėrių mieste. Taip, taip, kelių gryčių Šklėrių mieste. Ir ne todėl, kad kaip pavadinsi — nepagadinsi, o todėl, kad ir į vieną gryčią įmanoma įkelti didelį pasaulį.
Keistos  mintys užgriuvo Beveik popiežių Pranciškų, bet...  argi kam jos kenkia?

Rašyti komentarą

2013-03-13 22:55

Pranas

Pranas 

Beveik popiežius

Jaučiuosi beveik popiežiumi Prancišku. Ir pagal vardą, ir pagal metus.
Vadinasi?
Vadinasi, aukščiau galvą, Pranai. Dar visas gyvenimas prieš akis. Tik, žinoma, be moterų. Šventasis sostas neleidžia, net jeigu jautiesi "beveik popiežiumi Prancišku."
Tai viena  šios dienos  svarbi  naujiena, o kita, kad įkando geriausias  draugas, tačiau dėl to draugų atsisakyti ar keisti nežadu...

Skaityti komentarus (3)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-03-11 05:17

Pranas

Pranas 

***

Būsiu namuose ir rauginsiu dar vieną metų dienelę.

Rašyti komentarą

2013-03-10 13:27

Pranas

Pranas 

Be brolio...

9 metai, kai  be brolio. Taigi, buvo, buvo ir tik tiek... Beje,  jaunesnis. Kiti  ieško poezijoje džiaugsmų, netgi priekaištauja, jeigu joje  išgirsta liūdesį. Man  mieliau, kai joje tiesa. Nepaisant, kokiomis akimis ji į mane pažiūrėtų. Bet šiandien prie josi net nebandysiu prisiliesti.

Rašyti komentarą

2013-03-06 17:48

Pranas

Pranas 

***

Grįžau iš sodo. Truputį pavargęs. Bet nuovargis toks... pavasaris. Dar vis su sniegu.

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-03-03 06:31

Pranas

Pranas 

Ilsėkis Ramybėje...

Po vieno mėnesio, vienos dienos ir vienos valandos po tėvo mirties Jonas (Šnekorius) laidoja motiną.
Tegu, kaip sakoma, būna jai lengva šita sunki mūsų žemė...
Ilsėkis, Ramybėje, motin, kančios  moterie...

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-03-02 16:12

Pranas

Pranas 

***

Jau ilgokas laikas, kai tai  blogiausiai veikianti svetainė, regis, įsigeidusi persiorentuoti iš Rašyk į Prekiauk.

Rašyti komentarą

2013-02-27 08:54

Pranas

Pranas 

Gunta, kaip... juodoji skylė.

Perskaičiau Guntos eilėraštį „ Vokų priešpriešoj dulkių nebūna...“ ir supratau, kad šiandien jokiais rašymais nereikėtų užimti savo laiko – protingiau jį panaudoti, išmokstant tą eilėraštį.
Nusitempiau pas save į kompiuterį ir pajaučiau net ir Guntą, kaip... juodąją skylę.. Ten daug dar yra ko yra, kas mus, tikiuosi, dar ne kartą stebins...

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

1 patiko

2013-02-15 21:22

Pranas

Pranas 

***

Gerbiu  protingus, bet tik iki ribos, kol juos suprantu.

0

30

Pranas 

***

Išskyrius Svoloč ir tictac-ą,visus kitus kviečiu savimi papuošti Vasario 16.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2013-02-12 22:04

Pranas

Pranas 

Protingiausias

Dar iki vakar(II.11) nebūčiau gebėjęs įvardinti protingiausią  pasaulyje žmogų. Dabar man nekelia abejonių: tai popiežius Benediktas XVI, atsistatydinantis iš savo pareigų, nors apie save  jis mano kitaip, būtent: Reikalinga  tiek  kūno, tiek proto stiprybė – stiprybė, kuri per kelerius  pastaruosius  mėnesius  manyje  taip sumenko, jog turėjau pripažinti savo negebėjimą tinkamai eiti man patikėtos tarnybos.
Ir  vis dėlto, tokiam poelgiui, kaip  suprantu, reikalinga ir kūno, ir dvasios ir proto stiprybė. Per visą Romos katalikų  bažnyčios istoriją, tai tik  antras toks kartas, kai Katalikų Bažnyčios vadovas pasitraukia iš pareigų nelaukdamas mirties.

Skaityti komentarus (2)

Rašyti komentarą

2 patiko

2013-02-08 11:02

Pranas

Pranas 

***

Ne kojas, ausis šaldau, o žiūriu, kaip lietus krapnoja.
Ir žiema pavirsta  pirmuoju pavasario sniegu...

Rašyti komentarą

2013-02-07 04:22

Pranas

Pranas 

Priešingai negu vakar

Vakar parašiau, kad, girdi, diena tokia, kad galima pasakyti, jog ji – puiki. Bet nežinojau, ką su ja daryti.  Atrodo, kad ir  šiandien diena bus panaši, tačiau priešingai negu vakar ir netgi nepraaušus rytui, žinau, ką reikia daryti.

Rašyti komentarą

2013-02-06 09:48

Pranas

Pranas 

***

Diena  tokia, kad  galima pasakyti – puiki.
Ką veikti su ja?

Rašyti komentarą

2013-02-05 07:19

Pranas

Pranas 

Na, ir tegu. Argi blogai?

    Ką šiandien?
    Apie tai galima jau ir negalvoti, nes ūpas neblogas ir  kažkur  girdžiu:  Kada  noriu -  geriu,/  kada  noriu - dainuoju / nuo  savų vargelių / neišsivaduoju/. Galbūt  tokį  ūpą pakėlė ir pasivaikščiojimas su L. Seneka. Kažkodėl pagalvojau, kad  man poezija kažkaip „pereina“ ir pafilosofavimus. Na, ir tegu. Argi  blogai?

Rašyti komentarą

2013-02-04 09:15

Pranas

Pranas 

nieko nėra, ko besąlygiškai reikėtų

Vakar  buvau nusiteikęs taip bjauriai, kad nemaniau, kad galėčiau ateiti prie kompiuterio, bet šiandien lyg ir geriau. Ir su L.Seneka išėjau pasivaikščioti, bet užrašas atsirado prieš kelias dienas, kaip ir sekantis, kurį žadu įkelti rytoj. O šiandien ilgiau pasėdėsiu prie prozos. Kai nori daugiau apžioti, tai įstringa gerklėje kaip ir šis, regis, Nr. 24, bet gal reikia, nors nieko nėra, ko besąlygiškai reikėtų.
  Šį užrašą, beje, čia įkeliu, dar ir todėl, kad juo užversčiau ankstesnį. Jonas tėvą jau tikriausiai palaidojo. Taigi, te ilsisi ramybėje...

Rašyti komentarą

2013-02-02 09:46

Pranas

Pranas 

Aleliuja

Šnekorius: 
Pranai, prieš porą valandų nusimarinau Tėvą.
        2013-02-01 23:29

    *********
Ką gi... Akys užmerktos.
Atėjo amžinumas į namus.
Kad ir žiema, bet Tau nešalta,
Bažnyčios atveriu duris
Ir giedu:

Aleliuja, aleliuja
Aleliuja, aleliu-u-uja...

Ir nesvarbu
Kas čia ateis, ar neateis
Svarbiau, kad pats galėčiau būt ramus
Štai ir eilėraštis
Kaip žvakė rankoj  dega
Ir krečia pelenus tiesiog į dangų.
Aleliuja  tau, Žmogau.

Rašyti komentarą

2013-02-01 21:58

Pranas

Pranas 

***

Iki rytojaus

Rašyti komentarą

2013-02-01 15:25

Pranas

Pranas 

Versijoms leidžiama būti, kol jos nepavargs: (2-oji)

Kiek daug eilėraščių mirę!
Vieni patys, kad tokius išleidžiau,
Nuodėmes man kraudami:
Kiti - svetimų pasmaugti.
Eina beveidžiai eilėraščių gatvėm
Ir šaukia  - VALIOOOO!
Dar žudyti galiu...

Skaityti komentarus (1)

Rašyti komentarą

0


Вы здесь » Trys pelėdos » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI- (20011- ji) » SENOS PELĖDOS UŽRAŠAI (2011-ji)